Już ponad 23 tysięcy rodzin mieszka w zaprojektowanych przez nas domach a 1200 firm prowadzi działalność w zaprojektowanych przez nas budynkach! Biuro Architektoniczne KB Projekt oferuje projekty gotowe i indywidualne.

Nasze kolekcje projektów    zobacz wszystkie >>

NAJTAŃSZE W POLSCE

bez marży handlowej

projekty domów od


800

nasz system sprzedaży zobacz więcej >>

Znajdź projekt
powierzchnia
użytkowa
szerokość
działki
Wyszukiwanie zaawansowane

Najchętniej kupowane projekty domów    zobacz wszystkie >>

Najnowsze projekty domów 2024    zobacz wszystkie >>

Projekty domów parterowych    zobacz wszystkie >>

Projekty domów nowoczesnych    zobacz wszystkie >>

Projekty najmniejszych domów    zobacz wszystkie >>

Projekty domów na wąską działkę    zobacz wszystkie >>

Gotowe projekty bloków i budynków wielorodzinnych    zobacz wszystkie >>

Gotowe projekty budynków magazynowo-produkcyjnych i handlowych    zobacz wszystkie >>

Gotowe projekty hoteli i restauracji    zobacz wszystkie >>

Gotowe projekty przedszkoli, sanatoriów i domów opieki    zobacz wszystkie >>

Gotowe projekty budynków auto-moto    zobacz wszystkie >>

Forum

zobacz >>

o projektach i projektowaniu

Najnowsze wpisy na forum ikona

Opinie

zobacz >>

w google o KB Projekt

Biuro architektoniczne KB Projekt

Biuro Architektoniczne KB Projekt istnieje na rynku od ponad 20 lat. Projekty domów stanowią główny filar naszej działalności. W swojej ofercie posiadamy przeszło 1000 dokumentacji różnego typu budynków mieszkalnych począwszy od bardzo prostych i tanich w budowie projektów domów jednorodzinnych, poprzez funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie koncepcje zabudowy szeregowej i wielorodzinnej, aż po projekty reprezentacyjnych willi i rezydencji. Drugą specjalnością naszego biura stały się projekty budynków dla biznesu. Obecnie nasza oferta w tym segmencie nie ma sobie równych na polskim rynku. Wszystkie nasze projekty oparte są indywidualnych i autorskich rozwiązaniach a oferowane przez nas dokumentacje spełniają wszystkie normy i stoją na najwyższym poziomie. Marka KB Projekt to gwarancja najwyższej jakości projektu.

KB Projekt Biuro Architektoniczne
ul. Cystersów 7B, 31-553 Kraków, adres e-mail: kbprojekt@kbprojekt.pl
Numer konta bankowego: 09 1240 4605 1111 0000 5466 8889

Zadzwoń do nas:

poniedziałek - piątek /8:00 - 16:00/
12 414 35 06, 12 414 35 34, 12 410 49 71, 12 410 49 72
535 261 161, 780 015 759

Jak wyszukać projekt domu lub budynku dla biznesu?

Na naszej stronie internetowej udostępniliśmy szereg narzędzi, które mają ułatwić Państwu przeglądanie i przeszukiwanie różnorodnej oferty projektów . Dzięki nim odnalezienie idealnego projektu domu stanie się prostsze, szybsze i bardziej przyjemne. Jak znaleźć taki projekt? Istnieje kilka możliwości:
 • przeglądając kolekcje
 • korzystając z wyszukiwarki (podstawowej i zaawansowanej)
 • sortując listę projektów według ważnej dla Państwa cechy
 • przeglądając listę rzutów projektów domów
 • zlecając nam wyszukanie według określonych cech
 • zamawiając projekt indywidualny

Jak kupić projekt domu lub budynku dla biznesu?

Oferujemy dwie opcje zakupu każdego projektu domu lub budynku dostępnego w naszej ofercie:

Zakup kompleksowy:
Obejmuje projekt architektoniczno-budowlany i projekt techniczny.
Zapewnia kompleksową dokumentację potrzebną do uzyskania pozwolenia na budowę oraz prowadzenia samej budowy.

Zakup ratalny:
Rozdziela proces zakupu na dwie fazy:

 • Pierwsza faza to zakup projektu architektoniczno-budowlanego, niezbędnego do uzyskania pozwolenia na budowę.
 • Druga faza to opcjonalny zakup projektu technicznego, który może być dokonany w dowolnym, dogodnym dla klienta momencie. Projekt techniczny jest niezbędny do skutecznego prowadzenia budowy.

