Aktualności

Butikowy hotel etnodesign

data dodania: 2014-03-20

Hotel Piwniczna SPA&Conference to czterogwiazdkowy, pierwszy w Polsce butikowy hotel etnodesign. Zlokalizowany jest nad malowniczym brzegiem rzeki Poprad w Piwnicznej-Zdroju, której, w odróżnieniu od sąsiednich miejscowości, udało się zachować charakter kameralnego uzdrowiska. Obiekt rozpoczął działalność w lipcu 2013r.

Projektant otrzymał od właścicieli wolną rękę i miał ogromną swobodę tworząc projekt hotelu. Pracy nad projektem towarzyszyło dogłębne poznawanie kultury regionu. Dzięki temu powstał obiekt niebanalny, łączący tradycyjny folklor z eleganckim i oszczędnym minimalizmem.

Tworząc hotel Piwniczna starano się czerpać z najlepszych praktyk hoteli czterogwiazdkowych. Inspiracją dla właścicieli były także luksusowe centra SPA oraz najbardziej uznane w Polsce restauracje. Łącząc dobre praktyki z odważną wizją i konsekwencją w jej realizacji, udało się stworzyć hotel, który sam może stać się wzorem do naśladowania.

Wygląd budynku jest inspirowany sztuką ludową Czarnych Górali. Intencją projektantów było stworzenie hotelu, który swą architekturą będzie przypominał kobiecy strój. Górna część ma przypominać białą bluzkę, a dół sukienkę utrzymaną w tradycyjnych dla regionu kolorach. Elementy balustrad zdobione są motywem haftu krzyżykowego. Wnętrza hotelu wykończone zostały naturalnymi budulcami najwyższej jakości, ale także elementami dekoracyjnymi z pogranicza kiczu, z zachowaniem niezbędnej równowagi.

Hotel Piwniczna ma bardzo bogatą ofertę, która, pomimo lokalizacji typowej dla kurortów narciarskich, uniezależnia od warunków pogodowych. Dla gości hotelu poza atrakcjami zimowymi, takimi jak luksusowy skibus czy skutery śnieżne, przygotowano quady, buggy, poduszkowiec i plażę nad Popradem. Przede wszystkim jednak goście mogą oddawać się przyjemnościom w luksusowym HedoniSPA. Wyjątkowo przedstawia się pierwsza strefa, w której są baseny. Do jednego z nich sprowadzono słoną wodę z Morza Martwego. Dodatkową atrakcją są czterometrowe wodospady, które wpadają do wody w otoczeniu otwartego ognia. Zgodnie z filozofią HedoniSPA przygotowano drugą wyjątkową strefę saun, łaźni, term, tężni, specjalnych wanien, lodopadów, studni i niesamowitego prysznica wrażeń. Zgodnie z kulturą saunowania obowiązuje tu strefa nagości. Bogata oferta to także doskonałe zaplecze konferencyjne – nowoczesne sale, dogodna lokalizacja i przestronny monitorowany parking.

 Naturalną przewagę Hotelu Piwniczna stanowi oczywiście fakt, że jest to pierwszy butikowy hotel etnodesign w Polsce. Jest to jedyny taki obiekt w kraju, wprowadzający na rynek hotelarski zupełnie nową jakość – światowe standardy wykończenia i obsługi, niepowtarzalny design i kultywowanie tradycji regionu.

Bogata oferta hotelu pomaga w zaspakajaniu rosnących wymagań gości odnośnie standardów wyposażenia i usług. Rozwija się również moda na kilkudniowe wypady do ośrodków SPA, na oryginalne i ekstremalne dyscypliny sportowe i na jedzenie poza domem. Zarządzający starają się sprostać tym wszystkim oczekiwaniom i jak na razie, się im to udaje.

W pierwszych miesiącach działalności, czyli od lipca do grudnia 2013r. wykorzystanie miejsc kształtowało się na poziomie 30%. Od grudnia do końca ferii zimowych hotel był zapełniony prawie w 100%. Wczesną wiosną i jesienią, gdy obłożenie hoteli górskich jest tradycyjnie mniejsze, hotel skupia się na obsłudze grup biznesowych oraz na organizacji wczasów odchudzających.

Nie da się ukryć, że zarówno 2013 rok, jak i początek 2014 to czas dobrej koniunktury na rynku hotelarskim i restauracyjnym. Dla obiektów, zlokalizowanych w górach sporym problemem okazała się jednak tegoroczna zima – łagodna i krótka, sprawiła, że hotele, będące do tej pory popularnymi celami podróży narciarzy, świeciły pustkami, a obroty okazały się o kilkadziesiąt procent niższe. W regionach turystycznych odnotowano także duże spadki cen, dla przykładu w Karpaczu ceny średnio spadły aż o ¼, a w Zakopanem – o 1/5. Hotel Piwniczna dzięki bardzo szerokiej ofercie, bazującej nie tylko na nartach, był zapełniony niemal całkowicie przez cały okres ferii zimowych i to przy utrzymaniu standardowych cen.

