Aktualności

Nowoczesne i komfortowe mieszkania

data dodania: 2014-05-09

Logo firmy PROFBUDRynek mieszkaniowy rozwija się i zmienia nieustannie. Klienci poszukują innowacyjnych i niestandardowych rozwiązań oraz wysokiej jakości, która daje poczucie zadowolenia i komfortu. Takimi wartościami kieruje się Profbud. Cały czas analizują najważniejsze trendy techniki budowalnej. Realizując nowe inwestycje wybierają te, które spełniają potrzeby Klientów biorąc pod uwagę takie kryteria jak: wysoka jakość, nowoczesne technologie i sprawdzone najlepsze rozwiązania. Na swoim koncie mają 3 zrealizowane inwestycje: osiedle Pawłowska w Łomiankach, apartamenty Płomyka w dzielnicy Włochy na oraz osiedle Eskadra na Bemowie.

Obecnie w ofercie firmy jest osiedle Eskadra zlokalizowane na terenie dzielnicy Bemowo przy ul. Dywizjonu 303. To bardzo ceniona pod względem mieszkaniowym okolica, a „Eskadra” to chętnie kupowana inwestycja. Bliskość trasy S-8  ułatwia szybki dojazd do innych dzielnic Warszawy. Wszystkie mieszkania na osiedlu są gotowe do zamieszkania, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Wg dewelopera dla rynku nieruchomości w Polsce rok 2013 był najlepszy od czasów sprzed kryzysu i pierwszy kwartał tego roku również zwiastuje „wiosnę” na rynku mieszkań. Wydaje się, że sytuacja powoli wychodzi na prostą. Większość ekspertów twierdzi, że najgorsze mamy już za sobą i jest nadzieja, że po latach niepewności przychodzi lepszy czas.

Do końca tego roku Profbud uruchamia dwie inwestycje, jedną na Boernerowie, a drugą na Bielanach. Firma nie korzysta z gotowych projektów. Do każdej inwestycji „podchodzą indywidualnie”. Oczywiście korzystają z pomocy z zewnętrznego biura architektonicznego, które krok po kroku kierując się ich wizją projektuje osiedla Profbud.

Poprosiliśmy firmę o podanie cech jakie powinien posiadać dobry projekt bloku mieszkalnego, by zainteresować zarówno klientów jak i deweloperów. Oto odpowiedź: funkcjonalność budynku wewnątrz,  wkomponowanie budynku w otaczającą go zabudowę, projekt osiedla nie kontrastujący z otoczeniem, duża ilość zieleni i wolnej przestrzeni wokół miejsca zamieszkania, odmienność (wyróżnialność) w stosunku do innych inwestycji pojawiających się na rynku

Klienci kupujący mieszkania od tego dewelopera zwracają uwagę m.in. na wygląd zewnętrzny budynku i jego funkcjonalność, bezpieczeństwo okolicy, ładną i zadbaną okolica, czystość chodników i ulic, dużą ilość zieleni, dobrą komunikację z innymi miejscowościami lub dzielnicami, obecność w okolicy szkoły, przedszkola, a także innych obiektów użyteczności publicznej: urzędy, przychodnie itd.

Otoczenie inwestycji to niezwykle istotny parametr przy wyborze mieszkania. Mieszkańcy bardzo często zwracają uwagę na roślinność wokół osiedla oraz czy wygląd inwestycji łączy się harmonijnie z elementami zaprojektowanych ogródków. Jeżeli zainteresowani kupnem mieszkania mają dzieci to znaczące jest czy w pobliżu znajduje się boisko, plac zabaw, czy przedszkole. Dodatkowy atutem będzie ogrodzenie terenu, co zapewni pociechom bezpieczeństwo. Duże znaczenie, zwłaszcza w przypadku osiedli peryferyjnych ma niedaleka odległość komunikacji miejskiej.

Wprowadzenie kolejnego dofinansowania dla Klientów oceniają bardzo pozytywnie i sama idea bardzo się  im podoba. Jednak nie wszędzie się ona sprawdza. Ceny za metr w niektórych miastach typu: Warszawa, Kraków, Wrocław są dużo wyższe niż limit za metr ujęty w programie.

Firma zauważyła że rynek nieruchomości zaczął się znowu rozwijać. Klienci biorą pod uwagę  nie tylko ceny, ale również standard, technologię wykończenia i jakość inwestycji. Zatem deweloperzy, którzy biorą pod uwagę te cechy mogą optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Na koniec również cenna rada dla kupujących wymarzone mieszkanie: Oprócz tego, że inwestycja powinna spełniać wszelkie wymagania Klienta, typu: estetyczny, przyciągający wzrok budynek, dużo zieleni, funkcjonalny rozkład mieszkań itd., to Klient powinien zwrócić uwagę również na: wiarygodność i terminowość dewelopera oraz czy deweloper wywiązuje się z danych obietnic. Wówczas można powiedzieć, że zakup okazał się trafioną inwestycją.

