Projekty domów parterowych dużych

Znalezione projekty: 78
Kolekcje, które mogą Cię również zainteresować:

Wszyscy użytkownicy domów jednorodzinnych chwalą sobie wygodę mieszkania w domu parterowym, domy parterowe są bardzo funkcjonalne, a im większy dom, tym większa wygoda i przestrzeń. Specjalnie dla inwestorów, którzy poszukują dużego domu parterowego powstała kolekcja gotowych projektów domów parterowych dużych.

Zestaw naszych projektów doskonale sprawdzi się dla większych rodzin lub dla rodzin wielopokoleniowych albo po prostu dla tych, którzy cenią sobie dużą przestrzeń i mają ochotę wybudować dom o dużej powierzchni użytkowej. Nasze projekty doskonale sprawdzą się na działkach miejskich i podmiejskich. Nasza kolekcja domów parterowych dużych, to zarówno propozycje skromnych i stonowanych projektów, jak również domów parterowych o charakterze willi czy rezydencji.

Wiadomo, że wygodny dom parterowy duży, wymaga posiadania równie dużej działki, w zależności od jej kształtu można wybrać różne propozycje projektów. Można wybrać projekt zarówno z garażem jedno jak i wielostanowiskowym. Nowoczesne projekty i atrakcyjne formy budynków z pewnością przypadną do gustu naszym inwestorom.

Dla miłośników dużych domów parterowych o prostej i minimalistycznej architekturze, które nie posiadają ozdobników zaprojektowaliśmy ciekawe formy architektoniczne uzyskane poprzez bardzo proste zabiegi, polegające np. na wysunięciu do przodu bryły garażu lub zaprojektowaniu ciekawego wykusza na froncie budynku.

Przy projekcie parterowym dużym absolutnie konieczny jest duży i chociaż częściowo zadaszony taras i przeszklenia, które pozwolą dobrze doświetlić wnętrze domu. Taras umożliwi spędzanie czasu na świeżym powietrzu razem z osobami bliskimi i przyjaciółmi.

Niektóre projekty w kształcie litery L, T lub U umożliwiają urządzenie ciekawego patio osłoniętego ścianami z dwóch lub trzech stron. Jeżeli chodzi o zadaszenie domu parterowego dużego, to zdecydowanie dobrze będzie się na nim prezentował elegancki wielospadowy dach. Dach o niewielkim kącie nachylenia może być doskonały pod kolektory słoneczne, ale miłośnicy domów nowoczesnych ze stropodachem  także znajdą tutaj swój projekt.

Stropodach ma wielu zwolenników, niektórzy lubią sobie urządzać na płaskim dachu dodatkowy taras do opalania lub miejsce do przebywania.

Jednymi z ładniejszych projektów domów parterowych dużych są domy o charakterze dużych dworków. Są to niezwykle reprezentacyjne projekty a ich urodę może podkreślić kopertowy dach. Projekty domów dworkowych są zaprojektowane zazwyczaj na bryle prostokąta, a największą ozdobą budynku jest zadaszone wejście wsparte na dwóch kolumnach. W różnych wariantach domów stylizowanych na polskie tradycyjne dworki liczba kolumn może być większa.  Aby doświetlić wnętrze i urozmaić wygląd budynku, można zaprojektować w dachu lukarny.

Równie ciekawy dom parterowy  duży można zaprojektować na planie kwadratu, żeby dodać bryle dynamizmu można zaprojektować dwa tarasy. Dom na bryle prostokąta można przykryć dachem czterospadowym albo wielospadowym dachem. Dla właścicieli wąskich i długich działek, z pewnością znajdą się projekty domów parterowych dużych zlokalizowane na planie długiego prostokąta. Najlepszym rozwiązaniem w tego rodzaju projektach jest zaprojektowanie garażu dostawionego z boku budynku oraz dwuspadowego dachu. Tego rodzaju prostą bryłę można ozdobić ciekawymi okładzinami elewacyjnymi, drewnem kamieniem, czy szkłem. 

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty gotowych projektów domów, gzie z pewnością znajdziecie Państwo swój wymarzony projekt domu jednorodzinnego.

Zalety domów parterowych dużych, duże domy parterowe są niezwykle wygodne i przestronne oraz bardzo dopbrze zaprojektowane.