Sasso Lungo
Kod: DM-6469
| W podanej cenie oferujemy 3 kopie projektu architektoniczno-budowlanego potrzebnego do uzyskania pozwolenia na budowę sprawdź >> | |
| Projekt techniczny zamów >> | |
| Parametry projektu zobacz >> | |
| Koszty budowy zobacz >> | |
| Forum dotyczące tego projektu zobacz >> |
| Zmiany istotne i nieistotne, które możesz wprowadzić w tym projekcie sprawdź >> | |
| Adaptacja i pozwolenie na budowę zobacz >> | |
| Jeśli masz pytanie |
Prezentacja projektu
Opis projektu
Powierzchnia użytkowa 141,05 m2. Projekt domu piętrowego, jednorodzinnego, w stylu włoskim, z garażem dwustanowiskowym, bez podpiwniczenia. Dom przeznaczony dla 3 - 5 osób.
Ciekawy projekt piętrowego domu w stylu włoskim. Charakterystyczne dla ojczyzny Michała Anioła zadaszone tarasy i pełne uroku podcienie mogą wzbogacić krajobraz także naszych rodzimych terenów. Dom idealnie nadaje się na działki atrakcyjne ze względów widokowych, potęgując wrażenia związane z relaksem na obszernym tarasie na piętrze. Prosta konstrukcja z niskim kątem nachylenia dachu nie będzie nastręczać trudności w budowie dzięki czemu cały proces powinien przebiegać szybko i bez zawyżania kosztów. Ogromnym atutem jest dwustanowiskowy garaż w bryle budynku.
Rzut parteru

Parter: 85,81 m2
1. Wiatrołap 3,30 m2
2. Hol 10,12 m2
3. Kotłownia + pralnia 5,84 m2
4. WC 1,91 m2
5. Kuchnia + jadalnia 10,93 m2
6. Pokój dzienny 20,95 m2
7. Garaż 32,76 m2
8. Schody 2,47 m2
Parter zorganizowany został w sposób wygodny i nowoczesny. Za wiatrołapem znajduje się reprezentacyjny hall, z którego przejść można do pozostałych pomieszczeń. Zaplanowano tu sporą kotłownię, WC, narożną kuchnię oraz pokój dzienny z wyjściem na taras. Pod schodami prowadzącymi na piętro umieszczono praktyczny schowek, na prawo od wejścia znajduje się dwustanowiskowy garaż.
Rzut piętra

Piętro: 55,24 m2
1. Hol 5,13 m2
2. Łazienka 6,51 m2
3. Łazienka 3,02 m2
4. Pokój 18,32 m2
5. Pokój 11,80 m2
6. Pokój 10,46 m2
7. Schody 2,21 m2
Poddasze w całości przeznaczono na strefę relaksu. Znajdują się to trzy sypialnie, jedna z nich wyposażona jest w prywatną łazienkę. Druga łazienka, ogólnodostępna umieszczona jest w sąsiedztwie schodów. Każdy z pokoi posiada dostęp do balkonu lub tarasu.
Przekrój

Model

Bryła oparta została na planie prostokąta z dwoma wysunięciami stanowiącymi podparcie dla balkonu i tarasu oraz narożnym podcieniem między garażem a pokojem dziennym. Prosta elewacja bez zbędnych zdobień pozwala na zindywidualizowanie wyglądu zewnętrznego domu według upodobań inwestora.
Elewacje




