projekty domów parterowych bez garażu z kotłownią

Znalezione projekty: 128
Kolekcje, które mogą Cię również zainteresować:

Projekty domów parterowych bez garażu z kotłownią to atrakcyjne rozwiązanie dla większości użytkowników którzy – często ze względu na lokalizację działki budowlanej, czasem kierując się względami zdrowotnymi lub ekologicznymi – nie używają na co dzień pojazdu lub też traktują go czysto użytkowo. Przyczyną może być po prostu dobre skomunikowanie najbliższej okolicy domu z miejscem pracy i nauki, bądź odwrotnie – preferencja dla stacjonarnego trybu życia, brak potrzeby, by często wyruszać poza dom jednorodzinny. W miejsce garażu można w zwartej bryle budynku zmieścić dodatkowe pomieszczenie mieszkalne lub użytkowe – jest to zatem propozycja dla dużej rodziny bądź osób, które definiują komfort i wygodę przez odpowiednio większą przestrzeń w zasięgu ręki.

Rozmiar działki budowlanej ma w przypadku domu parterowego bez garażu, a z kotłownią mniejsze znaczenie: w naszej ofercie znajdują się zarówno budynku kilkudziesięciometrowe, możliwe do zmieszczenia na niewielkiej działce, jak rozwiązania pokaźne, rezydencjonalne, zajmujące powierzchnię nawet 150 m.kw. Brak garażu i obecność kotłowni (w zasadzie rutynowa w domach budowanych w polskim klimacie) nie przesądza też ani o technice budowlanej, ani o stylu wykonania. Dom bez garażu może być tradycyjny, rustykalny lub nowoczesny, wzniesiony w technice bali drewnianych, „góralskiej” lub tradycyjnej. Większe znaczenie ma izolacja termiczna ścian: garaż, jak wiadomo, nie musi być zbyt solidnie dogrzewany (choć należy pamiętać o ryzyku mostków termicznych, powstających między częściami budynku ogrzewanymi w różny sposób); w sytuacji, gdy niemal wszystkie pomieszczenia w domu parterowego bez garażu, a z kotłownią są mieszkalne, wymaga to utrzymania jednolitej temperatury.

Domów parterowych bez garażu z kotłownią znaleźć można w naszej ofercie kilkadziesiąt: zarówno bardziej reprezentacyjne, jak Gościszów (DM-6301), jak skromne, bezproblemowe w budowie i zwarte, jak Bobrowniki (DM-5516). Możliwy jest wybór rozwiązań rezydencjonalnych – w przypadku domu parterowego, jeśli nie uciekamy się do stylizacji w rodzaju iberyjskiej lub amerykańskiej hacjendy, prawdopodobnie lepiej nie rozbudowywać powierzchni zanadto – tym bardziej, że możliwe jest również podpiwniczenie. Inwestor, który decyduje się na dom parterowego bez garażu, z kotłownią, może natomiast pragnąć rozbudowy fasady, wizualnej „wertykalizacji” domu i urozmaicenia jego wyglądu. Istnieje cała paleta możliwości tego rodzaju: od barwnych tynków mineralnych, umożliwiających geometryzację fasady, poprzez oryginalne przeszklenia, umożliwiające odsłonięcie jednego z reprezentacyjnych wnętrz (w takim przypadku warto sięgnąć po rozwiązania europejskich modernistów, instalując przynajmniej w tym jednym pomieszczeniu wydajne grzanie podłogowe, które uczyni zbędnym montaż grzejników na ścianach zewnętrznych).

Domy parterowe bez garażu z kotłownią można zaaranżować na wiele sposobów: brak garażu stwarza możliwość uplasowania na parterze dodatkowego pomieszczenia lub dwóch. Istnieją rozwiązania pozwalające na połączenie kotłowni z pralnią i suszarnią: takie wnętrze, o charakterze czysto gospodarczym, warto odseparować od reszty pomieszczeń. Można umieścić je w jednym z narożników, tuż obok wiatrołapu, dodatkowo wygospodarowując tam miejsce na „kącik majsterkowicza”: w domu, w którym nie króluje samochód, znacznie częściej przywiązuje się dużą wagę do rowerów lub innego sprzętu sportowego. Być może tam również może znaleźć swoje stałe legowisko lubiane zwierzę domowe? Warto pamiętać o tym, by rozmiary kotłowni pozwoliły na umieszczenie w niej doprowadzenia paliwa gazowego – lub składowanie możliwie ekologicznego paliwa (brykietów lub „groszków” z biomasy). Płaski lub lekko spadzisty dach umożliwi zainstalowanie ogniw fotowoltaicznych, co umożliwi znaczne oszczędności – i zamówienie rozwiązań grzewczych o mniejszej wydajności.