projekty domów z dachem dwuspadowym i poddaszem

Znalezione projekty: 564

Kolekcja gotowych projektów domów z dachem dwuspadowym i poddaszem jest kolejną propozycją naszego biura architektonicznego KB Projekt. Domy jednorodzinne z poddaszem są jednymi z częściej budowanych domów przez naszych inwestorów, a dwuspadowe dachy jednymi z najpopularniejszych realizowanych zadaszeń.

Za budową domu z dachem dwuspadowym i poddaszem przemawia wiele argumentów, które dotyczą nie tylko ekonomiki całego przedsięwzięcia, ale także jego energooszczędności, czy także szybkości budowy i pewności jej powodzenia. Sprawdzone i proste rozwiązanie cieszą się zawsze dużą popularnością, co jest zrozumiałe w przypadku planowania poważnych inwestycji. A budowa domu jednorodzinnego dla swojej rodziny, który ma jej służyć na długie lata, z pewnością do takich należy.

Domy z dachem dwuspadowym i poddaszem mogą jednocześnie prezentować sobą bardzo ciekawe formy i style. Ich bryła w dużej mierze będzie zależała od kształtu i wielkości działki, ale także od oczekiwań inwestorów, co do tego, jakiej wielkości dom planują wybudować. Wiele będzie zależało także od tego, jakie dodatkowe elementy będzie inwestor chciał w swoim domu uwzględnić.

Budując dom z dachem dwuspadowym i poddaszem inwestor może założyć, że będzie chciał wybudować podpiwniczenie, co szczególnie się sprawdzi na nierównych działkach. Dodatkowo kształt domu determinuje także decyzja, czy dom powinien posiadać garaż i jak duży ten garaż powinien być. Nie bez znaczenia jest także umiejscowienie garażu w bryle domu lub obok niego. Niektórzy inwestorzy decydują się na budowę garaży wolnostojących, jeżeli pozwala im na to przestrzeń działki albo na umiejscowienie garażu w podpiwniczeniu, jeżeli właśnie ta przestrzeń jest niewielka, a działka dodatkowo nadaje się na zastosowanie tego rodzaju rozwiązania.

O kształcie i stylu domu jednorodzinnego z dachem dwuspadowym i poddaszem będzie decydowała także ilość balkonów i tarasów, patio, przybudówek, czy ganków , jakie inwestor chciałby posiadać. Duży wpływ na wygląd domu ma wielkość i rodzaj okien. 

Wśród gotowych projektów domów z dachem dwuspadowym i poddaszem największą popularnością cieszą się domy w stylu tradycyjnym, ale styl nowoczesny także zdobywa swoją rzeszę zwolenników. Podobnie rzecz się ma z budulcem. Najczęściej wybieramy technologię murowaną, ale trzeba pamiętać o tym, że możliwości jest znacznie więcej i z powodzeniem możemy postawić dom w technologii drewnianej albo mieszanej.

Technologia mieszana murowano-drewniana jest warta do przemyślenia przy budowie domu z dachem dwuspadowym i poddaszem, szczególnie, gdy dom nasz planujemy wybudować na nierównej powierzchni albo na terenie zalewowym. Takie konstrukcje, przy dobrze zaimpregnowanym drewnie i wsparte murem będą bardziej odporne na warunki atmosferyczne.

Trochę mniejszą popularnością cieszą się pośród domów z dachem dwuspadowym i poddaszem domy stylizowane, czy to na dworek szlachecki, czy to na zakopiańskie, czy góralskie chaty, ale i one mają swoją niesłabnącą rzeszę zwolenników. Wiadomo, że ta druga kategoria jest najczęściej wybierana na tereny górskie, szczególnie z dachem dwuspadowym o ostrym kącie nachylenia.

Wszystkich inwestorów poszukujących swojego gotowego projektu domu jednorodzinnego zapraszamy do przejrzenia kolekcji domów z dachem dwuspadowym i poddaszem, a także do zapoznania się z innymi propozycjami projektów domów, jakie oferuje nasze biuro projektowe. 

Zalety domów z dachem dwuspadowym i poddaszem:

to dobrze trafiona solidna inwestycja w dom jednorodzinny na długie lata.