projekty domów jednorodzinnych z piwnicą

Znalezione projekty: 115

 

Na budowę domu jednorodzinnego najczęściej decyduje się rodzina z dziećmi. Nie musi to być oczywiście regułą. Na budowę domu jednorodzinnego z piwnicą może się zdecydować każdy -  także małżeństwo bez dzieci, para emerytów lub osoba samotna. Dla wszystkich tych, którzy są zainteresowani budową domu w naszej kolekcji domów jednorodzinnych z piwnicą znajduje się bardzo duży wybór projektów domów. Znajdą się w tej kategorii domy duże, średnie, ale też bardzo małe, których powierzchnia nie przekracza 70m2. Taki mały dom, ma wiele zalet będzie można go postawić na małej działce - dzięki czemu sam zakup działki będzie tańszy. Mniejszy dom będzie bardziej ekonomiczny w budowie a później niedrogi w utrzymaniu. Szczególnie, w małym domku, jeżeli rezygnujemy z budowy poddasza dobrym pomysłem jest zrobienie piwnicy. Piwnica w małym domu jednorodzinnym z piwnicą doskonale się sprawdzi jako miejsce do przechowywania, bo z racji niewielkiej powierzchni całego domu, w piwnicy możemy urządzić dodatkowe pomieszczenia jak pralnię, kotłownię, czy spiżarnię.

Jeżeli budujemy dom jednorodzinny z rozmachem, to tym bardziej piwnica zwiększy funkcjonalność naszego domu. Będzie można tam urządzić kino domowe lub salon gier. Podpiwniczenie gwarantuje, że miejsce to może stać się oddzielną strefą zabaw i nie będzie przeszkadzać innym domownikom.

Dzisiaj często odchodzi się od budowania piwnic, ze względu na większe koszty całej inwestycji, kiedyś piwnica pełniła funkcje izolacyjne dla domu, bo nie dysponowano innymi możliwościami i wiedzą. Dzisiaj ze względu na postęp technologiczny nie musimy już obowiązkowo projektować piwnicy. To, czy chcemy posiadać dom jednorodzinny z piwnicą zależy tylko i wyłącznie od naszego wyboru. Są  sytuacje, w których projekt domu jednorodzinnego z piwnicą będzie korzystniejszy do zrealizowania. Szczególnie poleca się zrobienie podpiwniczenia w domu, który budujemy na działce ze skarpą, piwnica posłuży nam do wyrównania terenu i koszt jej budowy będzie wtedy mniejszy, a dodatkowo będzie możliwość naturalnego doświetlenia pomieszczeń znajdujących się w podpiwniczeniu, ponieważ zamontowane okna znajdą się powyżej gruntu.

Pytanie, jaki projekt domu jednorodzinnego z piwnicą wybrać zależy wyłącznie od naszych potrzeb, od tego ile chcemy mieć pomieszczeń w domu, jakie to mają być pomieszczenia, czy jest nam potrzebny garaż czy nie. Dzisiaj nie ma rzeczy niemożliwych mnogość nowoczesnych rozwiązań i materiałów pozwala właściwie na całkowitą dowolność i fantazję ograniczoną jedynie możliwościami finansowymi inwestora.

Dlatego w zależności od naszych preferencji zarówno dotyczących wielkości domu, jak i jego stylu możemy wybrać odpowiedni dla siebie projekt wśród wielu propozycji zamieszczonych w kolekcji domów jednorodzinnych z piwnicą. W naszej kolekcji znajdą Państwo zarówno domy w różnych stylach architektonicznych, z różnym programem pomieszczeń, ale także różne ze względu na rodzaj użytych do budowy domu materiałów.

Kolekcja projektów domów jednorodzinnych z piwnicą, to kolejna kolekcja jaką biuro architektoniczne KB Projekt stworzyło z myślą o swoich klientach, dając im możliwość wyboru swojego wymarzonego gotowego projektu domu jednorodzinnego z piwnicą. Jeszcze zupełnie niedawno szczytem marzeń było własne m3 i mały fiat. Dzisiaj marzeniem każdej rodziny jest własny jednorodzinny dom z piwnicą i z pięknym przydomowym ogródkiem. Nasze biuro architektoniczne te marzenia spełnia proponując dla państwa kolekcję projektów domów jednorodzinnych z piwnicą.

Zalety domów jednorodzinnych z piwnicą:

Dom jednorodzinny z piwnicą to możliwość powiększenia przestrzeni funkcjonalnej swojego domu o pomieszczenia w podpiwniczeniu, domy jednorodzinne  z piwnicą sprawdzą się na małych działkach oraz na działkach ze skarpą.