Projekty domów małych bliźniaków

Na budowę domu bliźniaka decydujemy się głównie ze względów ekonomicznych, wiadomo, że dom bliźniak wychodzi taniej w budowie, gdy inwestycję prowadzą dwie rodziny. W przypadku, gdy decydujemy się na kupno domu w zabudowie bliźniaczej, to również z tego powodu, że ten dom będzie nieco tańszy od domu wolnostojącego.

Ale oszczędności finansowe, to nie jest jedyny powód, dla którego rozważamy budowę małego domu bliźniaczego. Zdarza się, że dysponujemy niedużym areałem, a pomimo tego chcielibyśmy posiadać własny dom, a jeżeli do tego jeszcze chcielibyśmy, aby zamieszkali z nami rodzice lub inne bliskie osoby, to jest to sytuacja idealna, aby postawić małego bliźniaka. Projekt domu małego bliźniaka spowoduje, że będziemy mieć bliskich obok siebie, a jednocześnie będziemy mieszkać w osobnych domach. Każdy zyska swoją prywatną przestrzeń, nie tracąc jednocześnie prywatności.

Taką sytuację można rozwiązać stawiając dom piętrowy i robiąc dwa osobne wejścia, ale prawdę mówiąc, wygodniej się mieszka na parterze - nikt nie lubi wspinania się na piętro. Wybór takiego projektu może wymusić na nas także niewielki rozmiar działki, która, nie pomieści nawet małego parterowego domu bliźniaka. Dla powiększenia przestrzeni mieszkalnej można pomyśleć o małym domku bliźniaku, który posiada poddasze albo podpiwniczenie, wtedy nasza przestrzeń użytkowa stanie się dużo większa.

Nasze propozycje domów małych bliźniaków

Projekt domu SARNAKI

DM-6095

Pow. m.: 70 m2

Projekt domu SZAKŁAK

DM-6095B

Pow. m.: 77 m2

Projekt domu CZARTAWA

DM-6526

Pow. m.: 109 m2

Chcąc postawić mały dom bliźniak na nietypowej działce zazwyczaj byliśmy zmuszani do zamówienia projektu indywidualnego domu, ponieważ niewiele na rynku było projektów gotowych domów, które można postawić na działkach o nietypowych kształtach i wymiarach. Biuro architektoniczne KB Projekt już od wielu lat proponuje kolekcje gotowych projektów domów małych bliźniaków, właśnie na takie specjalne okoliczności. Proponujemy różne kolekcje projektów domów, które zawierają projekty na małe i wąskie działki. Nasze gotowe projekty domów są kompletne i można je nabyć w bardzo dobrej cenie, aby umożliwić większy wybór cały czas powiększamy naszą ofertę i przedstawiamy nowe propozycje.

Wybór gotowego projektu domu małego bliźniaka jest znacznie oszczędniejszą opcją niż robienie projektu na indywidualne zamówienie. Oczywiście każdy gotowy projekt można zaadaptować do swoich wymagań lub dostosować rozkład pomieszczeń do naszych potrzeb.. Nie każdy, kto buduje dom ma taką świadomość, że w trakcie budowy możemy decydować zupełnie swobodnie, bez przeprojektowania i bez ponoszenia dodatkowych kosztów o pokryciu dachu o zmianie technologii budowy domu, o sposobie ogrzewania, o dodaniu lub likwidacji okien, czy nawet o zmianie układu pomieszczeń oraz o wielu innych rzeczach. 

Kupno gotowego projektu domu ma wiele zalet. Wybór gotowego projektu domu małego bliźniaka, to znaczna oszczędność pieniędzy, ale także czasu. Budowa domu jest procesem długim, właśnie ze względu na przeciągające się procesy administracyjne. Projekt domu na zamówienie, też jest procesem, którego uzgadnianie trwa nawet kilka miesięcy. Gotowy projekt domu mamy od razu a nawet, jeżeli potrzebujemy go zaadaptować, to może to potrwać najwyżej kilka tygodni.

Rozpoczęcie budowy domu to poważne przedsięwzięcie, już sam wybór najlepszego projektu domu małego bliźniaka, to niełatwa decyzja. Musimy wziąć pod uwagę bardzo wiele czynników, a sprawy nie ułatwiają nam urzędy ani plany zagospodarowania przestrzennego. Dlatego warto zdać się na projekty i doradztwo firmy KB Projekt, która od wielu lat z powodzeniem proponuje gotowe projekty domów małych bliźniaków.

Nasze propozycje domów małych bliźniaków

Projekt domu NOSTRZYK

DM-6639

Pow. m.: 129 m2

Projekt domu HADIA

DM-6684

Pow. m.: 125 m2