Wizualizacja Osiedla Eskadra

fot. Wizualizacja Osiedla Eskadra w Warszawie

/rz/

 

Kwiecień 2017
data dodania: 2017-04-30

Wykończenie fasady należy do kwestii najgoręcej dyskutowanych przy okazji wyboru projektu domu jednorodzinnego. Klinkier, tynk, panele, beton konstrukcyjny? Warto pamiętać, że wyobraźnia projektantów nie zatrzymuje się na kilku rutynowych rozwiązaniach. W tym tygodniu na świecie głośno było o dwóch elewacjach, odwołujących się do …orlich piór oraz wykorzystujących niezwykłe możliwości sterowanych komputerowo dysz wodnych.

więcej...
data dodania: 2017-04-29

Na reputację cegieł pracowało – jeśli liczyć od pierwszych babilońskich zigguratów – sześć mileniów. Nic dziwnego, że w większości projektów domów jednorodzinnych traktuje się cegły jako pożądany materiał – jeśli nie jako materiał ściśle konstrukcyjny, to bodaj ozdobny. Czy jednak decydować się na nowe, prosto z pieca i jak spod igły, czy sięgać po dawne, „z duszą”, ale też sterane wiekiem?

więcej...
data dodania: 2017-04-28

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem? Ten wyścig trwa pewnie od czasów jaskiniowych, kiedy to jedni zastawiali wejście wielkim kamieniem, drudzy turlali go na bok, ale przewagę nad złodziejami udaje się uzyskać jedynie na krótko. Jak możemy zadbać o bezpieczeństwo, pracując nad projektem domu jednorodzinnego? Antywłamaniowe drzwi i okna, alarm, mocne poszycie – to jasne. Ale może warto zastanowić się również nad kluczami-nie-do-podrobienia?

więcej...
data dodania: 2017-04-27

Czy lewitujący w powietrzu dom (a przynajmniej piętro) jest interesującą propozycją architektoniczną? Większość osób zamawiających projekt wolałaby, żeby nie latały dachówki i żeby całość okazała się solidna.. Obawy są jednak niesłuszne. Wzniesiony w São Paulo dom według projektu FGMF Arquitetos stoi równie solidnie, co „lewitujący” na deptaku sztukmistrz. I wykorzystuje ten sam trick.

więcej...
data dodania: 2017-04-26

Nie zawsze przy wyborze projektu domu jednorodzinnego górę bierze minimalizm; czasem pragniemy nawiązać do przeszłości stylem, gontem, szlachetnym detalem. Zwykle rozwiązania te dotyczą detali (rynny, poręcze, klamki), czasem pojawi się baszta. Bywa jednak i tak, że ktoś decyduje się na rzeźby na fasadzie, praktykę znaną od czasów antycznych. Czy nie pójdzie wówczas w ślad za architektem Changizem Tehrani, który uświetnił pierzeję holenderskiej starówki odlanymi w betonie... więcej...

data dodania: 2017-04-24

Telewizory stały się częścią naszych mieszkań, nawet na wschód od Łaby, już blisko pół wieku temu i nic nie wskazuje na to, by miały z nich zniknąć, mimo, że pełnią dziś trochę inne niż dawniej funkcje. Jednocześnie nie chcemy, by były zawalidrogami, a designerzy pracują nad tym, by odchudzić je coraz bardziej. Czy można sobie wyobrazić projekt domu jednorodzinnego, w którym telewizor zarazem będzie i nie będzie obecny?

więcej...
data dodania: 2017-04-21

Drewniane i pseudodrewniane okładziny stają się w ciągu ostatnich dwóch lat coraz modniejsze wśród osób planujących budowę domu jednorodzinnego. Ekscentryczni architekci wracają do pomysłu budowania wysokościowców z drewna. Ale projekt muzeum sztuki nowoczesnej w Turcji, jaki zaproponowała jedna z najgłośniejszych w świecie pracowni architektonicznej Kengo Kuma & Associates, to jeszcze inny, zdumiewający typ przedsięwzięcia.

więcej...
data dodania: 2017-04-19

Projektując dom jednorodzinny na wzniesieniu, tym bardziej – w wysokich górach, koncentrujemy się przede wszystkim na kwestii konstrukcji, niełatwego osadzenia budynku na stoku. Wygląd elewacji najczęściej ma być po prostu „nierażący” lub zgodny z lokalną modą. Można jednak również zamienić swój dom w świetlisty lampion.

więcej...
data dodania: 2017-04-18

Czy altany, budowane w pobliżu domu, zawsze muszą wyglądać jak nieco toporna praca na zaliczenie z ciesiołki? Mocne filary, ukośne zadaszenie, dużo desek pracowicie zbitych hufnalami – oczywiście, to się trzyma, ale altana nie musi przecież tak wyglądać. Tym,  którzy gotowi są posiedzieć ciut dłużej nad projektem domu i ogrodu, warto podsunąć myśli o altanie zbudowanej z wykorzystaniem wiedzy o kopułach geodezyjnych.

