projekty domów jednorodzinnych z poddaszem bez garażu

Znalezione projekty: 312

 

Projekty z kolekcji projektów domów jednorodzinnych z poddaszem bez garażu najczęściej wybierane są przez osoby niezmotoryzowane, ale to oczywiście nie jest jedyny powód, dla którego inwestorzy decydują się na wybór projektu domu bez garażu. Bywa, że ograniczenia spowodowane małą powierzchnią działki determinują nas do zrezygnowania z budowy garażu w bryle domu, ponieważ, co zrozumiałe w takiej sytuacji wolimy posiadać większą powierzchnię mieszkalną. Budowa domu jednorodzinnego bez garażu, powiększonego o miejsce na poddaszu jest w tym wypadku idealnym rozwiązaniem.

Domy jednorodzinne z poddaszem bez garażu, zazwyczaj są projektowane w ten sposób, aby na dole znajdowała się część dzienna z kuchnią, salonem i jadalnią a na górze część sypialna. Taki układ jest praktyczny z bardzo różnych względów. Salon na dole jest bowiem miejscem gdzie możemy przyjmować gości, natomiast nasze pokoje na górze stają się wyłącznie naszą prywatną strefą. Tego rodzaju podział powoduje, że nie musimy się martwić rozłożonym łóżkiem, czy bałaganem spowodowanym porannym pośpiechem, a dodatkowy komfort mieszkania można zapewnić sobie wybierając na przykład projekt z dużą garderobą i toaletą przy sypialni.

Domy jednorodzinne z poddaszem bez garażu zapewne będą bardziej ekonomiczne w budowie, a garaż z czasem będzie można postawić przecież, jako wolnostojący budynek. Powodów do wyboru projektu z kolekcji projektów domów jednorodzinnych z poddaszem bez garażu może być bardzo wiele.

Dobrą propozycją, dla kogoś, kto nie chce brać dużego kredytu na budowę domu i woli spokojną wieloetapową budowę własnego domu systemem gospodarczym, jest propozycja projektu domu jednorodzinnego z poddaszem do późniejszej adaptacji. Rezygnując z garażu i wykańczania poddasza Taki dom można szybko i sprawnie wybudować aranżując sobie tylko parter i od razu się do niego wprowadzić, a w miarę upływu czasu wybudować sobie wolnostojący garaż oraz zagospodarować poddasze. Inwestor ma do wyboru bardzo ciekawą kolekcję projektów domów bez garażu  i w zależności od projektu, jaki mu odpowiada, może wybrać dom z pełnym poddaszem albo częściowym. Bardzo modne w ostatnim czasie są projekty domów z antresolą.

Nasze biuro architektoniczne dysponuje także wieloma projektami wolnostojących garaży, dlatego wybór projektu garażu odpowiadającego stylem naszemu projektowi domu jednorodzinnego z poddaszem bez garażu jest niesłychanie łatwy. Dodatkowo, obok naszego domu jednorodzinnego z poddaszem bez garażu  możemy z czasem dobudować inne pomniejsze budowle, które umilą nam wypoczynek i sprawią, że obejście domu stanie się ładniejsze. Biuro architektoniczne KB Projekt do każdego zamówionego projektu domu proponuje bezpłatnie wiele stylowych projektów ogrodzeń, altan, huśtawek, które będzie można wykorzystać w urządzaniu swojego obejścia domowego.

Wolnostojący garaż ma bardzo wiele zalet, bo może posłużyć nam jeszcze jako dodatkowe pomieszczenie do przechowywania. A nie da się ukryć, że potrzebujemy przechować gdzieś materiał na opał, czy narzędzia, których używamy do prac przydomowych.

Innym rozwiązaniem dla osób, które mają samochód, ale wybiorą projekt domu jednorodzinnego z poddaszem bez garażu jest możliwość zamontowania przy ścianie domu wiaty na samochód. Ładna, stylowa wiata, zrobiona z drewna, oprócz tego, że ochroni nam samochód, to także może pełnić wiele innych funkcji. Może stać się zadaszeniem dla grilla, dla tarasu, a także ochronić nasze drewno do kominka przed opadami atmosferycznymi.

Zapraszamy do obejrzenia naszej kolekcji projektów domów jednorodzinnych bez garażu.

Zalety domów z poddaszem bez garażu:

dom z poddaszem bez garażu, to większa przestrzeń funkcjonalna na poddaszu, możliwość dobudowania sobie garażu wolnostojącego w dowolnym momencie, to tańsza i szybsza budowa domu. Większa przestrzeń mieszkalna, większy metraż, niepomniejszony o bryłę garażu.