Projekty domów drewnianych całorocznych

Projekty domów drewnianych całorocznych stały się w ostatnich latach u nas w kraju pełnowartościową alternatywą dla budowy domu murowanego. Dzisiaj drewniane domy nie kojarzą nam się wyłącznie z rekreacyjnymi domkami lub z górskimi chatkami. Domy w technologii szkieletowej można zbudować wszędzie, a na pierwszy rzut oka trudno nawet rozpoznać, że dany dom został zbudowany z drewna.

Nasza pracownia projektowa KB Projekt ma da zaproponowania szereg projektów domów drewnianych całorocznych, które zostały zaprojektowane z użyciem najnowocześniejszych technologii drewnianych. Bardzo często jesteśmy świadkami dylematów, czy budować dom drewniany, czy murowany, który z nich jest lepszy, który gorszy. Ale tak naprawdę, to w dzisiejszych czasach domy drewniane nie odbiegają standardem od domów murowanych.

Można powiedzieć nawet, że domy drewniane całoroczne stają się coraz modniejsze. Wpisują się w trendy ekologiczne, w trendy powrotu do budowy z naturalnych surowców i materiałów.  Bardzo często spotykamy się z argumentem, że domy całoroczne w technologii drewnianej są tańsze - i rzeczywiście tak jest. Nie do przecenienia też jest fakt, że domy drewniane całoroczne buduje się znacznie szybciej. Co może być koronnym argumentem dla inwestorów, którym zależy na szybkiej i niedrogiej budowie własnego domu.

Nasze propozycje domów drewnianych całorocznych

Projekt domu PRZEBOROWO

DM-6082

Pow. m.: 57 m2

Projekt domu LUBIEŃ

DM-6119

Pow. m.: 48 m2

Projekt domu POLANKA

DM-6152

Pow. m.: 81 m2

Bardzo modnym trendem ostatnich lat są tak zwane domy stodoły, trend ten zaczął się od mody na przebudowanie stodół i budynków gospodarczych na domy mieszkalne. Sam projekt domu stodoły robi w ostatnich latach bardzo dużą karierę. Nie ma się czemu dziwić, jeżeli weźmiemy pod uwagę nieskomplikowany, nowoczesny, kubistyczny kształt tego domu drewnianego całorocznego oraz dwuspadowy dach, to w połączeniu z niedrogim i ekologicznym materiałem mamy gwarantowany przepis na tani w budowie dom o bardzo dobrych parametrach  energooszczędności. Taki dom szybko się stawia ze względu na użycie drewnianego budulca, ale także ze względu na jego prostą bryłę. Wiadomo, że im prostsza bryła projektu domu drewnianego całorocznego, tym tańsza budowa, ale i tańsza eksploatacja.

Dzięki ciekawemu zaprojektowaniu okien projekt domu całorocznego drewnianego w kształcie stodoły może stać się niezwykle atrakcyjnym współczesnym budynkiem, szczególnie, jeżeli wewnątrz zostaną zaprojektowane komfortowe i funkcjonalne wnętrza.

Kolejnym niezaprzeczalnym atutem domów drewnianych jest panujący w nich zdrowy mikroklimat, a dla miłośników ekologii stosowanej taki dom można zaprojektować tylko i wyłącznie z naturalnych komponentów łącznie z przykryciem w pełni naturalną okładziną.

Ze względu na swój budulec domy drewniane doskonale prezentują się na terenach bogatych w przyrodę i zieleń. Ale dzisiejsze domy drewniane całoroczne, jeżeli nie są zrobione z bali lub nie są pokryte na zewnątrz drewnem, to tak naprawdę niczym się nie różnią od tradycyjnych domów i doskonale mogą się wpisać także w miejski krajobraz. Technologia szkieletowa polega na tym, że jedynie szkielet domu zrobiony jest ze słupków drewnianych a ściany domu szkieletowego wykonuje się z dobrze zaizolowanych ścian.

Nasze propozycje domów drewnianych całorocznych

Projekt domu JAWORZYNKA

DM-6261

Pow. m.: 76 m2

Projekt domu KOŚCIELISKO

DM-6324

Pow. m.: 64 m2

Projekt domu RZESZYNEK

DM-6353

Pow. m.: 114 m2

Projekt domu JAŁOWIEC

DM-6535

Pow. m.: 99 m2

Projekt domu SASANKOWICE

DM-6538

Pow. m.: 96 m2

Projekt domu RUMIANKOWO

DM-6542

Pow. m.: 131 m2

Polecamy Państwu kolekcję projektów domów drewnianych całorocznych. Ich atutem jest niskie zapotrzebowanie na energię pierwotną, dzięki czemu koszty ogrzania nie będą wysokie. Architektura proponowanych projektów jest prosta, ale nie banalna. Dodatkowo posiadają one funkcjonalny program pomieszczeń i nowoczesne rozwiązania technologiczne. A zastosowanie naturalnych materiałów budowlanych sprawi że w domu będzie panował zdrowy i przyjazny mikroklimat.

Zalety domów drewnianych całorocznych:

Zdrowe środowisko wewnątrz domu, oddychające ściany, ekologiczne i naturalne materiały użyte do budowy domu. Szybkie i tanie w budowie. Doskonale wpasowujące się w działki widokowe i tereny turystyczne.

Nasze propozycje domów drewnianych całorocznych

Projekt domu PRZEBIŚNIEŻYN

DM-6562

Pow. m.: 91 m2

Projekt domu SZAROTKI

DM-6575

Pow. m.: 119 m2

Projekt domu HIACYNTÓW

DM-6585

Pow. m.: 141 m2

Projekt domu REBUCJA

DM-6606

Pow. m.: 166 m2

Projekt domu SZALINEK

DM-6617

Pow. m.: 126 m2

Projekt domu PRZETACZNIK

DM-6629

Pow. m.: 120 m2

Projekt domu OMAN

DM-6658

Pow. m.: 177 m2

Projekt domu VINIUM

DM-6692

Pow. m.: 48 m2