Informacje podstawowe
Technologia: tradycyjna
Materiały ścian zewnętrznych: bloczki silikatowe 24 cm, styropian 20cm, tynk systemowy cienkowarstwowy na siatce
Strop w budynku: żelbetowy
Kąt nachylenia dachu: 25°
Ogrzewanie: gazowe
Wentylacja: grawitacyjna
Pokrycie dachu: dachówka cementowa
Fundamenty: ławy fundamentowe
Program: 3 pokoje, salon, kuchnia, 2 łazienki, WC, kotłownia, schowek, garaż dwustanowiskowy.
Koszty budowy sprawdź >>
Architekt: Andrea Austoni, Ewa Ferfecka-Homola, Anna Tenerowicz
Projekt ten został opracowany zgodnie z normami budowlanymi, w pełnym zakresie wymaganym dla projektów gotowych.
Projekt ten nie wymaga pozwolenia na budowę i może być budowany na zgłoszenie zgodnie ze znowelizowanym Prawem Budowlanym obowiązującym od 3.01.2022 roku czytaj więcej >>
Ten projekt możesz zamówić także w wersji szkieletowej zobacz szczegóły >>
Zawartość projektu sprawdź szczegóły >>
Łączna zawartość obu projektów architektoniczno - budowlanego oraz projektu technicznego, które można zamówić razem lub osobno:
- projekt architektoniczny budowlany
- projekt konstrukcyjny budowlany
- projekt budowlany wewnętrznych instalacji sanitarnych (c.o, wod-kan, gaz)
- projekt budowlany wewnętrznej instalacji elektrycznej oraz instalacji odgromowej
- zgoda na zmiany w projekcie
Parametry projektu
Ogólne kategorie, do których należy ten projekt
- Powierzchnia mieszkalna (m²) 100 - 150
- Powierzchnia użytkowa (m²) 100 - 150
- Powierzchnia zabudowy (m²) 120 - 150
- Kąt nachylenia dachu (°) 20 - 25
- Szerokość działki/krótszy bok (m) 18 - 20
- Długość działki/dłuższy bok (m) 20 - 25
- Wysokość budynku (m) 8 - 9
Podstawowe parametry projektu
- Powierzchnia mieszkalna (m²) 102.45
- Powierzchnia użytkowa (m²) 141.05
- Powierzchnia zabudowy (m²) 135.61
- Szerokość budynku/krótszy bok (m) 11.38
- Długość budynku/dłuższy bok (m) 14.18
- Wysokość budynku (m) 8.37
- Szerokość działki/krótszy bok (m) 19.38
- Długość działki/dłuższy bok (m) 22.18
- Kąt nachylenia dachu (°) 25
- Rodzaj dachu wielospadowy
- Piwnica bez podpiwniczenia
- Garaż z garażem dwustanowiskowym
- Poddasze piętro
- Liczba sypialni na parterze 0
Uzupełniające parametry projektu
- Rodzaj technologii* tradycyjna
- Fundamenty ława fundamentowa
- Strop w budynku* żelbetowy
- Układ dachu kalenicowy
- Pokrycie dachu* dachówka cementowa
- Kubatura (m³) 728.50
- Styl włoski i śródziemnomorski
- Liczba kondygnacji 2
- Rodzaj ogrzewania gazowe
- Wskaźnik energii pierwotnej (kWh/(m²·rok)) 69.91
- Instalacja fotowoltaiczna* nie
- Wentylacja* grawitacyjna
- Liczba pomieszczeń 13
- Liczba wszystkich pokoi 3
- Liczba łazienek (bez WC) 2
Dodatkowe parametry projektu
- Kominek* tak
- Garderoba* nie
- Spiżarnia* nie
- Pokój z łazienką i garderobą* nie
- Pralnia / pom. gospodarcze* tak
- Kotłownia* tak
- Taras tak
- Weranda nie
- Wirtualny spacer nie
* gwiazdką są oznaczone w parametrach projektu zmiany nieistotne, które nie wymagają przeprojektowania do pozwolenia zamiennego. Do każdego projektu dołączamy bezpłatną zgodę na wprowadzanie zarówno zmian istotnych jak i nieistotnych.
Projekty domów można również przeglądać analizując zestawienia rzutów parterów kliknij tutaj >>
Darmowe dodatki do projektu
- 10 stylowych projektów ogrodzeń
- 10 projektów śmietników
- 5 projektów grilli z funkcją rusztu, kominka i wędzarni
- 6 projektów oczek wodnych
- 6 projektów altan
- 4 projekty huśtawek ogrodowych
- 4 projekty bud dla psów
- 4 projekty szamb o poj. 21,6 m3 / 14,6 m3 / 10 m3 i 6,4 m3
- 2 projekty przydomowej oczyszczalni ścieków. Jeden dla rodziny do 4 osób, drugi dla rodziny do 6 osób
- projekt przydomowej elektrowni wiatrowej
- schemat instalacji fotowoltaicznej
- projekty budek lęgowych dla kilkudziesięciu gatunków ptaków
- zgoda na wszelkie zmiany i adaptacje
Producentem projektu jest:

ul. Cystersów 7B, 31-553 Kraków
e-mail: kbprojekt@kbprojekt.pl
tel. 12 414 35 06
Pomocne informacje
Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?
Możemy dostosować go do Twoich potrzeb, napisz co chciałbyś w nim zmienić, przeprojektujemy go tak, aby w pełni odpowiadał Twoim oczekiwaniom
Chcesz dostosować ten projekt we własnym zakresie?
Sprawdź jakie zmiany są nieistotne czyli takie, ktore możesz wprowadzić na etapie budowy zobacz szczegóły >>
Nie możesz znaleźć odpowiedniego projektu?
Chętnie pomożemy. Zadzwoń do nas 12 410 49 70 lub skorzystaj z formularza kontaktowego dostępnego tutaj >>
Szukasz projektu dopasowanego do Twoich potrzeb?
Sprawdź naszą ofertę na projekty domów na indywidualne zamówienie w niezwykle atrakcyjnej cenie zobacz szczegóły >>
Potrzebujesz adaptacji projektu lub pomocy w załatwieniu formalności związanych z budową?
Nasze biuro architektoniczne oferuje pomoc w uzyskaniu pozwolenia na budowę a także wykonuje adaptacje projektów na terenie całej Polski zobacz szczegóły >>
Szukasz sprawdzonego kierownika budowy?
Oferujemy usługi naszych uprawnionych kierowników budowy, którzy przeprowadzą Cię przez cały proces budowlany, od uzyskania pozwolenia na budowę po finalne odbiory zobacz szczegóły >>
Opinie o tym projekcie
Jeśli dodałeś/-aś recenzję, a nie pojawiłą się na liście, być może oczekuje na moderację.