Projekty domów letniskowych małych

Korzyści z posiadania własnej działki i własnego małego domku letniskowego są nieocenione. Powszechnie wiadomo, że człowiek, który ma możliwość odpoczynku, znacznie mniej choruje i jest mniej narażony na stres. Bez względu na to, czy posiadamy niewielką działkę z małym domkiem letniskowym, czy dużą przestrzeń, na której możemy zbudować dom wakacyjny całoroczny, mamy tam możliwość solidnie wypocząć i naładować baterie do dalszej pracy.

Posiadanie działki, a na niej niewielkiego domu letniskowego, pozwala nam na realizację swojego hobby, którym może być uprawa ogródka działkowego, jazda na rowerze, czy rzeźbienie w drewnie. Praca fizyczna i wysiłek fizyczny daje nam niezwykły relaks, pozwala odpocząć umysłowi i bardzo dobrze wpływa na nasze zdrowie fizyczne.

Bez względu na to, czy wybierzemy projekt domu letniskowego małego murowanego czy drewnianego możemy wykorzystać go w dowolny przez nas sposób. Na działkach niedaleko od domu bardzo często budujemy małe altanki, które służą głównie do przechowywania narzędzi ogrodniczych, sprzętu sportowego i może jeszcze jest tam miejsce na przygotowanie posiłku, czy zrobienie sobie kawy i herbaty. Jeżeli mamy lub zamierzamy kupić działkę trochę dalej od domu, to warto na niej postawić mały domek letniskowy, w którym będzie można komfortowo spędzić kilka lub kilkanaście dni.

Nasze propozycje domów letniskowych małych

Projekt domu PRZEBOROWO

DM-6082

Pow. m.: 57 m2

Projekt domu LUBIEŃ

DM-6119

Pow. m.: 48 m2

Projekt domu KOŚCIELISKO

DM-6324

Pow. m.: 64 m2

Budowa domu letniskowego małego nie jest tak skomplikowana jak budowa domu całorocznego mieszkalnego, dlatego nie będzie pochłaniać nam dużo czasu. Dodatkowo, gdy zdecydujemy się na budowę domu drewnianego, to taki domek możemy postawić w bardzo krótkim czasie, tym bardziej, że wybudowanie domku letniskowego małego nie jest podporządkowane tak restrykcyjnym przepisom jak budowa domu mieszkalnego. Działka nie musi być w pełni uzbrojona, szczególnie, jeżeli chcemy postawić mały dom sezonowy. Jeżeli ten domek ma być niewielkich rozmiarów, to w wielu przypadkach nie jest nawet potrzebne pozwolenie na budowę.

Niewielkie koszty budowy, ze względu na niewielkie rozmiary domu letniskowego małego powodują, że niedużym kosztem i w krótkim czasie możemy stać się właścicielami domku letniskowego, w którym będziemy mogli odpocząć na łonie natury i z dala od miejskiego smogu pooddychać czystym powietrzem.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów, nasze biuro architektoniczne przygotowało dla Państwa, oprócz projektów domów całorocznych, bardzo ciekawą ofertę projektów wygodnych i małych domków letniskowych. Nasze projekty mogą posłużyć jako domki letniskowe albo jako budynki gospodarcze, które będą stanowić obiekty dodatkowe przy już istniejącym budynku mieszkalnym. Proponujemy także niezwykle urokliwe przydomowe lub ogrodowe altany, które zmieszczą się nawet na najmniejszej działce.

Niektóre projekty posiadają wbudowany grill pod zadaszeniem, który umożliwi odpoczynek na łonie natury nawet podczas niepogody. Ładne wizualnie projekty, z pergolami i tarasami, dodatkowo uatrakcyjnią naszą działkę powodując, że spędzanie czasu na niej stanie się przyjemniejsze.

Kolekcja projektów domów letniskowych małych, jest skierowana do osób, które poszukują projektu swojego domku wakacyjnego o niewielkich rozmiarach. Będzie tu można odnaleźć projekty bardzo funkcjonalne i zaprojektowane specjalnie pod kątem wygodnego wypoczynku. Będzie można także wybrać projekt domu letniskowego małego w swoim ulubionym stylu. Począwszy od tradycyjnych poprzez rustykalne góralskie chatki aż po bardzo nowoczesne, modernistyczne budynki. Łączy je jedno – wszystkie są wygodne, dobrze zaprojektowane i gwarantują udany wypoczynek.

Zalety domów letniskowych małych:

Zmieszczą się na każdej, nawet małej działce, są tanie w eksploatacji oraz budowie. Umożliwiają wypoczynek na świeżym powietrzu, posłużą także jako altana lub budynek gospodarczy.