W najbliższym czasie właściciele Hotelu Piwniczna będą skupiać się na poszerzaniu jego oferty – jest to obiekt o ogromnym potencjale, który zamierzają w pełni wykorzystać. Lokalizacja Hotelu Piwniczna i sposób zagospodarowania jego otoczenia, a także jego butikowy charakter wykluczają możliwość rozbudowy infrastruktury noclegowej o domki turystyczne, bungalowy czy domki letniskowe.

Polski rynek noclegowy rozwija się w ostatnich latach bardzo dynamicznie – analitycy zauważają, że w najbliższym czasie w naszym kraju będzie przybywać 50-60 obiektów hotelowych rocznie. Wynika to oczywiście z rosnącego zapotrzebowania na te usługi – Polacy stali się bardziej skłonni do podróży, zarówno turystycznych, jak i biznesowych. Dodatkowo, pomimo wahań polskiej koniunktury, popyt na dobra luksusowe, w tym hotelarskie i SPA, utrzymuje się na niezmienionym poziomie.

Według właścicieli Hotelu Piwniczna, w Polsce zdecydowanie brakuje obiektów na światowym poziomie. Światowe standardy stają się ważne nie tylko ze względu na gości zagranicznych, ale także krajowych, których świadomość w tym zakresie rośnie dzięki licznym zagranicznym podróżom. Pewną i w miarę bezpieczną inwestycją na rynku hotelarskim są obiekty biznesowe, zlokalizowane w centrum miast. Budowa hoteli typowo turystycznych wymaga lepszej strategii i oryginalnego pomysłu.

Oferowanie przez hotele usług komplementarnych to absolutnie teraźniejszość. Warto jednak zaznaczyć, że ma ona nieco mniejsze znaczenie w obiektach typowo biznesowych w centrach miast – tutaj liczy się przede wszystkim połączenie funkcji noclegowej z konferencyjną.

A jakie usługi oferuje Hotel Piwniczna? Poza usługami noclegowymi w sprzedaży jest szeroki wachlarz usług SPA, oryginalna kuchnia w restauracji Czarna Owca, organizacja wydarzeń o charakterze konferencyjno-szkoleniowym i okolicznościowym oraz ciekawe formy spędzania wolnego czasu, takie jak poduszkowiec, quady, czy skutery śnieżne. W tym roku goście hotelowi zostaną zaproszeni na spływ pontonami po rwących wodach Popradu oraz, i tutaj prawdziwy hit w Polsce, SUP (z ang. stand up paddle), czyli deską podobną do windsurfingowej, tyle tylko, że zamiast w żagiel, wyposażoną w wiosło.

Polskie hotele pod wieloma względami wyprzedzają obiekty zagraniczne. Są nowe, świetnie wyposażone, często standard polskiego hotelu trzygwiazdkowego odpowiada standardom czterogwiazdkowego na Zachodzie, a pięciogwiazdkowego np. w kurortach egipskich.  W Polsce powstaje wiele nowych obiektów, dzięki czemu konkurencja na rynku jest spora i tym samym rośnie poziom oferowanych usług. Przewagą polskich hoteli, przede wszystkim butikowych, jak np. Hotel Piwniczna, jest także elastyczność – gość może liczyć na indywidualne podejście, które nie istnieje w hotelach za granicą ze względu na funkcjonujące tam sztywne procedury.

G.S.

