Projekty domów dwurodzinnych piętrowych

Gotowe projekty domów dwurodzinnych piętrowych, to kolejna propozycja kolekcji przygotowanej specjalnie dla Państwa przez biuro architektoniczne KB Projekt. W wielu sytuacjach zdarza się, że budując dom jednorodzinny musimy albo chcemy zabrać ze sobą także rodzinę. Różne sytuacje nam się zdarzają w życiu, ale najczęściej zabieramy ze sobą rodziców albo dorosłe dzieci. Budujemy wtedy dom i na piętrze mieszkamy, my, na dole rodzice albo na odwrót. Znacznie lepszym pomysłem przy założeniu, że w domu będą mieszkać dwie rodziny, jest zbudowanie domu piętrowego dwurodzinnego, czyli takiego gdzie mogą zamieszkać dwie rodziny, ale każda z nich ma swoją osobną, prywatną przestrzeń. Dom dwurodzinny piętrowy jest rozwiązaniem  idealnym, nie tylko daje poczucie komfortu i prywatności, ale zdecydowanie pozwala na oszczędności, które wynikają z tego, że koszty utrzymania jednego domu, są rozłożone na dwie rodziny.

Projekty domów dwurodzinnych piętrowych mogą oczywiście zakładać, że na piętrze znajduje się mieszkanie z osobnym wejściem, podobnie jak na parterze. Ale możliwe jest także postawienie domu dwurodzinnego bliźniaka, który łączy ze sobą dwa lustrzane budynki. W każdym segmencie będzie się wtedy znajdował parter oraz piętro, na którym zlokalizowane będą sypialnie. Takie rozwiązanie przypadnie do gustu właścicielom działek o mniejszych gabarytach, którzy chcieliby jednak postawić dom o nieco większej przestrzeni mieszkalnej. Budowa domu dwurodzinnego piętrowego jest w takim wypadku bardzo dobrym rozwiązaniem.

Jeżeli potrzebujemy jeszcze więcej przestrzeni, to oczywiście można zbudować dom dwurodzinny piętrowy, który posiada podpiwniczenie, a dodatkowo można jeszcze dobudować poddasze albo strych. W domu dwurodzinnym piętrowym w zależności od potrzeb rodziny można zaprojektować jeden lub dwa garaże. Ciekawym rozwiązaniem może być też zaprojektowanie jednego większego garażu wielostanowiskowego.

Nasze propozycje domów dwurodzinnych piętrowych

Projekt domu BUDYNEK W ZABUDOWIE SZEREGOWEJ

DM-6491

Pow. m.: 1020 m2

Projekt domu BUDYNEK W ZABUDOWIE SZEREGOWEJ

DM-6502

Pow. m.: 1019 m2

Projekt domu SWOSZOWICE

DM-6504

Pow. m.: 392 m2

Wśród projektów domów dwurodzinnych piętrowych możecie Państwo znaleźć projekty na  szczególnie wąskie i długie działki, można na nich zaprojektować piętrowy dom, w którym znajdują się dwa symetryczne segmenty, w każdym z nich może się znajdować wygodne mieszkanie, każde z wyjściem na ogród, a na piętrze z wyjściem na balkon.

Gotowe projekty domów dwurodzinnych piętrowych mogą zawierać także mieszkania o różnej ilości metrów, przy założeniu, ze w domu będzie mieszkać jedna mniejsza i jedna większa rodzina, z powodzeniem można zaprojektować dom, gdzie znajdzie się osobne wejście do każdego z nich.

Osobnym zagadnieniem jest architektura domu dwurodzinnego piętrowego, w zależności od potrzeb i oczekiwań naszych klientów proponujemy projekty w różnych stylach architektonicznych. Dom dwurodzinny piętrowy najlepiej sprawdzi się jako dom o nieskomplikowanej nowoczesnej bryle. Nowoczesne projekty są bardzo uniwersalne i łatwo je dopasować praktycznie do każdego otoczenia. Coraz większą popularnością cieszą się także domy przykryte dachem o niskim kącie nachylenia a także stropodachy, są one, bowiem tańsze od często kładzionych dachów dużych. Dużą popularnością cieszą się również domy budowane w technologii  tradycyjnej. Oczywiście zwolennicy budowania domów w technologii drewnianej także znajdą u nas projekt domu.

Jeżeli podjęliście Państwo decyzję o budowie domu dwurodzinnego, to zapraszamy do lektury naszej kolekcji gotowych projektów domów dwurodzinnych piętrowych. Z pewnością wybierzecie Państwo projekt, który w pełni zaspokoi Państwa oczekiwania.     

Projekty domów dwurodzinnych piętrowych są projektami, które pozwalają na wygodne i komfortowe mieszkanie dwóm rodzinom w jednym budynku.

Nasze propozycje domów dwurodzinnych piętrowych

Projekt domu LILIÓW

DM-6563

Pow. m.: 134 m2

Projekt domu STOKROTEK

DM-6567

Pow. m.: 134 m2

Projekt domu LARIA

DM-6680

Pow. m.: 241 m2