Opcja zakupu projektu technicznego jest dostępna tylko dla osób, które wcześniej zakupiły projekt architektoniczno-budowlany.

Projekty domów i obiektów dla biznesu można zakupić przez internet korzystając z formularza zamówienia dostępnego na każdej podstronie z projektem, telefonicznie lub za pomocą e-maila.

Dlaczego ceny projektów domów i obiektów dla biznesu są takie niskie?

Oferujemy nasze autorskie projekty do sprzedaży w systemie ratalno - etapowym. Niska cena obejmuje jedynie koszty produkcji, eliminując marżę pośredników z których zrezygnowaliśmy. Tam, gdzie standardowo marża wynosi około 50%, w przypadku zakupu projektu od nas, ta kwota zostaje bezpośrednio oszczędzona przez nabywcę.

Jaki jest koszt budowy domu lub obiektu dla biznesu?

Odpowiadając na oczekiwania inwestorów, każdy projekt domu oraz budynku dla biznesu prezentowany na naszej stronie zawiera aktualne, orientacyjne koszty budowy. Przedstawione wyceny opierają się na doświadczeniach klientów, którzy zrealizowali projekty zgodnie z naszymi planami, oraz najnowszych informacjach z rynku usług budowlanych. Obejmują one koszty wykonania robót ziemnych, fundamentów, ścian, stropów, schodów, konstrukcji i pokrycia dachu, izolacji, standardowej stolarki okiennej i drzwiowej (PCV), a także, dla stanu deweloperskiego, instalacji elektrycznych i sanitarnych (bez białego montażu), posadzek oraz tynków.

Czy mogę wprowadzić zmiany w projekcie domu lub budynku dla biznesu?

Udzielamy bezpłatnej zgody na wszelkie modyfikacje w zakupionym u nas projekcie domu lub obiektu dla biznesu, które mogą być dokonane przez projektanta adaptującego lub na etapie samej budowy. Jednak, aby sprostać Państwa oczekiwaniom, umożliwiamy także wprowadzenie niezbędnych zmian do projektów z naszej pracowni już na etapie zakupu standardowego projektu.
Zgodnie z obowiązującym Prawem Budowlanym, możliwe jest dokonywanie zmian nieistotnych w trakcie procesu budowy takich jak:
 • układ ścian wewnętrznych,
 • materiał pokrycia dachu,
 • technologia (murowana na szkieletową lub odwrotnie),
 • przebieg instalacji,
 • dodanie lub zamiana instalacji,
 • dodanie lub likwidacja okien i drzwi,
 • rodzaj materiałów budowlanych,
 • przeznaczenie pomieszczeń,
 • rodzaj elewacji,
 • kominek (dodanie lub likwidacja),
 • rodzaj stropu,
 • rodzaj więźby.

Indywidualne projekty domów i budynków dla biznesu

Jeśli nie znaleźliście Państwo w naszej ofercie projektu domu spełniającego Wasze oczekiwania, zapewniamy możliwość stworzenia indywidualnego projektu domu dostosowanego do Waszych potrzeb w bardzo atrakcyjnej cenie.

Wykonujemy również projekty architektoniczno-budowlane dostosowane do indywidualnych potrzeb, obejmujące różnorodne typy budynków, takich jak obiekty usługowe, gastronomiczne, produkcyjne i handlowe. Jesteśmy gotowi do przeprowadzenia wszelkich niezbędnych uzgodnień oraz formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Czy mogę wybudować dom bez pozwolenia na budowę?

Wszystkie prezentowane na stronie KB Projekt projekty domów spełniają warunki umożliwiające ich budowę bez konieczności uzyskiwania pozwolenia, jedynie na podstawie zgłoszenia.

Zgodnie z nowymi przepisami wprowadzonymi przez Prawo Budowlane od 2022 roku, istnieją dwie kategorie budynków, które mogą być wznoszone na podstawie zgłoszenia.

Pierwsza kategoria obejmuje domy jednorodzinne o powierzchni do 70 m2 zabudowy. W przypadku tych projektów nie jest wymagane ustanawianie Kierownika Budowy. W takiej sytuacji inwestor może osobiście przyjąć na siebie odpowiedzialność prawna związana z pełnieniem tej funkcji.

Druga kategoria dotyczy domów jednorodzinnych o powierzchni powyżej 70 m2. Również dla tych projektów możliwa jest budowa na zgłoszenie, jednak konieczne jest ustanowienie Kierownika Budowy.