fot: Hotel Piwniczna

Maj 2014
data dodania: 2014-05-30
Lokaty Budowlane SA, to notowana na Newconnect firma deweloperska, która powstała z połączenia spółek Osiedle Poniatowskie Sp. z o.o. oraz notowanej na rynku NewConnect spółki Fabryka Diet S.A. Przed połączeniem - latach 2006-2008 -  spółka Osiedle Poniatowskie zrealizowała w Ożarowie Mazowieckim przy ulicy Księstwa Warszawskiego inwestycję polegającą na budowie ogrodzonego osiedla 50 domków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej wraz z placem... więcej...
data dodania: 2014-05-29
Przypomnijmy, jak prawo definiuje katastrofę budowlaną: jest to niezamierzone, gwałtowne zniszczenie obiektu budowlanego lub jego części, a tak że konstrukcyjnych elementów rusztowań, elementów formujących, ścianek szczelnych i obudowy wykopów... Jak wynika z raportu opublikowanego przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego w 2013 roku zaistniało 258 tego typu wydarzeń, czyli o 168 mniej niż 2012 i o 390 mniej niż w 2011 roku. Mamy więc do czynienia z... więcej...
data dodania: 2014-05-28
Nasze Biuro Architektoniczne zakończyło właśnie projektowanie budynku... więcej...
data dodania: 2014-05-27
Zawód architekta łączy w sobie elementy różnych profesji. Człowiek, który go wykonuje musi być po trosze projektantem, konstruktorem, artystą lecz także, a może przede wszystkim, dobrym marketingowcem, który będzie potrafił „sprzedać” swoje prace i nakłonić potencjalnych inwestorów do wyboru właśnie jego koncepcji. Nawet najlepszy i najbardziej funkcjonalny projekt domu, istniejący tylko na papierze nie jest w stanie zaprezentować wszystkich... więcej...
data dodania: 2014-05-26
WOŁOWIEC N (DM-6498 N) to doskonała propozycja nie tylko dla młodych inwestorów szukających atrakcyjnego wizualnie projektu domu parterowego. Jego zalety i wygodę docenią również osoby dojrzałe, chcące mieszkać w budynku  bez schodów i dodatkowych poziomów. Dzięki prostej architekturze budynek będzie niedrogi w realizacji – dwuspadowy dach, prosta bryła oparta na planie prostokąta to idealne parametry, by wybudować dom również tani w późniejszej... więcej...
data dodania: 2014-05-23
Coraz częściej próbujemy zaimponować nowymi pomysłami, tworzymy rzeczy fantazyjne i niebanalne. Wiele z nich inspiruje przyroda lub przedmioty codziennego użytku. Taki trend fantazyjnych pomysłów zawitał również do architektury, czego przykładem są rozmaite projekty domów mieszkalnych i wielorodzinnych w różnych zakątkach świata. Autorami tak niesamowitych pomysłów były nie tylko znane biura architektoniczne ale również zwykli ludzie.... więcej...
data dodania: 2014-05-22
Hotel Dunajec jest obiektem kategoryzowanym trzygwiazdkowym. Znajduje się w miejscowości Zgłobice, około 10 km od ścisłego centrum Tarnowa. Budynek został wzniesiony w 1980 r, ostatni kapitalny remont został przeprowadzony w 2013r. Projekt hotelu powstał jako inicjatywa gminnych spółdzielni. Aktualnie przeprowadzana jest modernizacja zewnętrznej fasady obiektu. Zlikwidowane zostaną elementy dachu, które w niektórych miejscach były przedłużane do ziemi. Dzięki... więcej...
data dodania: 2014-05-21
Nasza oferta projektów budynków komercyjnych powiększyła się tym razem o dom opieki dla osób starszych o symbolu K-67. Jest to budynek parterowy z poddaszem użytkowym przeznaczony dla 48 pensjonariuszy. Posiada 24 pokoje dwuosobowe z łazienkami dostosowanymi dla osób niepełnosprawnych, szerokie hole, windę, sale dziennego pobytu/jadalnię, gabinety terapii i rehabilitacji, lekarski, kuchnię z zapleczem kuchennym, kuchnię pomocniczą, zaplecze magazynowe i socjalne.... więcej...
data dodania: 2014-05-20
Mury Bauhausu opuściło wielu znanych architektów, których projekty domów, fabryk i  budynków instytucjonalnych ale i mebli oraz przedmiotów użytkowych do dzisiaj, mimo upływu kilkudziesięciu lat, zachwycają swoją nowoczesnością, zastosowanymi materia- łami i niestandardowymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Co więcej zachwycają one nie tylko koneserów designu i znawców architektury ale też całe rzesze zwyczajnych ludzi, nie mających... więcej...
data dodania: 2014-05-19
Żyjemy w coraz bardziej rozrastających się miastach, w których wciąż brakuje miejsca aby pomieścić mieszkańców – nic dziwnego iż współcześni architekci postanowili znaleźć rozwiązanie. Nie tylko brak miejsca ale również obniżenie kosztów życia stało się natchnieniem do realizacji najmniejszych domów i mieszkań na całym świecie. Nieprawdopodobne jak małe powierzchnie można dostosować tak aby spełniały wymogi codziennego życia.... więcej...
