Projekty domów nowoczesnych

Znalezione projekty: 194

 

Kolekcja PROJEKTY DOMÓW NOWOCZESNYCH to zestaw wyrażający współczesne trendy w architekturze. Nasi projektanci cały czas pracują nad poszerzaniem tej oferty, aby spełnić oczekiwania naszych wymagających Klientów. Jako biuro architektoniczne śledzimy kierunki ewoluowania architektury, nowinki techniczne, a także szczególnie bierzemy pod uwagę opinie inwestorów. Wielką wagę przywiązujemy do stosowania nowoczesnych, ekologicznych materiałów budowlanych, a także dbamy o to by domy były energooszczędne. W ten sposób powstaje nowoczesna i niepowtarzalna kolekcja.

Nowoczesność, nowoczesność, co to dzisiaj znaczy? Słowo to niekoniecznie budzi dobre skojarzenia, w każdym razie podchodzi się do niego z mniejszym entuzjazmem niż w Sylwestra roku 1900: nowoczesność okazała się mieć różne oblicza, niosąc w darze penicylinę i napalm.

W przypadku architektury nowoczesność nie kojarzy się, rzecz jasna, z niczym gorszym niż brutalizm budowli NRD czy neoklasycyzm końcowej fazy stalinizmu: ale i to wystarczy.

 W oferowanych przez nas projektach domów nowoczesnych nie myślimy, rzecz jasna, o niczym podobnym: odwołujemy się jedynie do najciekawszych, najchętniej wznoszonych na Zachodzie budynków. Nie jest, oczywiście, łatwo ogarnąć dorobek bodaj ostatniej dekady, w której tylko w Polsce powstały setki tysięcy najczęściej zrealizowanych projektów: nawet w takiej sytuacji można jednak wydobyć to, co najciekawsze, niepowtarzalne, co zdało egzamin ostatnich kilku lat, popularności wśród użytkowników, widocznej na pierwszy rzut oka sprawności i funkcjonalności: uznanie i miejsce w podręcznikach przyjdzie z czasem, dziś chcemy zaproponować rozwiązania, które niosą ze sobą jakość i lekkość.

 Nowoczesność w segmencie architektury można definiować na różne sposoby; niemało jest designerów i plastyków, którzy starają się poszerzyć granice racjonalności, proponując rozwiązania zaskakujące, nieraz szokujące, stawiające świat (i dom) na głowie. Nieraz piszemy o nich na naszym portalu, ciekawi różnego rodzaju prób i poszukiwań; dla potrzeb naszych klientów definiujemy jednak „nowoczesność” znacznie prościej, stawiając na wysoką funkcjonalność budynku i odstąpienie od rozwiązań tradycyjnych, najpowszechniejszych, najbardziej być może opatrzonych. Chcemy budynków, które nie dziwią, nie szokują, ale ciekawią: domów, których właściciele chcą w pełni wykorzystać możliwości, jakie stwarzają nowoczesne technologie: czytelne linie tynków i podziałów, kąty niekoniecznie proste, przeszklona fasady, wpuszczające do środka więcej niż kiedykolwiek światła.  

 Biorąc pod uwagę wybór, jaki oferujemy, łatwiej może zadeklarować, czego nie można znaleźć w naszej ofercie projektów domów nowoczesnych. Z pewnością próżno tu szukać zarówno wariacji na temat „stylu zakopiańskiego”, co domów drewnianych. Nie znajdzie się tu raczej „kostka” znana z czasów PRL ani żaden dom kryty „barankiem”. To zwykle domy które mniej służą gromadzeniu przedmiotów, bardziej – gromadzeniu niepowtarzalnych doświadczeń. To domy dla ludzi, których ciekawi podróżowanie i zwiedzanie świata, stąd standardem są podjazd i garaż. To domy dla wielodzietnych rodzin, ale i dla par profesjonalistów. To domy, gdzie meble z aluminium i drewna tekowego zmieszczą się łatwiej niż szafy gdańskie. To domy, z których wyrusza się na podbój wielkomiejskiego świata.