Projekty rezydencji luksusowych

Znalezione projekty: 182

 

Projekty rezydencji luksusowych powstały z myślą o klientach, którzy decydują się na inwestycję wymagającą odpowiedniego budżetu na budowę domu, ale również większego budżetu na ich późniejsze utrzymanie. Koszty samego wykończenia domu również są dużo większe, szczególnie, jeżeli rezydencja ma wiele ozdób elewacyjnych i ciekawych elementów, których wykonanie wymaga więcej pracy i zużycia większej ilości materiałów budowlanych. Inwestor budujący dużą rezydencję, musi się liczyć także z dłuższym czasem budowy i wykańczania budynku.

Oczywiście nawet największy dom można zaprojektować w sposób energooszczędny pozwalający w przyszłości  zredukować wydatki na jego utrzymanie, ale większe domy, co jest zrozumiałe, i tak zawsze generują większe koszty utrzymania.

Budowa rezydencji luksusowej nie musi oznaczać, że chcemy wybudować ogromny dom, jest  możliwość wybudowania domu mniejszego o charakterze rezydencji i takie projekty również znajdziecie Państwo wśród naszych propozycji gotowych projektów rezydencji luksusowych.

Domy o charakterze rezydencji będą wymagały posiadania większej działki, są to projekty dla ludzi ceniących sobie przestrzeń, wygodę i luksus, charakteryzują się dodatkowymi elementami dekoracyjnymi. Luksusowe rezydencje charakteryzują się zazwyczaj dużą przestrzenią wewnętrzną, rozłożystymi i wielospadowymi dachami, ciekawą formą zewnętrzną, która może być w zależności od preferencji inwestorów stylizowana zarówno na klasyczne i tradycyjne budynki, ale także na budynki w stylu dworkowym, jak również  na założenia w stylu pałacowym. Nie brakuje także amatorów bardzo nowoczesnych rezydencji luksusowych, które charakteryzują się płaskimi dachami i licznymi przeszkleniami.

Przestrzeń i elegancja bryły w luksusowej rezydencji daje poczucie swobody, a bogaty program pomieszczeń pozwala na mieszkanie w domu o wysokim standardzie, nawet bardzo dużej rodzinie lub rodzinie wielopokoleniowej. Walory estetyczne zabudowań pozwalają cieszyć się nimi i zachwycać ich urodą. Dodatkowym atutem i ozdobą dużej luksusowej rezydencji będą balkony i tarasy, które także powiększą przestrzeń użytkową i dają dodatkowe możliwości wypoczynku dla domowników.

Przy projektowaniu rezydencji luksusowych nasi architekci i projektanci biorą pod uwagę najlepsze i najnowocześniejsze materiały budowlane oraz proponują nowoczesne rozwiązania architektoniczne oraz najnowocześniejsze rozwiązania dotyczące systemów ogrzewania, czy wentylacji. Tutaj oczywiście sam inwestor może decydować o tym, jakie ostatecznie chciałby zastosować rozwiązania. Ale zdecydowanie możemy służyć radą w przypadku wątpliwości lub w doradzeniu najkorzystniejszych rozwiązań.

W przypadku projektowania rezydencji luksusowych duże znaczenie będzie miała orientacja domu względem słońca, dlatego nasi projektanci bardzo często proponują różne wersje tego samego projektu, bardzo ważną rzeczą jest żeby dom był dobrze doświetlony. Sprawi to, że domownicy będą się w nim czuli znacznie lepiej, a dodatkowo pozwoli wykorzystać energię słońca do ogrzania domu oraz światło dzienne, aby jak najdłużej towarzyszyło nam w pokojach służących do pobytu dziennego.

Proponując naszym klientom wiele różnych rozwiązań architektonicznych stworzyliśmy kolekcję gotowych projektów rezydencji luksusowych, zapraszamy do zapoznania się z nią oraz do przejrzenia innych naszych kolekcji domów proponowanych przez naszą firmę architektoniczną KB Projekt.      

Zalety rezydencji luksusowych – Luksusowe rezydencje, to eleganckie i stylowe budynki, które zadowolą nawet najbardziej wymagających inwestorów.