Projekty domów drewnianych parterowych

Kolekcja projektów domów drewnianych parterowych to szereg projektów budynków jednorodzinnych, które zostały zaprojektowane w technologii drewnianej.

Projekty domów drewnianych parterowych robią w Polsce od wielu lat bardzo dużą karierę. Niektóre technologie budowy domów drewnianych przyszły do nas z Ameryki, Kanady, Skandynawii, czy Niemiec stąd bardzo często takie domy nazywa się u nas domami kanadyjskimi albo skandynawskimi. Budowa domu drewnianego jest znacznie tańsza niż budowa domu murowanego, ale także wśród domów drewnianych różne metody budowania mają wpływ na zróżnicowane ceny także wśród domów drewnianych parterowych.

Domy drewniane parterowe mogą być zaprojektowane z użyciem różnych technologii, różnych materiałów oraz różne są też sposoby ich stawiania. Najbardziej popularne są domy kanadyjskie, szkieletowe, których budowa, oprócz murowanych fundamentów, zasadza się na postawieniu drewnianego szkieletu domu i uzupełnieniu go płytami wypełnionymi warstwą izolacyjną. Taki dom stawia się bardzo szybko, ponieważ składa się go z gotowych elementów. Szczególnie, jeżeli jest to dom parterowy, można go postawić w kilka miesięcy,. Prace przy domu drewnianym parterowym w technologii szkieletowej można prowadzić także zimą, dlatego jest to świetna propozycja dla osób, którym zależy na bardzo szybkiej budowie.

Nasze propozycje domów drewnianych parterowych

Projekt domu AZALINEK

DM-6617

Pow. m.: 126 m2

Projekt domu VINIUM

DM-6692

Pow. m.: 48 m2

Inną technologią budowy domów drewnianych parterowych jest metoda zwana ryglową. Metoda ta była od dawna znana i stosowana u nas w kraju. Szczególnie wiele domów postawionych taką metodą można spotkać w okolicach pomorza. Dzisiaj oczywiście do budowy  domów w tej technologii używa się nowocześniejszych materiałów niż kiedyś. Technologia ta opiera się na połączeniu pionowych słupów drewnianych dużą ilością słupów poziomych. Charakteryzują się one specyficzną kratą z drewnianych belek widoczną na elewacji.

Rzadziej spotykana, jest konstrukcja niemiecka, która przyszła do nas zza zachodniej granicy. Jest to trwały i odporny na zmiany atmosferyczne sposób budowy domu drewnianego parterowego. Budowa takiego domu zasadza się na składaniu domu z gotowych prefabrykatów a ściany zewnętrzne domu powstają z litego drewna. Taka konstrukcja jest dosyć ciężka i odporna.

Wśród technologii budowy domów drewnianych parterowych można zaprojektować także domy zbudowane z bali. Tutaj też oczywiście mogą występować różne rodzaje bali drewnianych oraz są różne sposoby ich łączenia. Z bali najlepiej buduje się domy prostokątne, co jest zrozumiale ze względu na kształt budulca.

Nasze projekty domów drewnianych parterowych są tanie w utrzymaniu i ekologiczne, inną zaletą projektów domów drewnianych jest łatwość ich przebudowy lub rozbudowy. Można tutaj znaleźć projekty domów drewnianych parterowych o eleganckiej i prostej bryle ozdobionej ciekawymi detalami architektonicznymi. Każdy dom można dostosować do charakteru otoczenia stosując różne materiały elewacyjne.

Domy drewniane parterowe są bardzo zgrabne wyglądzie i funkcjonalne wygodne w urządzeniu, zaletą materiału drewnianego, który ma zdrowotne i energooszczędne właściwości.

Wbrew panującej opinii domy drewniane są bardzo wytrzymałe i z powodzeniem posłużą nam długie lata. Parterowe projekty są bardzo ustawne i doskonale można przy nich zaprojektować strefę zewnętrzna budynku. W zależności od tego, czy potrzebujemy projektu na małą, czy dużą działkę oraz od tego jak wielu potrzebujemy pomieszczeń można wybrać mały lub większy domek drewniany parterowy. W każdym z tych projektów została zaprojektowana bardzo funkcjonalna strefa mieszkalna.

Zalety domów drewnianych parterowych:

Zdrowy, oddychający budulec, zgrabne i funkcjonalne projekty domów. Szybka i tania budowa. Możliwość późniejszej rozbudowy, energooszczędność.

Zobacz także:

projekty domów drewnianych

projekty domów drewnianych całorocznych

projekty domów drewnianych góralskich

projekty domów drewnianych nowoczesnych

projekty domów drewnianych szkieletowych

projekty domów drewnianych z bali

projekty domów parterowych

projekty domów jednorodzinnych parterowych z garażem dwustanowiskowym

projekty domów kanadyjskich parterowych

projekty domów nowoczesnych parterowych

projekty domów parterowych bez garażu

projekty domów parterowych bez garażu do 100m2

projekty domów parterowych bez garażu i poddasza

projekty domów parterowych bez garażu z kotłownią

projekty domów parterowych bez poddasza

projekty domów parterowych bliźniaków

projekty domów parterowych do 100m2

projekty domów parterowych do 120m2

projekty domów parterowych do 120m2 bez poddasza

projekty domów parterowych do 70m2

projekty domów parterowych do 90m2

projekty domów parterowych dużych

projekty domów parterowych dwurodzinnych

projekty domów parterowych luksusowych

projekty domów parterowych małych

projekty domów parterowych na wąską działkę

projekty domów parterowych na wąską działkę z garażem dwustanowiskowym

projekty domów parterowych w kształcie litery l

projekty domów parterowych z dachem dwuspadowym

projekty domów parterowych z garażem

projekty domów parterowych z garażem bez poddasza

projekty domów parterowych z garażem do 100m2

projekty domów parterowych z garażem dwustanowiskowym

projekty domów parterowych z garażem i kotłownią

projekty domów parterowych z piwnicą

projekty domów parterowych z płaskim dachem

projekty domów parterowych z poddaszem do 100m2

projekty domów parterowych z poddaszem i garażem

projekty domów parterowych z poddaszem użytkowym bez garażu

projekty domów parterowych z tarasem

projekty rezydencji parterowych

projekty willi parterowych