Projekty domów bliźniaczych nowoczesnych

Wybierając projekt własnego domu bliźniaczego musimy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Swoją uwagę skupiamy na wielkości domu, jego metrażu, ilości pomieszczeń. W zależności od naszych potrzeb i możliwości decydujemy, czy dom będzie parterowy, czy będzie zawierał poddasze, czy piętro. Decydujemy o kącie nachylenia dachu, o rodzaju zadaszenia. Nasz wybór często skupia się na także na tym czy dom powinien zawierać podpiwniczenie oraz na tym, czy będziemy chcieli posiadać garaż wbudowany w bryłę domu, czy dostawiony obok.

Ale jednym z bardziej zajmujących nas problemów jest styl naszego gotowego projektu domu bliźniaczego, w którym chcielibyśmy zamieszkać. Dom jest inwestycją na długie lata, dlatego często myślimy przyszłościowo i zdajemy sobie sprawę, że najlepiej postawić na styl uniwersalny, który nie stanie się “niemodny” po kilkunastu latach, a mając perspektywę, że dom przekażemy młodszym pokoleniom, tym bardziej staramy się, aby dom w pewnym sensie nabrał ponadczasowych cech. Właśnie z taką myślą proponujemy Państwu naszą kolekcję projektów domów – projekty domów bliźniaczych nowoczesne.

Decydując się na wybór takiego lub innego stylu domu bliźniaczego bierzemy pod uwagę kilka czynników. Pierwszym i najważniejszym są oczywiście nasze własne preferencje, innym zagadnieniem jest kwestia późniejszej ewentualnej sprzedaży domu. Bardzo trudno jest sprzedać dom, który posiada dziwną lub awangardową formę. Są domy, których style podobają się zawsze, tak jak projekty utrzymane w stylu dworkowym, czy tradycyjne domy z prostą bryłą i dwuspadowym dachem. Projekty w stylu wiejskich chat, czy bardzo nowoczesne, futurystyczne są nieco mniej popularne, chociaż także posiadają swoich zwolenników. Tylko, że takie budynki, żeby dobrze się prezentowały muszą dobrze pasować do otoczenia.

Nasze propozycje domów bliźniaczych nowoczesnych 

Projekt domu CZARTAWA

DM-6526

Pow. m.: 109 m2

Projekt domu NOSTRZYK

DM-6639

Pow. m.: 129 m2

Projekt domu LARIA

DM-6680

Pow. m.: 241 m2

Obecnie coraz bardziej popularne stają się projekty domów nowoczesnych. I pośród projektów domów bliźniaczych cieszą się coraz większą popularnością. Prostota i minimalizm projektów domów bliźniaczych nowoczesnych powoduje, że mogą one wpisać się w bardzo różne otoczenie, a możliwość zastosowania rozlicznych okładzin elewacyjnych dodatkowo wzmacnia ten efekt.

Użycie drewna, kamieni, czy płytek może zupełnie zmienić wygląd i charakter budynku. Bardzo popularne do ozdoby domów bliźniaczych nowoczesnych są okładziny drewniane mogą być one wykonane z różnego rodzaju drewna - taka okładzina powoduje, że dom wydaje się cieplejszy i bardziej efektowny, drewno dodatkowo bardzo dobrze komponuje się z innymi materiałami i jest jednocześnie bardzo dobrym materiałem izolacyjnym. Wybierając okładzinę elewacyjną dla naszego domu bliźniaczego nowoczesnego równie dobrze możemy wybrać kamień lub jego imitację. Ozdoby kamienne są również bardzo modne w wykańczaniu wewnętrznych pomieszczeń. Jeżeli chodzi o wybór kamienia elewacyjnego, to jest on bardzo duży, należy pamiętać jednak o wyborze kamienia, który jest najbardziej odporny na wypłukiwanie i erozję. Wybór jest duży, jeżeli chodzi także o jego formę. Można kłaść panele kamienne, płytki kamienne albo cegły i cegiełki. Istnieje też możliwość uzyskania tzw. rustykalnego wyglądu poprzez użycie dzikówki. Naturalny kamień także jest dobrym izolatorem, ale jego koszt powoduje, że nie zawsze decydujemy sie na jego wybór.

Oczywiście najbardziej popularne i najczęściej stosowane oraz przystępne cenowo jest otynkowanie naszego domu bliźniaczego nowoczesnego. Tutaj też możemy wybierać wśród różnych rodzajów tynków i uzyskać ciekawy i zadowalający efekt. Najczęściej stosowany jest tynk cementowo-wapienny i jego zastosowanie będzie ekonomiczne. Jeżeli zależy nam na tynku dekoracyjnym, to możemy wybrać tynk strukturalny lub boniowanie. Tynk oprócz dobrej ceny i możliwości wyboru koloru, daje nam także możliwość odświeżenia farby po pewnym czasie, lub przemalowanie domu na inny kolor.

To oczywiście nie zamyka wachlarza możliwości pokrycia domu, współcześnie modne jest pokrywanie nowoczesnych domów tradycyjnymi materiałami jak blacha, czy beton architektoniczny, no i oczywiście szkło. Nasza kolekcja gotowych projektów domów bliźniaczych nowoczesne, to możliwość wyboru swojego ulubionego projektu w bardzo dobrym stylu.

Zalety domów bliźniaczych nowoczesnych - nowoczesne domy bliźniacze, to możliwość zamieszkania w bardzo ciekawym stylowo domu.