projekty budynków produkcyjnych i przemysłowych

Znalezione projekty: 73

zobacz realizacje naszych projektów ❯❯

Kancelaria Obsługi Inwestycji Budowlanych sprawdź naszą ofertę dla biznesu  ❯❯

projekty budynków dla biznesu na indywidualne zamówienie ❯❯

Z myślą o inwestorach prowadzących działalność gospodarczą związaną z produkcją przygotowaliśmy kolekcję PROJEKTY BUDYNKÓW PRODUKCYJNYCH. Znajdą tu Państwo plany obiektów o różnych gabarytach i funkcji. Od małych stolarni, poprzez budynki socjalne, aż po duże hale produkcyjne i magazynowe. Oferujemy nowoczesne rozwiązania w technologii stalowej oraz tradycyjnej murowanej. Każdy projekt możemy zmodyfikować tak, by lepiej odpowiadał profilowi działalności inwestora. Wszystko w bardzo atrakcyjnych cenach.

Fabryki. Browary. Montownie. Wytwórnie filmowe. Właściwie większość budynków, przeznaczonych do wytwarzania dóbr materialnych i społecznych klasyfikowana jest jako „budynki produkcyjne” – nie mieszczą się w tej obszernej kategorii jedynie silosy i magazyny, budynki przeznaczone do produkcji rolnej, w których przebywa żywy inwentarz, oraz wielozadaniowe, powiązane ze sobą infrastrukturą i procesami wytwórczymi budynki fabryczne. Cała reszta, cała tkanka warsztatów, hal, zakładów wulkanizacyjnych i sortowni to „budynki produkcyjne”, których łączna kubatura wielokrotnie zapewne przekracza powierzchnię domów mieszkalnych (jednorodzinnych, bloków i apartamentowców).

Jak porządkować ten gigantyczny zbiór i plany wznoszenia tego rodzaju rozwiązań? Najprostszy podział to funkcjonalny: staramy się osobno grupować dyskonty i mniejsze markety, osobno „klasyczne” hale produkcyjne, w których można stworzyć solidny ciąg technologiczny, osobno pakownie i sortownie, osobno zaś – laboratoria, placówki badawcze i certyfikacyjne. U podstaw tego podziału tkwią oczywiście odmienne potrzeby: laboratorium nie obędzie się bez kilku „śluz” sanitarnych, hermetycznych składów na próbki, perfekcyjnej wentylacji i oświetlenia – hala produkcyjna wymaga za to wydzielenia pomieszczeń na poszczególne grupy surowców, olej, środki toksyczne, doprowadzania „siły”, suwnic i przemyślanej infrastruktury transportowej – zwykłe wózki widłowe nie zawsze wystarczą.

Czasem potrzeby poszczególnych realizacji pozostają ze sobą wręcz w sprzeczności (w magazynie, szczególnie zaś w składzie żywności, staramy się o jak najmniejsze okna – żywność lubi chłód i ciemność – halę produkcyjną czy sortownię staramy się doświetlić jak najdokładniej): nie ma więc sensu proponować projektów kilkudziesięciu budynków w oparciu o jeden lub kilka modułów, adaptowanych do potrzeb. Mamy kilka szczegółowych rozwiązań inżynieryjnych, „wbudowanych” w większość proponowanych przez nas projektów, każde rozwiązanie dedykowane poszczególnym, nieraz bardzo szczególnym potrzebom.

Drugi podstawowy podział to na tradycyjny sposób konstrukcji: albo wznosimy mury betonowe (z dodatkiem cegieł i elementów z żelbetonu, krycie zwykle dachem łamanym, dwuspadowym), albo – z wykorzystaniem elementów stalowej konstrukcji nośnej, wypełnionej czasem cegłą, częściej - -płytami warstwowymi z rdzeniem poliuretanowym. To istotna różnica: pierwsze są trwalsze, mają nieporównanie wyższą termoizolacyjność, większe możliwości modyfikacji. Drugie – pozwalają na wzniesienie konstrukcji w kilkadziesiąt godzin. Oba typy służą wybranym celom.