więcej...
data dodania: 2017-04-18

W pustynniejącym klimacie Polski przydomowy basen (nawet, jeśli w to pustynnienie trudno uwierzyć w wyjątkowo zimne Święta) przestaje być luksusem, stając się może nie „koniecznością”, ale z pewnością rozwiązaniem przydatnym, nie ostentacyjnym. Czy jest sens uwzględniać basen w projekcie domu jednorodzinnego, czy dobudowywać go potem? A może w ogóle nie dobudowywać, tylko rozstawić w dwie godziny i zlikwidować po zakończeniu sezonu?

więcej...
data dodania: 2017-04-14

Siedząc nad planem domu jednorodzinnego, sporo czasu poświęcamy na ustawność pomieszczeń, w tym możliwość manewrowania dużymi przedmiotami podczas przeprowadzki: rozważamy na papierze możliwe drogi wniesienia do pokoju pianina czy szafy, przesuwamy – na razie na papierze – otwór drzwiowy, zastanawiamy się, czy udałoby się rozszerzyć go jeszcze o 10 cm. Tymczasem w zasięgu ręki jest rozwiązanie zabezpieczające nasze narożniki: profile, które pozwolą na wykształcenie... więcej...

data dodania: 2017-04-13

Przedsionek należy do przestrzeni zaniedbywanych w projektach domów jednorodzinnych: czasem architekt dokleja na upartego daszek i jedną ściankę przed drzwiami wejściowymi, czasem radzi zrezygnować nawet z tak skromnego rozwiązania, uznając je za „nieeleganckie”. Pojawiają się nawet głosy krytyczne wobec wiatrołapów. Tymczasem przestrzeń pośrednia, nienależąca ani do „wrogiego” czy „zewnętrznego” świata, a jednocześnie nie należąca jeszcze ściśle do domostwa... więcej...

data dodania: 2017-04-12

Jednym z najważniejszych czynników decydujących o lokalizacji własnego domu jednorodzinnego jest bliskość i dostępność wody pitnej. Zwykle staramy się podłączyć do miejscowej sieci wodociągowej – bicie studni jest coraz mniej popularne. Jeśli jednak podłączenie kosztuje zbyt drogo, wynajmujemy zwykle różczkarzy i/lub geologów, by upewnić się, że w zasięgu świdrów znajduje się czysta, smaczna i niezanieczyszczona bakteriami woda pod warstwa nieprzepuszczalną. Nikt... więcej...

data dodania: 2017-04-11

Świątynie, jako budynki, do kształtu których przywiązuje się największą wagę, szczególnie często stanowią całkiem świecką inspirację architektoniczną. Tak też jest w przypadku otwartego właśnie w chileańskim Santiago miejsca kultu bahaitów. Dziewięć pofałdowanych, wznoszących się na wysokość 45 metrów „żagli”, tworzących wspólnie ni to kołpak, ni to pąk kwiatu, robi wrażenie na prawie każdym – i skłania do tego, by projekt domu jednorodzinnego, o którym... więcej...

data dodania: 2017-04-10

Pracując nad projektem domu jednorodzinnego poświęcamy uwagę światłu nieco zbyt jednostronnie. Przeważa troska o to, by okna były dobrze zamocowane kotwami i zaizolowane, by dachowe nie przepuszczały wody, a wszystkie – posiadały odpowiedni współczynnik izolacyjności. A światło sztuczne? Tu żyrandol, tam żyrandol, na razie zaznaczony w schemacie instalacji, a potem się coś dowiesi.
Architekci czasem przypominają nam jednak na szczęście, że dom nie jest „maszyną... więcej...

data dodania: 2017-04-06

Czy rzeczywiście można przesłonić szczelnym filtrem już nie jedno czy dwa okna, ale cały budynek? Jak na razie, podobne projekty nie powstawały. W epoce, w której powraca zagrożenie smogiem, nowojorska firma SO-IL postanowiła jednak spowić dom jednorodzinny, stojący w dodatku w środku miasta, w stylowy kokon.

więcej...
data dodania: 2017-04-05

Zwykle, projektując dom jednorodzinny, zabiegamy o pewną powściągliwość i jednorodność fasady – niezależnie od tego, czy stawiamy na tynki, panele czy cegłę glazurowaną. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy fasada jest tak „postna”, skromna i nudna, że pojawia się – szczególnie w przypadku budynków gospodarczych o płaskim dachu, których nie sposób schować za ścianą drzew – pokusa, by ożywić ją w jakikolwiek sposób.

więcej...
data dodania: 2017-04-04

„Architektura organiczna” miała swoich pięć minut, w przypadku wznoszenia domu jednorodzinnego niekoniecznie się jednak sprawdza: częściej sięgamy po proste recepty i projekty modernistyczne. A jednak przykład duńskiego studia architektonicznego CEBRA, które podczas modernizacji centrum nauki zaprojektowało klatkę schodową na kształt podwójnej spirali DNA, budzi uznanie.

więcej...
data dodania: 2017-04-03

Piwniczka to ważny element każdego projektu domu jednorodzinnego. Ale jak się okazuje, etanol może stać się ważnym elementem funkcjonalności budynku nie tylko przy suto zastawionym stole: nadal pozostaje ciekawą alternatywą grzewczą i oświetleniową, w awaryjnych sytuacjach może być wykorzystany również do generowania prądu elektrycznego.

więcej...