Projekty domów małych nowoczesnych 

Domy małe i nowoczesne są projektami bardzo uniwersalnymi - będą się nadawać na każdą działkę i praktycznie w każdej lokalizacji. Jeżeli trafili Państwo na naszą stronę internetową w poszukiwaniu niewielkiego, ale za to ładnego i nowoczesnego domu jednorodzinnego, to kolekcja projektów domów małych nowoczesnych jest tym miejscem,w którym  na pewno znajdziecie swój wymarzony projekt domu.

Zachęcamy do budowy domów ekonomicznych szczególnie, ze względu na to, że koszt ich budowy jest niemalże porównywalny do zakupu mieszkania, a zysk nieporównywalnie większy, szczególnie jeżeli chodzi o komfort użytkowania, spokój, a nawet opłaty, które w czynszowych mieszkaniach bywają wyższe niż koszt utrzymania małego ekonomicznego domu jednorodzinnego. Szczególnie jeżeli wybierzemy projekt domu energooszczędnego  

Projekty domów małych nowoczesnych charakteryzują się  tym, że powierznia ich zabudowy nie przekracza 120m2, są to projekty o zwartej i prostej bryle, która przesądza o ekonomiczności budowy oraz późniejszej tańszej eksploatacji. Niewielkie rozmiary projektów domów powodują, że domy te będzie można zbudować praktycznie na każdej, nawet najmniejszej działce. Nasze projekty domów małych nowoczesnych wpiszą się także w nietypowe rozmiary działek, w działki wąskie lub nieregularne. Na bardzo małych działkach można wybudować dom z poddaszem klub podpiwniczeniem, co zwiększy jego powierzchnię mieszkalną.

Nasze propozycje domów małych nowoczesnych

Projekt domu BOBROWNIKI

DM-5516

Pow. m.: 62 m2

Projekt domu MACZKÓW

DM-6544

Pow. m.: 90 m2

Projekt domu PRZEBIŚNIEŻYN

DM-6562

Pow. m.: 91 m2

To, że dom jest niewielki nie oznacza wcale, że ma być ciasny. Nasze projekty domów małych nowoczesnych charakteryzują się dużą funkcjonalnością i bardzo dobrze rozplanowanym układem pomieszczeń. Od budującego zależy jakie rozmieszczenie pomieszczeń najbardziej mu będzie odpowiadało oraz ile tych pomieszczeń ma się w domu znajdować. Wiadomo, że dla rodziców z dwójką dzieci najlepszym wyborem są trzy sypialnie i salon. Można się zastanowić nad dodatkowym pokojem dla gości albo pomieszczeniem, które będzie nam służyło jako gabinet. Często inwestorzy wybierają projektu, w których są zaprojektowane dodatkowe pomieszczenia techniczne jak spiżarnia, czy pralnia oraz gardertoba przy głównej sypialnik, co zwiększa zacząco komfort użytkowania domu małego nowoczesnego.

Często spotykanym trendem w budownictwie domów małych i nowoczesnych jest budowanie domów z płaskim dachem i powodem nie jest jedynie nadanie bryle nowoczesnego, atrakcyjnego wyglądu. Płaskie dachy pozwalają na lepsze wykorzystanie przestrzeni użytkowej oraz powodują, że dom jest bardziej energooszczędny.

Nowoczesny styl niewielkiego domu do także lekka współczesna konstrukcja, duże przeszklenia, kóre powodują, że wnętrza domu małego nowoczesnego są jasne i dobrze doświetlone.

Wybierając projekt domu z kolekcji domów małych i nowoczesnych mamy możliwość wyboru zarówno domu parterowego jak i piętrowego, możemy także zdecydować się na dom z poddaszem użytkowym. Bywa także, że klient woli projekt domu parterowegio z poddaszem do późniejszego zaadaptowania, co znacznie obniża kiszty budowy domu, daje możliwość szybszego wprowadzenia się a w przyszłości dopiero w miarę potrzeb wykończenia poddasza.

Projekty domów małych i nowoczesnych, to propozycja dla osób dynamicznych i zdecydowanych, nie bojących się nowych i nowatorskich rozwiązań zarówno w stylu jak i w użytych materiałach do budowy domu. Domy małe nowoczesne łączą w sobie atrakcyjność i nowoczesność formy z funkcjonalnością i inteligencją pomieszczeń, a co za tym idzie komfortem mieszkańców.

Zalety: prostoty, funkcjonalności, designu i komfortu.

Nasze propozycje domów małych nowoczesnych

Projekt domu PRZEBIŚNIEŻYN B

DM-6562B

Pow. m.: 85 m2

Projekt domu WEIGELA

DM-6636

Pow. m.: 92 m2