Projekty domów parterowych w kształcie litery L

Jeżeli nie mamy jeszcze sprecyzowanego pomysłu, co do tego jak ma wyglądać nasz przyszły dom, to może warto się przyjrzeć naszej propozycji projektów domów parterowych w kształcie litery L.

Biuro architektoniczne KB Projekt tworzy dla Państwa różne kolekcje gotowych projektów domów, po to aby ułatwić wybór swojego wymarzonego projektu. Oszczędzając Państwa czas i energię zawężamy wybór projektów, dzieląc gotowe projekty domów na różne kategorie. W tej kategorii proponujemy Państwu projekty domów parterowych w kształcie litery L.

Nie da się ukryć, że dom w kształcie litery L lepiej sprawdzi się na obszerniejszej działce. Jeżeli mamy do dyspozycji działkę małą i wąską, to warto poszukać dla siebie projektu wśród domów piętrowych lub parterowych z poddaszem i jeszcze do tego z podpiwniczeniem. Będziemy wtedy mogli maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i na stosunkowo niewielkim obszarze umieścić bardzo bogaty program pomieszczeń. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, gdy mamy do dyspozycji dużą i szeroką działkę. Na dużych działkach możemy sobie pozwolić na rozplanowanie całej powierzchni mieszkalnej tylko na parterze, co bywa bardzo wygodne w późniejszym użytkowaniu.

Nasze propozycje domów parterowych w kształcie litery L

Projekt domu PNIEWO

DM-5556

Pow. m.: 122 m2

Projekt domu SOSNOWICE

DM-6558

Pow. m.: 114 m2

Projekt domu HORTENSJÓW

DM-6595

Pow. m.: 209 m2

Domy parterowe w kształcie litery L pozwalają na dużo lepszą organizację przestrzeni, niż domy tradycyjne, bardzo korzystnie można w takim układzie zaprojektować strefę dzienną i nocną. Do tego można w bardzo ciekawy sposób zaprojektować przestronny dwustanowiskowy garaż z przejściem bezpośrednio do domu. Bogaty program pomieszczeń zapewni nam bardzo komfortowe warunki mieszkania. Takie Rozplanowanie przestrzeni jest bardzo wygodne, dlatego bardzo często spotykamy wśród projektów domów parterowych w kształcie litery L domy w stylu amerykańskim albo włoskim i śródziemnomorskim.

Takie domy mogą mieć bardzo bogaty program pomieszczeń i zazwyczaj garaż zaprojektowany w bryle domu. A prostopadłe zaprojektowanie ścian budynku pozwala na zaplanowanie zewnętrznej strefy mieszkalnej w postaci tarasu czy patio. Patio może stać się ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców domu parterowego w kształcie litery L. Można tam z powodzeniem ustawić meble ogrodowe, grilla, ulubione rośliny. Od naszej fantazji zależy, czy będzie to teren zadaszony, ogrodzony, czy otwarty, a może wyłożony ładnym parkietem lub ręcznie malowanymi płytkami.

Planowanie domu parterowego w kształcie litery L daje wiele możliwości, ale trzeba się liczyć również z tym, że budowa dużego domu parterowego w kształcie litery L może się wiązać z nieco wyższym kosztem, niż budowa budynku o tradycyjnej prostokątnej bryle z dachem dwuspadowym. Projekt domu parterowego w kształcie litery L, to większa ilość ścian i bardziej złożone zadaszenie. Na szczęście nasze biuro architektoniczne proponuje projekty domów parterowych w kształcie litery L o różnych powierzchniach mieszkalnych, z których każdy będzie mógł znaleźć dom na swoją miarę.

W całym tym obrachunku warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Jeżeli decydujemy się na budowę domu parterowego w kształcie litery L, który nie będzie posiadał podpiwniczenia ani poddasza użytkowego, to odchodzi nam koszt budowania tych elementów. Jeżeli na dodatek wybierzemy wśród projektów domów parterowych w kształcie litery L, dom z płaskim dachem, to nie dość, że nie będziemy musieli robić skomplikowanego wielospadowego dachu, to jeszcze uzyskamy możliwość zamontowania na dachu kolektorów słonecznych, które pozwolą nam zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Dodatkowym atutem domów parterowych w kształcie litery L jest możliwość zaprojektowania domu o ciekawej architekturze i takie domy polecamy państwu w naszej ofercie domów parterowych w kształcie litery L.

Zalety domów w kształcie litery L

Lepsze rozplanowanie przestrzeni, możliwość urządzenia wszystkich pomieszczeń na parterze, możliwość zaprojektowania dużego, wygodnego tarasu lub patio.

Zobacz także:

projekty domów parterowych

projekty domów drewnianych parterowych

projekty domów jednorodzinnych parterowych z garażem dwustanowiskowym

projekty domów kanadyjskich parterowych

projekty domów nowoczesnych parterowych

projekty domów parterowych bez garażu

projekty domów parterowych bez garażu do 100m2

projekty domów parterowych bez garażu i poddasza

projekty domów parterowych bez garażu z kotłownią

projekty domów parterowych bez poddasza

projekty domów parterowych bliźniaków

projekty domów parterowych do 100m2

projekty domów parterowych do 120m2

projekty domów parterowych do 120m2 bez poddasza

projekty domów parterowych do 70m2

projekty domów parterowych do 90m2

projekty domów parterowych dużych

projekty domów parterowych dwurodzinnych

projekty domów parterowych luksusowych

projekty domów parterowych małych

projekty domów parterowych na wąską działkę

projekty domów parterowych na wąską działkę z garażem dwustanowiskowym

projekty domów parterowych z dachem dwuspadowym

projekty domów parterowych z garażem

projekty domów parterowych z garażem bez poddasza

projekty domów parterowych z garażem do 100m2

projekty domów parterowych z garażem dwustanowiskowym

projekty domów parterowych z garażem i kotłownią

projekty domów parterowych z piwnicą

projekty domów parterowych z płaskim dachem

projekty domów parterowych z poddaszem do 100m2

projekty domów parterowych z poddaszem i garażem

projekty domów parterowych z poddaszem użytkowym bez garażu

projekty domów parterowych z tarasem

projekty rezydencji parterowych

projekty willi parterowych