Projekty domów jednorodzinnych bliźniaków

Projekty domów w zabudowie bliźniaczej cechują się tym, że zazwyczaj są to dwa (ale może być i więcej) domów połączonych ze sobą ścianą, pokrytych jednym dachem i mającymi taki sam układ pomieszczeń - jak w lustrzanym odbiciu.
Projekty zaproponowane w kolekcji projektów domów jednorodzinnych bliźniaków posiadają różne rozwiązania architektoniczne. Dwa domy mogą być połączone ze sobą garażami albo garaż może zostać dobudowany po zewnętrznych stronach domów, są także propozycje domów bez garażu. Ciekawą propozycją jest także dom jednorodzinny bliźniak, który posiada garaż podwójny, dobudowany do bryły piętrowego budynku. Domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej mogą bowiem być parterowe albo posiadać parter i poddasze. Mogą także stanowić przestronne domy piętrowe o nowoczesnej albo tradycyjnej bryle.

Budowaniu domów jednorodzinnych bliźniaków najczęściej przyświecają motywy ekonomiczne. Dom bliźniak daje poczucie i komfort mieszkania jak w wolnostojącym domu jednorodzinnym, różnica jest jedynie taka, że posiadamy jednego bliskiego sąsiada. Z tego też powodu często na budowę bliźniaka decydują się osoby sobie bliskie, przyjaciele lub rodzina. Budowa dwóch domów w jednym pozwala na oszczędności związane z zakupem materiałów budowlanych, rozlicznych przyłączy, czy nawet pokrycia dachowego.

Późniejsza eksploatacja domu też jest znacznie tańsza, szczególnie jeżeli chodzi o koszty ogrzewania. Budynek taki jest bardziej energooszczędny, ponieważ bryła budynku jest bardziej zwarta, a mieszkania są ze sobą połączone jedną ścianą. Niewątpliwą zaletą jest możliwość posiadania własnego ogrodu, podwórka, czy przestrzeni za domem, na której można urządzić przestrzeń do wypoczynku, miejsce na grilla lub plac zabaw dla dzieci.

Nasze propozycje domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej

Projekt domu SARNAKI

DM-6095

Pow. m.: 70 m2

Projekt domu SZAKŁAK

DM-6095B

Pow. m.: 77 m2

Projekt domu SIDZINA

DM-6422

Pow. m.: 355 m2

Projekt domu CZARTAWA

DM-6526

Pow. m.: 109 m2

Projekt domu JASTRUN

DM-6540

Pow. m.: 261 m2

Projekt domu PNIEWO

DM-6639

Pow. m.: 129 m2

Bardzo często domy w zabudowie bliźniaczej budują deweloperzy do dalszej odsprzedaży, cena takiego domu w bliźniaku jest nieporównywalnie atrakcyjniejsza niż domu wolnostojącego. Dlatego na jego zakup mogą sobie pozwolić osoby, których nie stać na budowę, czy kupno domu wolnostojącego.

Jeżeli chcemy doszukiwać się wad w mieszkaniu w domu jednorodzinnym bliźniaku, to zdecydowanie największym problemem może stać się czynnik ludzki. A mówiąc konkretniej sąsiedztwo, i to w przypadku kiedy decydujemy się na zakup domu bliźniaka, nie znając sąsiadów, z którymi przyjdzie nam dzielić przestrzeń. Nie da się ukryć, że w takim domu nie będziemy mieli pełnej prywatności i spokoju, szczególnie jeżeli nasz sąsiad okaże się bardzo rozrywkowy i będzie wyprawiał nocne imprezy albo przeciwnie jeżeli trafimy na kogoś wyjątkowo niesympatycznego i nierozmownego, to trudno nam będzie się dogadać co do szczegółów dotyczących wspólnego użytkowania domu.
Są to oczywiście skrajne przykłady, ale budując lub kupując dom w zabudowie bliźniaczej trzeba wziąć je wszystkie pod rozwagę, szczególnie, że dom bliźniak może być nam trudniej sprzedać niż dom jednorodzinny.

Pocieszający jest fakt, że w domu bliźniaku mamy tylko jednego bliskiego sąsiada, co docenią z pewnością mieszkańcy bloków, czy domów szeregowych, którzy do tej pory odnajdowali się w znacznie liczniejszym środowisku sąsiedzkim. A przecież piękny dom poza miastem zbudowany z rodziną, przyjaciółmi, czy nawet z jednym nie znanym bliżej sąsiadem to jest bardzo dobra alternatywa dla ciasnych miejskich blokowisk.
Pomimo kilku potencjalnych wad nadal jest to bardzo atrakcyjna i ekonomiczna propozycja, do rozważenia, której Państwa zapraszamy przedstawiając kolekcję projektów domów jednorodzinnych bliźniaków.

Zalety domów jednorodzinnych bliźniaków
ekonomiczne i energooszczędne rozwiązanie, mniejsze koszty użytkowania.
 

Nasze propozycje domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej

Projekt domu LARIA

DM-6680

Pow. m.: 241 m2

Projekt domu HADIA

DM-6684

Pow. m.: 125 m2

Zobacz także:

projekty domów jednorodzinnych

projekty domów jednorodzinnych bez garażu

 

projekty domów jednorodzinnych bez poddasza

projekty domów jednorodzinnych dwulokalowych

projekty domów jednorodzinnych luksusowych

projekty domów jednorodzinnych parterowych z garażem

projekty domów jednorodzinnych parterowych z garażem dwustanowiskowym

projekty domów jednorodzinnych piętrowych

projekty domów jednorodzinnych szeregowych

projekty domów jednorodzinnych z garażem dwustanowiskowym

projekty domów jednorodzinnych z piwnicą

projekty domów jednorodzinnych z płaskim dachem

projekty domów jednorodzinnych z poddaszem bez garażu

projekty domów bliźniaków

projekty domów bliźniaczych na wąską działkę

projekty domów bliźniaczych nowoczesne

projekty domów bliźniaków bez garażu

projekty domów dwurodzinnych bliźniaki

projekty domów małych bliźniaków

projekty domów parterowych bliźniaków

projekty domów z płaskim dachem, bliźniaków