Aktualności

Nowoczesne i komfortowe mieszkania

data dodania: 2014-05-09

Logo firmy PROFBUDRynek mieszkaniowy rozwija się i zmienia nieustannie. Klienci poszukują innowacyjnych i niestandardowych rozwiązań oraz wysokiej jakości, która daje poczucie zadowolenia i komfortu. Takimi wartościami kieruje się Profbud. Cały czas analizują najważniejsze trendy techniki budowalnej. Realizując nowe inwestycje wybierają te, które spełniają potrzeby Klientów biorąc pod uwagę takie kryteria jak: wysoka jakość, nowoczesne technologie i sprawdzone najlepsze rozwiązania. Na swoim koncie mają 3 zrealizowane inwestycje: osiedle Pawłowska w Łomiankach, apartamenty Płomyka w dzielnicy Włochy na oraz osiedle Eskadra na Bemowie.

Obecnie w ofercie firmy jest osiedle Eskadra zlokalizowane na terenie dzielnicy Bemowo przy ul. Dywizjonu 303. To bardzo ceniona pod względem mieszkaniowym okolica, a „Eskadra” to chętnie kupowana inwestycja. Bliskość trasy S-8  ułatwia szybki dojazd do innych dzielnic Warszawy. Wszystkie mieszkania na osiedlu są gotowe do zamieszkania, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Wg dewelopera dla rynku nieruchomości w Polsce rok 2013 był najlepszy od czasów sprzed kryzysu i pierwszy kwartał tego roku również zwiastuje „wiosnę” na rynku mieszkań. Wydaje się, że sytuacja powoli wychodzi na prostą. Większość ekspertów twierdzi, że najgorsze mamy już za sobą i jest nadzieja, że po latach niepewności przychodzi lepszy czas.

Do końca tego roku Profbud uruchamia dwie inwestycje, jedną na Boernerowie, a drugą na Bielanach. Firma nie korzysta z gotowych projektów. Do każdej inwestycji „podchodzą indywidualnie”. Oczywiście korzystają z pomocy z zewnętrznego biura architektonicznego, które krok po kroku kierując się ich wizją projektuje osiedla Profbud.

Poprosiliśmy firmę o podanie cech jakie powinien posiadać dobry projekt bloku mieszkalnego, by zainteresować zarówno klientów jak i deweloperów. Oto odpowiedź: funkcjonalność budynku wewnątrz,  wkomponowanie budynku w otaczającą go zabudowę, projekt osiedla nie kontrastujący z otoczeniem, duża ilość zieleni i wolnej przestrzeni wokół miejsca zamieszkania, odmienność (wyróżnialność) w stosunku do innych inwestycji pojawiających się na rynku

Klienci kupujący mieszkania od tego dewelopera zwracają uwagę m.in. na wygląd zewnętrzny budynku i jego funkcjonalność, bezpieczeństwo okolicy, ładną i zadbaną okolica, czystość chodników i ulic, dużą ilość zieleni, dobrą komunikację z innymi miejscowościami lub dzielnicami, obecność w okolicy szkoły, przedszkola, a także innych obiektów użyteczności publicznej: urzędy, przychodnie itd.

Otoczenie inwestycji to niezwykle istotny parametr przy wyborze mieszkania. Mieszkańcy bardzo często zwracają uwagę na roślinność wokół osiedla oraz czy wygląd inwestycji łączy się harmonijnie z elementami zaprojektowanych ogródków. Jeżeli zainteresowani kupnem mieszkania mają dzieci to znaczące jest czy w pobliżu znajduje się boisko, plac zabaw, czy przedszkole. Dodatkowy atutem będzie ogrodzenie terenu, co zapewni pociechom bezpieczeństwo. Duże znaczenie, zwłaszcza w przypadku osiedli peryferyjnych ma niedaleka odległość komunikacji miejskiej.

Wprowadzenie kolejnego dofinansowania dla Klientów oceniają bardzo pozytywnie i sama idea bardzo się  im podoba. Jednak nie wszędzie się ona sprawdza. Ceny za metr w niektórych miastach typu: Warszawa, Kraków, Wrocław są dużo wyższe niż limit za metr ujęty w programie.

Firma zauważyła że rynek nieruchomości zaczął się znowu rozwijać. Klienci biorą pod uwagę  nie tylko ceny, ale również standard, technologię wykończenia i jakość inwestycji. Zatem deweloperzy, którzy biorą pod uwagę te cechy mogą optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Na koniec również cenna rada dla kupujących wymarzone mieszkanie: Oprócz tego, że inwestycja powinna spełniać wszelkie wymagania Klienta, typu: estetyczny, przyciągający wzrok budynek, dużo zieleni, funkcjonalny rozkład mieszkań itd., to Klient powinien zwrócić uwagę również na: wiarygodność i terminowość dewelopera oraz czy deweloper wywiązuje się z danych obietnic. Wówczas można powiedzieć, że zakup okazał się trafioną inwestycją.

