Projekty domów z płaskim dachem, bliźniaków

Jedną ze specjalnych kategorii, w której umieszczamy nasze propozycje, jest kolekcja projektów domów z płaskim dachem, bliźniaków. Chociaż bliźniaki budujemy coraz częściej i coraz chętniej, podobnie jak domy z płaskim dachem, to należą one do rzadziej wybieranych projektów, pośród innych gotowych projektów domów, jakie mamy w ofercie.

Trzeba jednocześnie zauważyć, że jest to jedna z najbardziej korzystnych cenowo ofert, wśród naszych kolekcji, jeżeli brać pod uwagę cenę domu jednorodzinnego w bliźniaku lub domu wielorodzinnym.

Oferta domów w zabudowie bliźniaczej jest ofertą skierowaną zarówno do deweloperów jak i do osób indywidualnych, jest to oferta domów, które pomimo dużej powierzchni mieszkalnej mają niskie koszty budowy. Prosta bryła domów z płaskim dachem, bliźniaków oraz płaski dach powodują, że koszty ich budowy są dużo niższe niż domów o tradycyjnej architekturze. Dlaczego więc, nie budujemy ich więcej? Niestety warunki zabudowy preferują najczęściej domy z poddaszem i dachem którego kąt nachylenia wynosi ok. 30-40 stopni i jest to częsty powód, dla którego inwestor nie wybiera tego rodzaju rozwiązań. 

Bardzo często przyzwyczajenie i pewna tradycja w budownictwie, nie pozwala przełamać niektórych tendencji, a przecież wystarczy spojrzeć na przykładowy kosztorys projektu, żeby się przekonać, że dom bliźniak, którego powierzchnia użytkowa wynosi ok. 300m2, i w którym wygodnie mogą zamieszkać dwie duże rodziny, może zostać wybudowany w cenie niewielkiego mieszkania w dużym mieście.

Dachy płaskie w  projektach domów z płaskim dachem, bliźniaków są u nas w Polsce mniej popularne również ze względu na opady śniegu, kategoria dachu płaskiego nie obejmuje jednak tylko tak zwanego stropodachu, ale zawiera w sobie także dachy o mniejszym kącie nachylenia do 15 stopni. W regionach kraju gdzie opady śniegu są zimą intensywniejsze budowa stropodachu, czy dachu płaskiego, może być mniej opłacalna, ponieważ taki dach będzie musiał być znacznie wzmocniony, co oczywiście będzie niosło ze sobą dodatkowe koszty. No i oczywiście przy intensywnych i dłuższych opadach zrzucanie śniegu z dachu mogłoby być uciążliwe.

Nasza propozycja domu z płaskim dachem, bliźniaka

Projekt domu LARIA

DM-6680

Pow. m.: 241 m2

Jeżeli jednak nie jest przeszkodą teren o dużych opadach ani warunki zabudowy, to budowa domu z płaskim dachem, bliźniaka jest jedną z lepszych opcji finansowych w jakie możemy zainwestować, jeżeli chodzi obudowę domu.

Korzyść z budowy niedrogiego a przy tym funkcjonalnego i przestronnego domu bliźniaka dla dewelopera jest zauważalna. Przechodzi, to oczywiście na korzyść późniejszych właścicieli dla których utrzymanie domu także będzie tańsze niż utrzymanie domu jednorodzinnego. 

Domy dwurodzinne, bliźniaki, mają to do siebie, że dwie rodziny dzielą się kosztem utrzymania jednego domu. Podobnie rzecz się ma przy jego budowie. Dodatkowa korzyść to płaski dach, który powoduje znaczne oszczędności w stosunku do dachów tradycyjnych, zarówno na etapie budowy jak i na etapie użytkowania.

Zapraszamy deweloperów oraz wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z naszą ofertą domów z płaskim dachem, bliźniaków oraz wyboru najlepiej odpowiadającego projektu. Dla inwestorów, którzy w tej kategorii nie znaleźli projektu, którego szukali, tworzymy różne kategorie i kolekcje projektów domów, licząc, że każdy z Państwa znajdzie projekt, który w pełni odpowiada jego oczekiwaniom. Tym bardziej, że nasza oferta jest szeroka i bardzo zróżnicowana. A tworząc poszczególne kategorie umożliwiamy swoim klientom lepszy i bardziej szczegółowy wybór gotowych projektów domów.  

Zalety projektów domów z płaskim dachem, bliźniaków to bardzo komfortowe i korzystne cenowo domy.