Projekty handlowo-usługowe

Znalezione projekty: 121

Kolekcja PROJEKTY HANDLOWO-USŁUGOWE to kilkadziesiąt projektów opracowanych z przeznaczeniem na obiekty handlowe, takie jak markety, sklepy, dyskonty. Doskonale nadają się także do prowadzenia różnego rodzaju działalności usługowej. Szeroki zakres funkcjonalny prezentowanych budynków daje klientom naszego biura architektonicznego swobodę wyboru pod każdym względem, a bardzo atrakcyjne ceny na pewno ułatwią podjęcie decyzji. Powyżej znajdą Państwo prezentacje między innymi takich obiektów komercyjnych jak; biurowce, apteki, sklepy samoobsługowe, warsztaty samochodowe itp. Jeśli potrzebowaliby Państwo wprowadzenia pewnych modyfikacji w dokumentacji architektonicznej, zapraszamy do kontaktu.

Handel ma swoje prawa, swoje potrzeby i, przede wszystkim, swoją specyfikę. Owszem, w niesprzyjających warunkach działalność biznesową można prowadzić praktycznie wszędzie i najnowsza historia gospodarcza Polski jest na to dowodem: praktycznie począwszy od wojny, przez tuż powojenne stragany w zrujnowanej Warszawie, przez prowizoryczne „pawilony” lat 60. i 70. aż po sławne „szczęki” lat 80. i 90. możemy mówić o wielkiej improwizacji, o dostosowywaniu się do niełatwych realiów. Historycy sztuki mówią wręcz o architekturze „wernakularnej”, czyli całkowicie spontanicznej, oddolnej, nie respektującej żadnych stylów ani kanonów estetycznych, skupionej jedynie na przetrwaniu wbrew nieżyczliwemu inicjatywie prywatnej państwu i kaście urzędniczej.

Te czasy odeszły jednak w przeszłość, a jednocześnie większa niż kiedykolwiek specjalizacja i ścisła konkurencja sprawiają, że każdy właściwie typ działalności handlowej czy usługowej wymaga odrębnych rozwiązań. Nie idzie tylko o oczywistą odrębność i szczególne wymogi w przypadku stacji benzynowych, dużych warsztatów naprawczych czy centrów fitness: począwszy od apteki, przez ośrodek terapii zajęciowej, po gabinet dentystyczny, dyskont czy salon prasowy, każdy typ działalności usługowej ma swoją specyfikę, do której nie trzeba się dopasowywać przy pomocy chaotycznie przenoszonych z miejsca na miejsce ścianek działowych czy piwnicy zajmowanej przez rozrastającą się księgowość. Naprawdę, budowanie pod kątem zawczasu zdefiniowanych potrzeb bardziej się opłaca.

Tym bardziej, że różne formy działalności usługowej odwołują się często do odmiennej estetyki. Apteki: nowoczesne, często sieciowe, z rozrastającą się paletą usług dodatkowych (doradztwo, fizjoterapia, rehabilitacja) odwołują się do stylu ascetycznej nowoczesności: jasno, powściągliwie, higienicznie, z możliwie dużą ilością przeszkleń, funkcjonalnych i ozdobnych. Dyskont (a można już powiedzieć, że druga dekada XXI wieku jest w Polsce dekadą dyskontów) jest bezpretensjonalny, z jaskrawą kolorystyką, wyśrubowany, jeśli idzie o oszczędności budżetowe – warto jednak zadbać o to, by wózki i palety bez przeszkód mijały się w przejściu! Barek czy kawiarnia są jak stworzone do „przebierania się”: można oferować różne wykończenie, śródziemnomorskie dla oferenta wina i tapasów, rustykalne dla „czeskiej piwiarni” – ważna jest bezpretensjonalność rozwiązań, brak formalizmu, taras, łatwy dostęp do łazienek. No, i piwniczka na wino.
Wśród oferowanych przez nas projektów budynków znajdzie się i karczma, i kotłownia, i kantor. Łączy je jedno: są przemyślane i bezpieczne.