Wizualizacja Osiedla Eskadra

fot. Wizualizacja Osiedla Eskadra w Warszawie

/rz/

 

Grudzień 2018
data dodania: 2018-12-31

Okolice Sylwestra to naturalny czas, by pomyśleć o recyclingu tego, co pozostaje po szampańskich zabawach – także w kontekście budownictwa i wykorzystywania odpadów jako surowców.
Projektów „Domów z butelek” powstało już kilkaset, wszystkie według podobnego schematu: położone na płask, połączone spoiwem butelki świetnie sprawdzają się jako cegły. Sprawdziłyby się pewnie i butelki od szampana, wyjątkowo przecież grubościenne, więc i odporne, choć ze względu... więcej...

data dodania: 2018-12-30

Doniczki? Oczywiście. Sadzonki w kuchni? Jak najbardziej. Ogródek z warzywami za domem? Coraz częściej, w miarę, jak rośnie moda na „eko”. Ale umieszczenie gigantycznych donic na warzywa i zboża na fasadzie budynku, tak, by łatwo było można po nie sięgnąć, to pomysł, na który wpada niewielu projektantów domów jednorodzinnych: na szczęście architektom ze studia Bomzero w Kuala Lumpur nie zabrakło odwagi ani fantazji.

więcej...
data dodania: 2018-12-29

Wykorzystywanie dawnych, zrujnowanych lub w najlepszym razie porzuconych budynków gospodarczych na nowe domy jednorodzinne to częsta, modna i cenna dla krajobrazu kulturowego praktyka. Od Skandynawii po Nową Anglię dawne młyny, kaszarnie i stajnie są przebudowywane i częściowo wyburzane, by stworzyć miejsce dla nowych mieszkańców. Ale rozwiązanie, po które sięgnęło mediolańskie studio Wok, idzie o kilka kroków dalej: dawna murowana stodoła, stojąca w toskańskim pejzażu, została... więcej...

data dodania: 2018-12-28

Rozwiązanie, zaproponowane przez belgijskie studio architektoniczne Gijs Van Vaerenbergh, na pozór niewiele znaleźć może zastosowań w architekturze: flamandzcy twórcy zaprojektowali bowiem rodzaj pawilonu, przeznaczonego na uroczystości na… niemieckim cmentarzu wojennym z pierwszej wojny światowej. A jednak elegancja  i prostota tego rozwiązania są czymś, do czego nawiązać mogą projektanci małej architektury i domów jednorodzinnych.

więcej...
data dodania: 2018-12-23

Projekty domów jednorodzinnych zazwyczaj odwołują się do logiki symetrii: konkretne budynki są skupione wokół centralnego miejsca (jadalni, kuchni), za czym w chłodniejszym klimacie przemawia również ekonomia i ergonomika. W Argentynie można jednak mniej przejmować się tego rodzaju względami: może dlatego architekt Pablo Gagliardo zdecydował się na wzniesienie budynku o powierzchni aż 370 m.kw. na planie wąskiego prostokąta?

więcej...
data dodania: 2018-12-17

Poziom czy pion – to oczywiście rozdroże geometrii, ale też podstawowy dylemat współczesnych urbanistów, projektantów i filozofów architektury. Często wybór ten narzucany jest przez okoliczności: wiadomo, że w poziomie buduje się częściej tam, gdzie gruntu jest pod dostatkiem, a użytkownikom zależy na niepokonywaniu dużych różnic wysokości. W miastach już od kilkuset lat ceny gruntu wymuszają wznoszenie budynków w pionie – a od 150 lat mamy do czynienia z rewolucją... więcej...

data dodania: 2018-12-16

Jak pamiętamy – Janus, rdzennie rzymskie bóstwo, nie miał właściwie „świątyń” w ścisłym znaczeniu tego słowa. Jako bóstwu „przejścia” oddawano mu cześć w drzwiach wejściowych do budynków: jedynym wyjątkiem była świątynia w północnej części Forum Romanum, „prastara brama z najdawniejszych obwarowań, którą dla szczególnej świętości zachowano... Jej czarne, omszałe ściany, zbudowane z nierównych bloków kamienia, okryto płytami brązowymi”. Wszędzie... więcej...

data dodania: 2018-12-03

Nie jest trudno otwierać mocą decyzji architektonicznej okna i dziedzińce, pruć ściany i decydować się na otwarte na przestrzał wnętrza, kiedy nie mamy nic do ukrycia. Ale jak zabezpieczyć naprawdę wartościowe zbiory i pomieszczenia, nie zamieniając budynku w betonowy sarkofag? Rozwiązania, których szukał francuski architekt Jean-Paul Viguier, wznosząc pomieszczenia nowego skarbca i centrum przetwarzania gotówki Banku Francji mogą dać do myślenia projektantom domów jednorodzinnych,... więcej...

data dodania: 2018-12-02

Kolor czarny ma wiele negatywnych konotacji kulturowych, które niełatwo przezwyciężyć. Ale dokonania takich architektów jak Alain Carle pokazują, że odpowiednio konsekwentne użycie delikatnie zwęglonego drewna, drobno oksydowanego metalu czy ogniowanej i szkliwionej cegły jest rozwiązaniem, które może się świetnie sprawdzić w przypadku projektów minimalistycznych domów jednorodzinnych.

więcej...