Forum

Forum KB Projekt to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami nt. architektury i budownictwa. Zachęcamy do poruszania nurtujących Państwa problemów i tematów - inni użytkownicy mogą być wspaniałym źródłem cennych rad.

Prosimy o nieumieszczanie na Forum ogłoszeń i reklam komercyjnych.

para w oknach Mam pytanko. W zeszłym roku kupiłem mieszkanie z nowymi drewnianymi oknami. Wprowadziłem się pod koniec lutego. Wiosną i latem nie było problemów. Problem w tym, że od kilkunastu dni na oknach pojawia się (od wewnątrz) warstwa pary wodnej. Całe okna we wszystkich pomieszczeniach mam zaparowane i to do tego stopnia, że woda spływa na parapety. Niewiele pomaga odkręsanie kaloryferów "na full" ani zaręcanie ich, ani też wietrzenie. Zresztą nie można wietrzyć zbyt długo ma dwoje małych dzieci. Ktoś mi powiedział, że okna są za szczelne (nie ma możliwości tzw. mikrowentylacji). Czy ktoś miał taki problem ?
Odpowiedz
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Yahoo 2004-12-05 18:02:21 5 2006-03-05 19:13:10
uszczelnij sobie można dodatkowo wyjąc uszczelke górną lub dolna powinno wystarczyć
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Mirek 2004-12-05 21:02:00 0
okna kawałek uszczelki,i to w jednym oknie w kazdym pokoju ,mozliwie jak najdalej od grzejnika lub uzyc opcji rozszczelnienie okna(jesli jest)połozenie klamki na ukos w górę (mocno) lub w dół(słabo)
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
dodo 2004-12-07 19:16:51 0
teoria w każdym pomieszczeniu jest para wodna, a wytrąca się tam gdzie ciepłe wilgotne powietrze styka się z zimnymi powierzchniami, z opisu któty tu serwujesz przypuszczam, że do produkcji okien użyto najtandetniejszych szyb o bardzo wyskim współczynniku przepuszczalności termicznej, wewnętrzna szyba jest bardzo wyziębiona z powodu spadku temperatury na dworze i dlatego właśnie na wewnętrznej szybie wytrąca się para, uniknąć tego można wymieniając szyba na k=1,1 lub mniejszy. takim domowym sposobem sprawdzenia właściowiści termicznych jest umieszczenie za oknem żarówki wysokotemperaturowej "kwoki" i sprawdzenie ręką jak szybko nagrzewa się wewnętrzna szyba, jeżei szybko będzie ciepła tzn, że szyby są do wyrzucenia, prz 0,9 wewnętrzna szyba włąściwie się nie nagrzewa wcale. znam producentów szyb i wiem że nie zawsze to co piszą na okleinie Np. 1,1 jest zgodne z prawdą. pozdrawiam
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Kataryniarz 2004-12-08 12:23:32 0
za wysoka wilgotnosc powietrza Mieszkam w kanadzie i z mojego doswiadczenia moge jeszcze dopowiedziec, ze oprucz przenikalnosci okna duzy wplyw na zaroszone okna ma rowniez wilgotnosc powietza w pomieszczeni - spruboj osuszyc poeietrze w mieszkaniu o kilka %.
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Slawek 2006-01-16 19:45:14 0
mam ten sam problem zakupiłem firmowe onka z PCV. U mnie para skrapla się zimą od wewnatrz praktycznie zawsze przy nizszej temperaturze zewnatrznej. najgorzej jest w lazience, male okienko i duza wilgotnosc (doslownie splywa), lepiej jest w pokojach, salonie i kuchni, ale też widać parę. Moim zdaniem, a sprawdzilem wiele okien u znajomych, powodem jest tandetne wykonanie moich okien. Niestety mam wydrukowane oznaczenia U=1,1 ale to ma niewiele wspolnego z prawda.
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
vekabeka 2006-03-05 19:13:10 0