Program Pomocy Twojej Budowie

Chcielibyśmy, aby nabywając projekt domu w naszym biurze, odczuli Państwo pewność, że nie zostają sami w procesie realizacji swojego wymarzonego domu. Jesteśmy zawsze z Państwem, gotowi dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem na każdym etapie.

Nasi specjaliści, tacy jak architekt, konstruktor, kierownik budowy, prawnik, rzeczoznawca ds. przeciwpożarowych i BHP, rzeczoznawca ds. higieniczno-sanitarnych, specjalista od sieci elektrycznych i odgromowych, instalator gazowy, specjalista ds. centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjny oraz ekspert od nowoczesnych instalacji grzewczych i wentylacyjnych, są gotowi udzielić Państwu fachowej pomocy i porad.

Niech nasze zespoły specjalistów staną się Państwa wsparciem, przewodnikiem i partnerem na drodze do spełnienia marzenia o własnym domu.

Projekty na indywidualne zamówienie tekst
Projekty domów przycisk
Projekty dla biznesu przycisk
Kancelaria Obsługi Inwestycji Budowlanych

Zobacz również inne kolekcje naszych domów

zobacz wszystkie kolekcje >>>

Zawartość projektu architektoniczno-budowlanego

Architektoniczno-budowlany projekt domu lub budynku opracowany jest w zakresie umożliwiającym, po dostosowaniu do działki i adaptacji, uzyskanie pozwolenia na budowę lub dokonanie zgłoszenia.

Architektoniczno-budowlany projekt domu lub budynku zawiera:

 • rzuty poszczególnych kondygnacji z wymiarowaniem oraz zestawieniem powierzchni pomieszczeń
 • przekroje przez dom lub budynek z podaniem warstw przegród budowlanych oraz charakterystycznych poziomów w budynku
 • elewacje domu lub budynku z wszystkich stron
 • rzut więźby dachowej z podaniem przekrojów elementów konstrukcji dachu
 • rzut połaci dachowych
 • zestawienie stolarki okiennej i drzwiowej
 • opis techniczny zawierający m.in: opis funkcji domu lub budynku, formy architektonicznej, charakterystyczne parametry obiektu budowlanego, opis wyposażenia instalacyjnego itp

Całość opracowania architektoniczno-budowlanego projektu domu lub budynku zgodna z wymogami przewidzianymi dla gotowych projektów powtarzalnych.

Zawartość projektu technicznego

Techniczny projekt domu lub budynku opracowany jest w zakresie umożliwiającym przeprowadzenie procesu budowy.

Techniczny projekt domu lub budynku zawiera:

 • projekt konstrukcyjny zawierający obliczenia statyczno - wytrzymałościowymi, opis techniczny oraz rysunki przedstawiające rzut konstrukcyjny stropu, przekroje fundamentów, wieńców, nadproży, belek czy słupów z pokazaniem zbrojenia.
 • projekt instalacji sanitarnych zawierający opis techniczny oraz rysunki rzutów dla poszczególnych instalacji a także rozwinięcie wod - kan
 • elewacje domu lub budynku z wszystkich stron
 • projekt instalacji elektrycznych zawierający opis techniczny oraz rysunki rzutów kondygnacji i dachu z przedstawieniem gniazd, włączników, punktów świetlnych, miejsca lokalizacji rozdzielnicy, schemat rozdzielnicy głównej oraz schemat instalacji PV (jeśli jest zaprojektowana w budynku)
 • projektowaną charakterystykę energetyczną
 • zestawienie materiałów budowlanych oraz elementów więźby dachowej

Całość opracowania technicznego projektu domu lub budynku zgodna z wymogami przewidzianymi dla gotowych projektów powtarzalnych

Czym jest adaptacja projektu domu lub budynku dla biznesu?

Adaptacja to proces dostosowania istniejącego projektu architektoniczno-konstrukcyjnego do aktualnych warunków. Głównym celem modyfikacji jest kompleksowe przygotowanie projektu budowlanego, umożliwiające uzyskanie niezbędnych pozwoleń na budowę. Przy adaptacji projektu domu lub budynku gospodarczego, zazwyczaj obejmuje ona następujące kroki:
 • Przegląd i dostosowanie projektu do lokalnych warunków.
 • Sporządzenie planu zagospodarowania działki.
 • Rozwiązanie kwestii formalnych oraz uzyskanie niezbędnych zezwoleń.

 

Czy mogę zlecić wam adaptację projektu domu i uzyskanie pozwolenie na budowę?

