projekty domów parterowych do 120 m2 bez poddasza

Znalezione projekty: 98
Kolekcje, które mogą Cię również zainteresować:

Jeżeli poszukujecie Państwo niewielkiego domu parterowego do 120 m2 bez poddasza, to nasza oferta kolekcji domów parterowych z pewnością przypadnie Państwu do gustu. Mniejszy dom wymaga mniejszych nakładów finansowych, a im bardziej prosta bryła domu, tym koszt budowy będzie jeszcze niższy. Prosta i niewielka bryła oznacza także większą ergonomiczność budynku i jego energooszczędność, a z powodzeniem wystarczy do wygodnego zamieszkania przez rodzinę z dwójką lub trójką dzieci.

W kategorii domów parterowych do 120 m2 bez poddasza mieszczą się zarówno domy najmniejsze do 70m2, jak również nieco większe do 120 m2 włącznie. Zaletą mniejszego domu jest także szybkość jego wykonania i niższy koszt zakupu materiałów budowlanych.

Większość projektów w kolekcji gotowych projektów domów parterowych do 120 m2 bez poddasza to domy posiadające dach dwuspadowy, ponieważ tego rodzaju rozwiązanie jest bardzo praktyczne i nie powiększa kosztów budowy domu i zakupu materiałów budowlanych. Ale oczywiście, nie jest to jedyna możliwość, inwestor poszukujący domu o dachu wielospadowym, również znajdzie projekt, który z pewnością przypadnie mu do gustu.

Oprócz tradycyjnych projektów, popularne w tej kategorii są jeszcze domy nowoczesne z dachami płaskimi lub dachami o mniejszym kącie nachylenia. Tego rodzaju współczesne budownictwo, które w swoim założeniu stawia na minimalizm, również jest niedrogie i szybkie w budowie, a przy tym pozwala na uzyskanie ciekawej i współczesnej bryły domu jednorodzinnego.

Pośród projektów domów parterowych do 120 m2 bez poddasza mają swoich zwolenników także domy o charakterze dworków szlacheckich, tutaj z założenia prostą bryłę domu najczęściej ozdabiają na elewacji frontowej portyki wsparte na dwóch lub czterech kolumnach.

Przy wyborze gotowego projektu domu parterowego do 120 m2 bez poddasza nie musimy się martwić, że prosta bryła, czy dach spowodują, że dom będzie nieciekawy w odbiorze. Urozmaiceniem bryły domu może być ciekawie usytuowany garaż, daszek nad wejściem do domu, czy zadaszony, przytulny taras lub balkon. Dodatkową ozdobą domu mogą być użyte w ciekawy sposób ozdoby i okładziny elewacyjne.

Kolejną zaletą budowy niewielkiego domu będzie możliwość usytuowania go na praktycznie każdej działce, nawet działce niewielkiej, bardzo wąskiej lub działce o nieregularnym kształcie.

Jeżeli zależy nam na szczególnie szybkim wprowadzeniu się do swojego własnego domu parterowego do 120 m2 bez poddasza, to warto rozważyć budowę domu w technologii drewnianej. Z reguły takie domy są bardziej ekologiczne, energooszczędne a na dodatek znacznie tańsze od murowanych. Szybki termin realizacji domu drewnianego powoduje, że mają one swoją rzeszę zwolenników.

Wśród domów parterowych do 120 m2 bez poddasza możemy wybrać najlepiej odpowiadającą nam opcję. Najtańsze w budowie są oczywiście domy budowane bez poddasza, bez podpiwniczenia i bez garażu, ale jeżeli potrzebujemy posiadać garaż, to nic prostszego niż wybrać odpowiadający nam projekt z garażem jedno lub wielostanowiskowym. Istnieje też możliwość dostawienia w późniejszym czasie garażu do bryły domu albo postawienie obok domu garażu wolnostojącego. Wielu inwestorów decyduje się także na wybór projektu domu z wiatą, która zastępuje garaż albo stanowi garaż dla drugiego samochodu.

Nasi architekci dołożyli wszelkich starań, aby kolekcja domów parterowych do 120 m2 bez poddasza była na tyle zróżnicowana i aby każdy klient mógł znaleźć swój wymarzony projekt domu jednorodzinnego. Dołożyli również starań, aby na niewielkiej przestrzeni stworzyć wygodne miejsce do codziennego wypoczynku, mając na uwadze jednocześnie różne preferencje inwestorów.