Projekty garaży wolnostojących

Właściciele nieruchomości najczęściej chcą posiadać na swojej posesji również garaż. Garaż nie tylko pozwala na lepsze zabezpieczenie pojazdu przed ewentualną kradzieżą, lecz zapewnia także ochronę przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Nie każdy wie, że samochód niszczy się nie tylko od mrozów czy wilgoci, lecz także od ekspozycji na bezpośrednie promieniowanie słoneczne. Chyba każdy z nas wie, jak nieprzyjemne jest wsiadanie do samochodu, który chociaż przez chwilę stał na słońcu. Nie bez przyczyny pierwszym skojarzeniem jest wtedy po prostu piekarnik. Intensywne oddziaływanie słońca powoduje ponadto niszczenie tapicerki, która staje się coraz sztywniejsza i podatniejsza na różnego rodzaju odkształcenia. Skórzana tapicerka pod wpływem wysokich temperatur może zacząć pękać, a tapicerka welurowa tracić swój naturalny kolor. Oprócz wysokich temperatur, na nasze auto źle oddziałują także mrozy. Chyba każdy z nas chociaż raz w życiu miał problem z odpaleniem samochodu z powodu wyładowanego akumulatora. Jednak to nie jedyna część, która źle znosi niskie temperatury. Mrozy mogą zaszkodzić także oponom oraz innym elementom wykonanym z gumy (np. przewodom, paskom itd.). Z kolei intensywne opady deszczu nieuchronnie prowadzą do niszczenia karoserii z powodu korozji. Wielu właścicieli pojazdów przez lata zmaga się z problemem, jakim jest rdzewienie blachy. Naprawy karoserii są bardzo kosztowne, a korozja ma zdolność do nawracania. Dlatego najrozsądniejszym pomysłem jest trzymanie samochodu w garażu. Jednak nie każdy z nas chce mieć garaż wkomponowany w bryłę budynku. Doskonałą alternatywą jest wówczas garaż wolnostojący.

 

Projekty garaży wolnostojących

Zalety garaży wolnostojących

 

Garaż w osobnym budynku to idealne rozwiązanie dla tych, którym zależy na prostych i funkcjonalnych rozwiązaniach oraz optymalnym wykorzystaniu przestrzeni na działce. Dlatego taką opcję wybierają osoby, dla których liczą się przede wszystkim względy praktyczne. Garaż wolnostojący daje ogromne możliwości. Może bowiem służyć nie tylko do parkowania pojazdu, lecz także do celów gospodarczych. W większości garaży wolnostojących przewiduje się wydzielenie osobnej części gospodarczej. Zazwyczaj znajduje się ona w osobnym, zamykanym pomieszczeniu zaraz obok części postojowej; zdarzają się również i inne rozwiązania. Bardziej wymagający inwestorzy mogą zdecydować się także na projekt garażu z poddaszem. W takich obiektach część znajdującą się na dodatkowej kondygnacji można zaaranżować na pomieszczenie gospodarcze – składzik, miejsce do przechowywania, pracownię czy warsztat. Niektóre garaże umożliwiają ponadto stworzenie osobnego pomieszczenia na lokal usługowy, biuro czy część mieszkalną. Ciekawymi garażami wolnostojącymi są także budynki z wiatą. Zadaszona przestrzeń dodatkowa pozwala na zaparkowanie kolejnego samochodu lub zaaranżowanie jej w formie urokliwej altany. Jedną z najważniejszych zalet garaży wolnostojących jest ich trwałość. Jeśli tylko będziemy właściwie zajmować się naszym garażem, z całą pewnością posłuży on nam przez długie lata.

 

Rodzaje garaży wolnostojących

 

Inwestorzy mogą wybierać spośród kilku technologii wykonania garaży wolnostojących. Na szczęście odchodzi się już od stawiania niepraktycznych i mało estetycznych blaszaków. Obecnie dominują tradycyjne garaże murowane lub garaże wykonane z drewna. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że takie konstrukcje są o wiele trwalsze i bezpieczniejsze od garaży wykonanych z blachy. Pierwszym typem popularnych obecnie garaży wolnostojących są garaże murowane. Na korzyść takiego rozwiązania przemawia przede wszystkim wieloletnia trwałość takiego budynku. Garaże murowane nie poddają się działaniu korozji, czego niestety nie unikniemy w garażach blaszanych. Są odporne na działanie silnego wiatru i intensywnych opadów. Doskonale sprawdzają się jako garaże całoroczne. W ostatnich latach wiele osób wybiera jeszcze inne rozwiązanie. Mowa tu o garażach wolnostojących wykonanych z drewna. Garaże drewniane są bardzo estetyczne i doskonale komponują się z każdym otoczeniem. Garaże wykonane z drewna charakteryzują się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, dzięki czemu nie trzeba ich dodatkowo dogrzewać. Stanowią idealne zabezpieczenie dla pojazdu zarówno w lecie, jak i w zimie. Plusem garaży drewnianych jest również cena – taka inwestycja wiąże się z niższym kosztem niż wzniesienie garażu murowanego.

 

Projekty garaży wolnostojących

 

Garaże wolnostojące to jedna z najbardziej obszernych kategorii. Pracownicy biur projektowych dbają o to, by w ofercie znalazły się bardzo różnorodne propozycje. Projekty garaży wolnostojących można realizować zarówno na dużych, jak i na średnich czy małych działkach. Nieprawdą jest, że mała działka nie nadaje się na postawienie garażu. Garaż wolnostojący można zbudować także na działce z dużym spadkiem. W sprzedaży dostępne są projekty garaży wolnostojących jednostanowiskowych, jak i tych z dwoma osobnymi stanowiskami postojowymi. Ciekawą opcją są garaże z poddaszem oraz garaże z wiatą.

 

https://www.kbprojekt.pl/1400/budynek-garazowy

https://www.kbprojekt.pl/438/budynek-gospodarczo-garazowy

https://www.kbprojekt.pl/1517/budynek-garazowy-powtarzalny

https://www.kbprojekt.pl/442/zg-37

https://www.kbprojekt.pl/912/zg-60

https://www.kbprojekt.pl/448/garaz

https://www.kbprojekt.pl/440/zg-35

https://www.kbprojekt.pl/1221/budynek-garazowy