Projekty domów z garażem dwustanowiskowym

Znalezione projekty: 112

Kolekcja projektów domów z garażem dwustanowiskowym, to kolekcja zawierająca projekty, w których znajdują się propozycje domów posiadających garaż dwustanowiskowy, czyli garaż na dwa samochody lub pojazdy.

W dzisiejszych czasach trudno jest sobie wyobrazić życie, czy funkcjonowanie bez samochodu. Oczywiście jest to możliwe w przypadku, gdy mieszkamy w dużym dobrze skomunikowanym ośrodku miejskim, gdzie, co kilkaset metrów znajduje się przystanek MPK. Ale powiedzmy sobie szczerze, że nawet w takich warunkach, trudno jest wozić tramwajem kilkoro małych dzieci do żłobka, czy przedszkola, albo przewozić autobusem MPK torby z zakupami z supermarketu.

Coraz częściej rodziny decydujące się na budowę domu, decydują się na wybór projektu domu z garażem dwustanowiskowym, a to ze względu na to, że bardzo często lokalizujemy swój dom na przedmieściach, z daleka od zgiełku miejskiego i miejskiego smogu, ale co za tym idzie, są to miejsca oddalone od przystanków autobusowych i najwygodniej z takich lokalizacji dojechać wszędzie samochodem. Czy to zawieźć dzieci do szkoły, czy to pojechać po zakupy albo po prostu pojechać do pracy.

Dodatkowo, w takiej sytuacji potrzebne są dwa auta, ponieważ spraw do załatwienia jest znacznie więcej niż mogłaby o zrobić tylko jedna osoba w rodzinie. Kolekcja projektów domów z garażem dwustanowiskowym przedstawia szereg projektów i rozwiązań dla osób, które posiadają dwa samochody lub dwa pojazdy w swoim gospodarstwie domowym i potrzebują dużego garażu, najlepiej dwustanowiskowego.

Wbrew temu, co się może wydawać, dobrze zaprojektowany garaż, w projektach domu z garażem dwustanowiskowym jest rzeczą bardzo ważną. Garaż musi być tak zaprojektowany, aby wygodnie się do niego wjeżdżało i wygodnie z niego wyjeżdżało, bez niepotrzebnego narażania się na urwanie lusterka, czy zarysowania lakieru w samochodzie. Garaż musi być przestronny, szczególnie w przypadku, gdy mają w nim parkować dwa pojazdy.

Dobry architekt planujący projekt domu z garażem dwustanowiskowym potrafi w bardzo ciekawy sposób zaprojektować garaż w bryle domu i wkomponować go w projekt tak, aby stał się on ozdobą budynku. Można też wykorzystać dach garażu na zrobienie na nim tarasu lub zaprojektować dodatkowy pokój nad garażem.

Kupując projekt domu z garażem dwustanowiskowym warto rozważyć, czy chcemy, aby garaż był połączony z domem, czy wolnostojący. Pozornie może się to wydawać bez znaczenia, ale w rzeczywistości trzeba dla swojej wygody rozpatrzyć każdą możliwość. W przypadku, gdy ma się małe dzieci bardzo wygodnie jest wchodzić prosto z garażu do domu, żeby w zimie dzieci nie zmarzły wychodząc z ciepłego auta albo nie zmokły podczas deszczu.

Czasami nasz wybór ogranicza zbyt mała działka. Wtedy można przemyśleć kwestię zrobienia garażu w podpiwniczeniu. Warto jednak tutaj zwrócić uwagę na to, żeby wjazd do garażu nie był zbyt stromy i niebezpieczny.

Kolejną możliwością jest zrobienie garażu zupełnie wolnostojącego i nawiązującego architekturą do samego domu. Taki garaż może posiadać całkiem spore rozmiary i pełnić różne dodatkowe funkcje, bo oprócz tego, że można w nim parkować samochody, to można również przeznaczyć go na budynek gospodarczy lub przydomowy warsztat. Można też w nim przechowywać kłady, rowery, sanki, deskorolki i wszystkie inne rzeczy, które przeszkadzałyby nam w domu i których nie używamy, na co dzień.

Zdarzają się też sytuację, gdy budujemy dom na nierównej działce, na której znajduje się wzniesienie, wtedy można spokojnie zaprojektować garaż w podpiwniczeniu zrobionym w skarpie. Jakikolwiek garaż sobie wymarzymy, w naszej kolekcji domów z garażem dwustanowiskowym można znaleźć projekty z garażem dwustanowiskowym w przeróżnych konfiguracjach i zaprojektowane na różne rodzaje działek.

Zalety projektów domów z garażem dwustanowiskowym:

Duży garaż, wygodne parkowanie, możliwość parkowania dwóch pojazdów, możliwość dodatkowego wykorzystania przestrzeni garażowej np. do przechowywania sprzętu sportowego, czy narzędzi ogrodniczych. Komfort wsiadania-wysiadania z samochodu. Duży wybór projektów domów z garażem dwustanowiskowym z możliwością dostosowania miejsca umieszczenia garażu, w zależności od wielkości działki.