Forum

Forum KB Projekt to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami nt. architektury i budownictwa. Zachęcamy do poruszania nurtujących Państwa problemów i tematów - inni użytkownicy mogą być wspaniałym źródłem cennych rad.

Prosimy o nieumieszczanie na Forum ogłoszeń i reklam komercyjnych.

Projekt HIACYNTÓW DM-6585 Projekt HIACYNTÓW DM-6585 - zmiany w projekcie Jestem zainteresowany projektem domu HIACYNTÓW 2 Kod: L-6585, potrzebuję jednak kilku zmian. Chciałbym zorientować się jaki byłby koszt i czy jest szansa na wprowadzenie takich zmian. Oczywiście chciałbym wykonać dom w szkielecie drewnianym. Przede wszystkim chciałbym zmniejszyć kąt nachylenia dachu przez podwyższenie ścianki kolankowej, na górze tylko okna dachowe, likwidacja lukarn. Łazienka na górze podzielona na 2 i przypisana po jednej do pokoi przyległych. Garderoba przerobiona na łazienkę z ubikacją dla pozostałych dwóch pokoi. Rezygnacja z tarasu od szczytu i skrócenie dachu do bryły budynku. Rezygnacja z kotłowni na dole i zaślepienie drzwi z kotłowni na zewnątrz. Zmniejszenie kotłowni i przeróbka na łazienkę dla pokoju, zmniejszenie pokoju do drzwi, powiększenie salonu o tą przestrzeń. W miejscu obecnej łazienki pomieszczenie gospodarcze z ubikacją, pralnia lub suszarnia, ale z możliwością zamontowania inwertera fotowoltaicznego i pompy ciepła. Ogrzewanie i CWU z pompy ciepła. Rezygnacja z wszelkich kominów. Wentylacja mechaniczna, ewentualnie z odzyskiem ciepła. Docieplenie zakładam pianką pur zamkniętokomórkową + obicie pianką poliuretanową obustronnie 3mm i dopiero na to płyty osb lub MFP. Zależy mi na takiej charakterystyce cieplnej budynku, aby zewnętrzna płyta po zaimpregnowaniu i zagruntowaniu mogła być wykończona bez dodatkowej warstwy izolacyjnej, ocieplenie tylko w ścianie. Proszę o informację, czy mogą Państwo wprowadzić zmiany na ten projekt, czy musiałby to być projekt nowy i jakie byłyby koszty takiego projektu. Zależy mi na tym, żeby ściana była jak najcieńsza i żeby oczywiście zachowywała przynajmniej minimalne parametry cieplne zgodnie z normami.
Odpowiedz
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Paweł M. 2019-01-17 08:21:20 1 2019-01-17 08:23:31
Re: Możemy oczywiście przeprojektować ten budynek. Koszt projektu wyniósłby 5400 zł brutto z uwzględnieniem wszystkich zmian i instalacji. Czas realizacji projektu do maksymalnie 45 dni roboczych od momentu zaakceptowania koncepcji budynku. W razie zainteresowania prosze o kontakt.
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
KBProjekt 2019-01-17 08:23:31 2 2019-01-19 13:44:19
RE:
c.d. Rozumiem. Nie ukrywam, że zależy mi na czasie, czy w takim razie, jest szansa, aby Państwo przygotowali mi komplet dokumentów pod moją działkę, czy z tym projektem jednak musiałbym i tak iść do swojego lokalnego projektanta celem przygotowania kompletu dokumentacji i uzyskania pozwolenia na budowę?
Autor: Data dodania:
Paweł 2019-01-17 16:26:21
RE:
re Projekt zagospodarowania działki wykonuje lokalny projektant, pozdrawiamy
Autor: Data dodania:
KBProjekt 2019-01-19 13:44:19