data dodania: 2014-05-19
Dlaczego? Gdyż to dom parterowy z poddaszem mieszkalnym o komfortowym układzie powierzchni na parterze. Łączy w sobie piękny, słoneczny i duży pokój dzienny, o regularnym kształcie, urozmaicony kominkiem. Salon aż prosi się o ciepłą i zindywidualizowaną aranżację wnętrza, jednocześnie dając spore możliwości atrakcyjnego wykorzystania przestrzeni. Sąsiedztwo jadalni i kuchni zapewnia prosty ciąg komunikacyjny, dzięki czemu wygodnie można okiełznać strefę kuchenną,... więcej...
data dodania: 2014-05-15
Apartamenty Butorowy w Kościelisku to połączenie akcentów góralskiego stylu z nowoczesną architekturą. Wykorzystanie drewna, kamienia plus aluminium i szkła. Projekt hotelu powstał na podstawie wytycznych jakie przedstawili mu właściciele. Jednym z głównych założeń była maksymalizacja powierzchni budynku z zachowaniem estetyki bryły, która powinna wyróżniać się na tle innych budynków. Oprócz istniejących obiektów właściciele... więcej...
data dodania: 2014-05-14
Z początkiem 2014 roku wraz ze zmianą Rozporządzenia o Warunkach... więcej...
data dodania: 2014-05-13
Bauhaus to nazwa, z którą spotkał się każdy, kto chociaż odrobinę interesuje się tematem architektury i projektowania. Ta uczelnia artystyczno–rzemieślicza powstała w 1919 roku po połączeniu Akademii Sztuk Pięknych i Szkoły Rzemiosł Artystycznych. Stała się również synonimem kierunku architekto- nicznego, będącego jednym z odłamów niemieckiego modernizmu. Głównym założeniem Bauhausu było zniesienie podziału między artystami, architektami,... więcej...
data dodania: 2014-05-12
Parterowy nie znaczy nudny. Jeden rzut oka na projekt ROPCZYCE (DM-6497) pozwala docenić zalety popularnej porterówki. Ma też dodatkową możliwość – późniejsza rozbudowę poddasza. Nowoczesna bryła wzbogacona prostym, bo dwuspadowym, ale atrakcyjnie wykończonym blachą dachem oraz harmonijnie dobrane okładziny cieszą estetyką. Dla zwolenników drewna elewacyjna koncepcja połączenia tego materiału z kolorowym tynkiem stwarza klimat nowoczesności. Nietuzinkowe... więcej...
data dodania: 2014-05-09
Rynek mieszkaniowy rozwija się i zmienia nieustannie. Klienci poszukują innowacyjnych i niestandardowych rozwiązań oraz wysokiej jakości, która daje poczucie zadowolenia i komfortu. Takimi wartościami kieruje się  Profbud . Cały czas analizują najważniejsze trendy techniki budowalnej. Realizując nowe inwestycje wybierają te, które spełniają potrzeby Klientów biorąc pod uwagę takie właśnie kryteria. Na swoim koncie mają 3 zrealizowane inwestycje: osiedle... więcej...
data dodania: 2014-05-08
W pierwszych trzech miesiącach 2014 r. można było zaobserwować kontynuację pozytywnych trendów jakie pojawiły się na rynku budowlanym w zeszłym roku. Przypomnijmy, że w 2013 r. sprzedaż nowych nieruchomości wzrosła o 17%. W 2014 r. mimo wprowadzenia obowiązku posiadania przez klientów 5% wkładu własnego przy zaciąganiu kredytu hipotecznego popyt na mieszkania nie spadł i utrzymywał się na zadowalającym poziomie. Spowodowało to spadek ilości dostępnych lokali na... więcej...
data dodania: 2014-05-07
Dla inwestora ze Szwecji opracowujemy w chwili obecnej projekt budynku,... więcej...
data dodania: 2014-05-06
Dom jest miejscem, w którym spędzamy większą część swojego życia, miejscem w którym chcemy się czuć dobrze i komfortowo. Jako że jest to inwestycja na lata, ustalamy i dopracowujemy najdrobniejsze nawet detale i szczegóły, a w późniejszym okresie nadzorujemy kolejne etapy budowy. Rzadko się zdarza inwestor, który da architektowi tworzącemu projekt domu, wolną rękę, co więcej da mu możliwość ... eksperymentowania  i testowania swoich koncepcji... więcej...
data dodania: 2014-05-05
Nie trzeba przeglądać setek prezentacji projektów, ani poświęcać kilkunastu godzin, a nawet dni i tygodni, by znaleźć funkcjonalny i idealny projekt domu – wystarczy analiza budynku NOWOGARD (DM-6517). To prosty architektonicznie dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym oraz garażem. Nic nowego… można rzec, a jednak… Prosty – nie znaczy nudny. Doskonale wpisuje się w aktualne trendy minimalistycznych elewacji, prostych połaci dachowych, funkcjonalnego garażu... więcej...