Projekty domów parterowych z płaskim dachem

Nasza firma architektoniczna, stale rozwijając swoją ofertę, przedstawia kolejną kolekcję projektów domów, kolekcję projektów domów parterowych z płaskim dachem

Kolekcja naszych gotowych projektów domów z dachem płaskim  jest odpowiedzią na potrzeby naszych klientów, którzy zdecydowali się na wybór takiej właśnie opcji - domu parterowego pokrytego dachem płaskim, czyli stropodachem lub dachem, którego spadek sięga maksymalnie 15 stopni.  

Całkowicie płaski dach bardzo dobrze komponuje się z domami zaprojektowanymi w stylu nowoczesnym, minimalistyczna bryła pozwala na tworzenie bardzo ciekawie wyglądających, cieszących oko projektów. Domy parterowe z płaskim dachem są bardzo dobrą propozycją dla tych, którzy zdecydowali się na postawienie domu parterowego i nie widzą potrzeby budowania dachu o większym kącie nachylenia. Jest to bardzo dobry wybór w przypadku, gdy nie planujemy budowy poddasza czy strychu, budowa większego, łamanego dachu, byłaby wtedy dodatkowym niepotrzebnym wydatkiem podczas budowy.

Nasze propozycje domów parterowych z płaskim dachem

Projekt domu OLIWNIK

DM-6621

Pow. m.: 126 m2

Projekt domu WEIGELA

DM-6636

Pow. m.: 92 m2

Projekt domu TENIUM

DM-6643

Pow. m.: 107 m2

Oczywiście budowa dachu płaskiego musi być decyzją dobrze przemyślaną i przekalkulowaną, nie będziemy bowiem projektować stropodachu na terenach bardzo obfitych w opady śniegu, a na wielu działkach, na tego rodzaju dach nie dostaniemy pozwolenia, ze względu na warunki zabudowy, które preferują zazwyczaj dachy o 30-45 stopniach nachylenia.

W innym wypadku, dach o niskim kącie nachylenia niesie za sobą wiele zalet, które pokrótce przedstawimy.

Po pierwsze brak skosów. Brak skosów powoduje większą przestrzeń i łatwość wykończenia wnętrza naszego domu, co za tym idzie także mniejsze koszty materiałów i wykończenia.

Po drugie łatwość wyjścia na dach. Można z powodzeniem wychodzić na dach płaski, dokonywać tam prac i oględzin, bez obaw, że się z niego spadnie.

Po trzecie odnawialne źródła energii. Na płaskim dachu można zamontować panele fotowoltaiczne albo solary, popularnie zwane bateriami słonecznymi. Warto skorzystać z tej możliwości, tym bardziej, że obecnie funkcjonuje wiele dofinansowań na odnawialne źródła energii, które możemy przy budowie domu otrzymać.

Po czwarte odporność na wiatry. Żadna wichura ani wiatr nam płaskiego dachu nie zerwie i nie będziemy musieli go szukać u sąsiada na podwórku, po większej zawierusze.

Po piąte ekonomia. Dachy płaskie są tańsze od dachów spadzistych, szacuje się, że ich koszt może być niższy nawet do 20%. Dodatkowo ekonomia pojawia się w momencie użytkowania domu parterowego z płaskim dachem, są one bardziej energooszczędne.

Po szóste dodatkowa przestrzeń. Całkowicie płaski dach, czyli stropodach możemy wykorzystywać jako taras, możemy wykorzystywać jako ogródek albo w innym celu, jaki tylko nam przyjdzie do głowy.

Po siódme wspaniały design. Dachy płaskie pozwalają na stworzenie nowoczesnego projektu o ciekawym designie. Z pewnością docenią to miłośnicy ciekawej architektury i wszyscy Ci, którzy nie boją się nowoczesnych rozwiązań i nowych form w architekturze.

Oczywiście nie musi to być regułą, projekt domu parterowego z płaskim dachem może zostać zaprojektowany w stylu mniej futurystycznym, z resztą, żeby się o tym przekonać trzeba zobaczyć wszystkie nasze kolekcje projektów domów parterowych z płaskim dachem i wybrać najlepiej nam odpowiadający projekt, zarówno pod względem wielkości domu jak i stopnia nachylenia dachu płaskiego.

Nasze gotowe projekty domów parterowych z płaskim dachem są realizowane z dbałością o każdy szczegół zarówno na zewnątrz jak i z niemałą dbałością o funkcjonalność wewnątrz budynku.

Zalety domów parterowych z płaskim dachem:

Domy parterowe z płaskim dachem, to ciekawe formy, funkcjonalne zaprojektowane wnętrza oraz ergonomiczne budynki.

Nasze propozycje domów parterowych z płaskim dachem

Projekt domu LIMAK

DM-6688

Pow. m.: 151 m2

Zobacz także:

projekty domów parterowych

projekty domów drewnianych parterowych

projekty domów jednorodzinnych parterowych z garażem dwustanowiskowym

projekty domów kanadyjskich parterowych

projekty domów nowoczesnych parterowych

projekty domów parterowych bez garażu

projekty domów parterowych bez garażu do 100m2

projekty domów parterowych bez garażu i poddasza

projekty domów parterowych bez garażu z kotłownią

projekty domów parterowych bez poddasza

projekty domów parterowych bliźniaków

projekty domów parterowych do 100m2

projekty domów parterowych do 120m2

projekty domów parterowych do 120m2 bez poddasza

projekty domów parterowych do 70m2

projekty domów parterowych do 90m2

projekty domów parterowych dużych

projekty domów parterowych dwurodzinnych

projekty domów parterowych luksusowych

projekty domów parterowych małych

projekty domów parterowych na wąską działkę

projekty domów parterowych na wąską działkę z garażem dwustanowiskowym

projekty domów parterowych w kształcie litery l

projekty domów parterowych z dachem dwuspadowym

projekty domów parterowych z garażem

projekty domów parterowych z garażem bez poddasza

projekty domów parterowych z garażem do 100m2

projekty domów parterowych z garażem dwustanowiskowym

projekty domów parterowych z garażem i kotłownią

projekty domów parterowych z piwnicą

projekty domów parterowych z poddaszem do 100m2

projekty domów parterowych z poddaszem i garażem

projekty domów parterowych z poddaszem użytkowym bez garażu

projekty domów parterowych z tarasem

projekty rezydencji parterowych

projekty willi parterowych