Dla zainteresowanych inwestorów, którzy nabyli nasz projekt, oferujemy dodatkowo usługę adaptacji projektu domu do konkretnej działki oraz złożenie wniosku o pozwolenie na budowę za kwotę 3600 zł. Cena ta nie obejmuje kosztów geodezyjnej mapy sytuacyjno-wysokościowej ani ewentualnych uzgodnień wynikających z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub warunków zabudowy. Te dodatkowe aspekty są oceniane indywidualnie, a ich koszty mogą być zależne od konkretnych wymagań.

Nasza usługa adaptacji projektów budynków komercyjnych i gospodarczych, a także uzyskiwanie dla nich pozwolenia na budowę, jest wyceniana indywidualnie. Proces ten jest przeprowadzany przez doświadczonego projektanta, który współpracuje z naszym biurem, co gwarantuje profesjonalne podejście i zgodność z obowiązującymi normami i przepisami.

Czy projekty posiadają charakterystykę energetyczną?

Nasze biuro architektoniczne, dbając o pełną zgodność z wymogami prawnymi, dołącza do wszystkich oferowanych projektów domów szacunkową lub projektowaną charakterystykę energetyczną. Jest to ważny element procesu projektowego, który umożliwia weryfikację zgodności z normami energetycznymi i wpisuje się w aktualne standardy branżowe.
 

Czy wybrany projekt domu zmieści się na mojej działce?

Istotnym kryterium decydującym o wyborze projektu domu lub innego obiektu, oprócz wymagań określonych w decyzji wz lub mpzp, jest minimalna szerokość działki. Minimalne odległości budynku od granicy działki powinny wynosić:
 • 4 m - w przypadku budynku zwróconego ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi w stronę tej granicy,
 • 3 m - w przypadku budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę tej granicy.

Przy każdym projekcie domu lub budynku dla biznesu z naszej oferty znajdziecie państwo informację o minimalnej szerokości działki niezbędnej do realizacji wybranego projektu.

Czym jest plan zagospodarowania działki?

Plan zagospodarowania działki jest to istotny dokument przedstawiający szczegółową sytuację na terenie danej działki. Część rysunkowa planu obejmuje precyzyjny zarys i wymiary budynku, uwzględniając lokalizację bram wjazdowych oraz infrastrukturę, taką jak źródła wody, gaz, dostęp do prądu, miejsce na szambo oraz odpowiednie rozmieszczenie pojemników na śmieci. Dodatkowo, uwzględniane są elementy krajobrazowe, takie jak drzewa i inne obiekty znajdujące się na działce. Opracowanie planu zagospodarowania działki powierza się architektowi posiadającemu odpowiednie uprawnienia. Zazwyczaj jest to specjalista zajmujący się adaptacją istniejącego projektu domu lub budynku dla biznesu do konkretnych warunków i cech danego terenu. Dzięki temu podejściu można skutecznie dostosować plan do specyfiki działki, spełniając jednocześnie wymogi prawne oraz funkcjonalne.
 

Co to jest Decyzja o Warunkach Zabudowy i Zagospodarowania Terenu (WZ)?

Decyzja o Warunkach Zabudowy i Zagospodarowania Terenu (WZ) to dokument niezbędny do stworzenia projektu domu lub budynku usługowego oraz uzyskania późniejszego zezwolenia na budowę. Jest on wydawany w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Dokument ten zawiera szczegółowe warunki dotyczące różnych aspektów, takich jak sposób użytkowania działki, wymiary i wygląd budynku, parametry wielkości zabudowy czy obszarów biologicznie czynnych, a także kwestie związane z przyłączami do zewnętrznych sieci.
 

Co to jest kosztorys budowlany ?

Kosztorys budowlany to dokument zawierający informacje dotyczące kosztów związanych z realizacją danego projektu domu lub budynku dla biznesu. Kosztorysy budowlane są sporządzane w różnych formach, zakresach i stopniu szczegółowości na różnych etapach realizacji projektu budowlanego. Istnieje kilka rodzajów kosztorysów, takich jak:inwestorski, ofertowy, dodatkowy, powykonawczy czy nakładczy.
 

Masz pytania dotyczące interesującego Cię projektu domu lub budynku dla biznesu?

Skontaktuj się z nami mailowo, telefonicznie lub za pomocą formularza dostępnego na stronie z projektem. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego forum gdzie możecie podzielić się spostrzeżeniami i uwagami dotyczącymi architektury i budownictwa a także wymienić doświadczeniami z innymi osobami budującymi ten sam projekt domu.