Projekty domów jednorodzinnych piętrowych

Statystyki pokazują, że Polacy budują zdecydowanie więcej domów jednorodzinnych z poddaszem użytkowym (aż 70%) a mniej domów parterowych i domów jednorodzinnych piętrowych. Zdarza się także, że warunki zabudowy miejskiej określają wysokość budynku i nie ma możliwości zbudowania wyższego, piętrowego domu jednorodzinnego, co także może być przyczyną tych niskich statystyk dotyczących budowy domów innych niż te z poddaszem użytkowym.

Budowanie domów parterowych z poddaszem użytkowym jest wynikiem specyficznej mody, jaka się wytworzyła na rynku deweloperskim, bo przecież dom z poddaszem nie jest wcale tańszy w budowie od domu piętrowego o takiej samej powierzchni użytkowej. A może jest to wynikiem chęci odejścia od dawnego kwadratowego budownictwa. Dzisiejsze projekty domów jednorodzinnych piętrowych zrywają z tym stereotypem i pomimo, że nadal mamy do czynienia z kwadratową bryłą, to w niczym nie przypomina ona dawnych domów - kostek. Aby się o tym przekonać, warto zajrzeć do naszej kolekcji projektów domów jednorodzinnych piętrowych.

Projekty współczesnych domów piętrowych są bardzo interesujące i ergonomiczne, na ich wygląd duży wpływ będzie miał dach, na jaki się decydujemy. Możemy wybrać projekt domu z dachem płaskim, wtedy wygląd domu będzie bardziej nowoczesny, albo tradycyjny dach dwuspadowy lub dach kopertowy, który jest jednym z najbardziej popularnych rodzajów zadaszenia domów o kwadratowej bryle.

Nasze propozycje domów jednorodzinnych piętrowych

Projekt domu SKOTNIKI

DM-5591

Pow. m.: 127 m2

Projekt domu DZIAŁOSZYN

DM-6129

Pow. m.: 155 m2

Projekt domu JASTARNIA

DM-6179

Pow. m.: 188 m2

Projekt domu IZDEBNIK

DM-6488

Pow. m.: 156 m2

Projekt domu SWOSZOWICE

DM-6504

Pow. m.: 392 m2

Projekt domu BŁAWATKÓW

DM-6543

Pow. m.: 184 m2

Projekty z kolekcji domów jednorodzinnych piętrowych mają wiele zalet. Brak skosów na piętrze, to zdecydowanie łatwiejsza aranżacja pomieszczeń i większa przestrzeń użytkowa. Znacznie trudniej mebluje się pomieszczenia o nieregularnych kształtach. Dzięki pełnowymiarowym ścianom piętro można lepiej doświetlić niż poddasze i zamontować duże okna. W domu piętrowym bardzo dobrze można wkomponować duży taras lub balkon, co będzie jego niewątpliwą zaletą.

Powodem, dla którego budowa domu piętrowego może być dla nas korzystniejsza, jest sytuacja, w której posiadamy niewielką lub wąską działkę, a potrzebujemy wybudować dom o dużym metrażu. Budowa domu w górę pozwoli nam uzyskać więcej pomieszczeń, a jeżeli to nam nie wystarczy, to możemy także urządzić pomieszczenia w podpiwniczeniu. Oczywiście taki dom nadaje się na każdą działkę, także na działki ze spadem lub działki o nieregularnym kształcie. Dom jednorodzinny piętrowy nie musi być przecież zaprojektowany na planie kwadratu, równie dobrze może to być budynek prostokątny lub o kształcie litery L.
Doskonale w roli domu piętrowego sprawdzi się także propozycja budynku złożonego z połączonych ze sobą kwadratowych i prostokątnych brył.   

Domy piętrowe z powodzeniem sprawdzą się także, gdy planujemy budowę domu dla dwóch rodzin, gdzie jedna z nich będzie mieszkała na dole, a druga na górze. W takim domu można pokusić się o zaprojektowanie dodatkowego oddzielnego wejścia. Wśród projektów domów piętrowych znajdą swój projekt miłośnicy eleganckich i dużych willi, rozległych rezydencji, ale także klienci ceniący sobie minimalistyczny i nowoczesny styl.

Dom piętrowy wpisze się w każdy rodzaj zabudowy, wpisze się dobrze w typową nowoczesną miejską przestrzeń a wybudowany na działkach widokowych pozwala znacznie wygodniej podziwiać przyrodę z wysokości tarasu na piętrze.
Propozycja z kolekcji domów jednorodzinnych piętrowych nie musi kończyć się na jednym piętrze, jeżeli planują Państwo budowę jeszcze wyższego budynku jednorodzinnego, to zapraszamy do kontaktu z naszym biurem architektonicznym.


Zalety domów jednorodzinnych piętrowych:
Brak skosów na piętrze, łatwiejsza aranżacja pomieszczeń i większa przestrzeń użytkowa.

Nasze propozycje domów jednorodzinnych piętrowych

Projekt domu LILIÓW

DM-6563

Pow. m.: 134 m2

Projekt domu STOKROTEK

DM-6567

Pow. m.: 134 m2

Projekt domu ŻURAWKA

DM-6597

Pow. m.: 175 m2

Projekt domu PRZYTULINKA

DM-6644

Pow. m.: 177 m2

Projekt domu WRZOSOWNIK

DM-6647

Pow. m.: 125 m2

Projekt domu IGETIO

DM-6679

Pow. m.: 156 m2

Projekt domu LARIA

DM-6680

Pow. m.: 241 m2

Zobacz także:

projekty domów jednorodzinnych

projekty domów jednorodzinnych bez garażu

projekty domów jednorodzinnych bez poddasza

projekty domów jednorodzinnych bliźniaków

projekty domów jednorodzinnych dwulokalowych

projekty domów jednorodzinnych luksusowych

projekty domów jednorodzinnych parterowych z garażem

projekty domów jednorodzinnych parterowych z garażem dwustanowiskowym

projekty domów jednorodzinnych szeregowych

projekty domów jednorodzinnych z garażem dwustanowiskowym

projekty domów jednorodzinnych z piwnicą

projekty domów jednorodzinnych z płaskim dachem

projekty domów jednorodzinnych z poddaszem bez garażu

projekty domów piętrowych

projekty domów dwurodzinnych piętrowych

projekty domów nowoczesnych piętrowych

projekty domów piętrowych małych

projekty domów piętrowych na wąską działkę

projekty domów piętrowych z piwnicą