Projekty domów bliźniaków bez garażu

Domy bliźniaki są domami specjalnego przeznaczenia, ponieważ w jednym domu zamieszkają dwie rodziny, oczywiście może się zdarzyć, że inwestor zechce wybudować podwójnego bliźniaka, wtedy cztery rodziny zamieszkają w domu jednorodzinnym. Inną formą bliźniaka jest dom szeregowy, który składa się z wielu bliźniaczych segmentów  i tutaj w zasadzie nie ma powodu ograniczać liczby tych segmentów. Ale mówiąc dom bliźniak mamy przed oczami zazwyczaj dwa połączone ze sobą jedną ścianą identyczne domy.

W tej konkretnej kategorii nasza firma architektoniczna KB Projekt chciałaby Państwu przedstawić kolekcję gotowych projektów domów bliźniaków bez garażu. Zdarza się, bowiem, że inwestor zaplanował garaże w innym miejscu, albo każdy właściciel bliźniaka chce sobie postawić własny wolnostojący garaż i inne budynki gospodarcze. Albo po prostu taka jest koncepcja inwestora lub docelowego mieszkańca, który nie planuje budowy domu z garażem i będzie poszukiwał takiego właśnie projektu.

Projekty domów bliźniaków bez garażu w zasadzie nie różnią się od bliźniaków z garażem, z tym, że miejsce, w którym miałby stanąć potencjalny garaż można będzie przeznaczyć na powierzchnię mieszkalną. Wszystko oczywiście zależy od tego jak duży dom planujecie Państwo postawić. Nasza kolekcja gotowych projektów domów bliźniaków bez garażu zawiera propozycje domów o różnych rozmiarach, w tej kategorii mieszczą się zarówno domy, małe jak i średnie oraz duże. W zależności od ilości kondygnacji dom bliźniak można wybudować, jako parterowy, parterowy z poddaszem, czy piętrowy. Tutaj także mogą znaleźć się domy z podpiwniczeniem jak również domy bez podpiwniczenia, w niektórych projektach znajduje się częściowe podpiwniczenie. 

Nasze propozycje domów bliźniaków bez garażu

Projekt domu SARNAKI

DM-6095

Pow. m.: 70 m2

Projekt domu SZAKŁAK

DM-6095B

Pow. m.: 77 m2

Projekt domu BUDYNEK W ZABUDOWIE SZEREGOWEJ

DM-6491

Pow. m.: 1020 m2

Wśród domów bliźniaczych bez garażu, możemy znaleźć projekty, które nadają się na działki o nieregularnych kształtach, bądź działki wąskie. Nie jest żadną tajemnicą, że budowa jednego domu bliźniaka przez dwie rodziny jest znacznie tańsza niż budowa jednorodzinnego domu w pojedynkę, a jeżeli do tego wybór padnie na projekt domu nowoczesnego lub tradycyjnego o prostej bryle i prostym, nieskomplikowanym zadaszeniu, to te koszty można jeszcze dodatkowo obniżyć. 

Prosta bryła domu bliźniaka powoduje także, że w przyszłości utrzymanie domu będzie jeszcze tańsze, niż nam się wydaje. Dlatego jednymi z najbardziej popularnych projektów bliźniaków są właśnie te budowane w stylu nowoczesnym z minimalistyczną bryłą i dachem o niskim kącie nachylenia albo nawet z dachem płaskim, czyli stropodachem.

Niedrogą koncepcją jest także dom o prostej bryle i dwuspadowym dachu, który podobnie jak nowoczesny dom, będzie znacznie tańszy w utrzymaniu. Nie każdy musi być zwolennikiem tańszego budowania, ale trzeba pamiętać, że budując energooszczędne domy powodujemy nie tylko oszczędności we własnej kieszeni, ale także oszczędzamy środowisko naturalne.

Projekty domów bliźniaków bez garażu są propozycją skierowaną do deweloperów, ale także do indywidualnych inwestorów, którzy postanowili wspólnie z rodziną lub z kimś znajomym wybudować dom o charakterze bliźniaka. Dom dwurodzinny w zabudowie bliźniaczej pozwala na bardzo komfortowe mieszkanie, które niczym się nie różni od mieszkania w domu jednorodzinnym. Owszem, mamy sąsiada, ale odpowiednio i funkcjonalnie zaprojektowane domy z osobnymi wejściami powodują, że takie sąsiedztwo jest niemal niezauważalne.

Zapraszamy, zatem wszystkich zainteresowanych projektami domów bliźniaków bez garażu do zapoznania się z naszą kolekcją gotowych projektów domów i do zakupu najlepiej odpowiadającego projektu.  

Zalety domów bliźniaków bez garażu:

to ciekawe propozycje dwurodzinnych domów zaprojektowane z największą starannością o prywatność i komfort użytkowników.

Nasze propozycje domów bliźniaków bez garażu

Projekt domu LILIÓW

DM-6563

Pow. m.: 134 m2

Projekt domu STOKROTEK

DM-6567

Pow. m.: 134 m2

Projekt domu NOSTRZYK

DM-6639

Pow. m.: 129 m2

Projekt domu HADIA

DM-6684

Pow. m.: 125 m2