projekty garaży wolnostojących

Znalezione projekty: 91

 

Garaże wolnostojące to grupa projektów, która oprócz domów jednorodzinnych jest bardzo często poszukiwana przez naszych klientów. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom stworzyliśmy kolekcję gotowych projektów garaży wolnostojących.

W tej kategorii znajdą się projekty garaży wolnostojących, które będą miały różne formy i kształty, różną stylistykę oraz różną powierzchnię. Garaże będą się od siebie różnić również ze względu na rodzaj budulca, czy na sposób przeznaczenia.

Każdy z naszych klientów ma inne potrzeby i dlatego nasi projektanci proponują bardzo różnorodne rozwiązania.

Garaż wolnostojący jak sama nazwa wskazuje służy do parkowania samochodu, może być to oczywiście budynek przeznaczony na garaż jednostanowiskowy, dwustanowiskowy, ale także na większą ilość pojazdów.

Ale budując garaż wolnostojący bardzo często chcemy dodać do niego dodatkowe funkcje, które będą nam ułatwiały codzienne życie. Najczęściej w domu brakuje nam miejsca do przechowywania i składowania rzeczy, które potrzebujemy używać sezonowo i takie dodatkowe pomieszczenie w budynku garażowym z powodzeniem może pełnić taką rolę. 

W budynku garażu wolnostojącego z powodzeniem możemy przechowywać zarówno sprzęt ogrodniczy, kosiarki, sprzęt sportowy, ale także wiele innych rzeczy, których używamy sezonowo jak np. meble ogrodowe, czy zabawki dla dzieci, które całe lato stoją na ogrodzie, a zimą mamy kłopot z tym, gdzie je przechować, ponieważ są to rzeczy duże i bardzo często nie mamy na nie miejsca w domu.

Stąd pomysły naszych architektów na połączenie budynku garażu z budynkiem gospodarczym, ale także na połączenie garażu z wiatą, która może pełnić miejsce dodatkowego miejsca parkingowego zarówno dla gospodarzy jak i dla gości.

Gotowy projekt garażu wolnostojącego to najczęściej budynek parterowy o prostej bryle i przykryty prostym dwuspadowym dachem. Taka konstrukcja gwarantuje szybkość budowy, ale także niewielki jej koszt. Dodatkowym atutem prostego budynku garażu wolnostojącego jest jego uniwersalność, która powoduje, że stylistycznie będzie on pasował do każdego otoczenia.

Ale wśród propozycji projektów garażu wolnostojącego znajdą się także budynki z poddaszem, lub nieco większe budynki gospodarcze. Projekty są także zróżnicowane ze względu na rodzaj budulca. Garaż wolnostojący możemy postawić zarówno w konstrukcji drewnianej jak i murowanej. 

Coraz więcej inwestorów decyduje się na budowę garażu wolnostojącego w konstrukcji drewnianej, budowa takiego garażu jest szybsza i tańsza, niż garażu murowanego, a także taki garaż będzie tańszy w późniejszej eksploatacji. Dodatkowo takie drewniane garaże wolnostojące mogą prezentować bardzo ciekawe formy architektoniczne łącząc w sobie naturalność budulca i nowoczesność konstrukcji.

Poszukując najlepszego projektu garażu wolnostojącego trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, jakimi są wielkość naszej posesji i miejsce, w którym chcemy postawić wolnostojący  garaż. Musimy pamiętać o spełnieniu wszystkich przepisów budowlanych, ale przede wszystkim musimy pamiętać o tym żeby zapewnić sobie wygodny dojazd do budynku garażowego, bo będzie miało to wpływ na komfort jego użytkowania.

Każda budowa, nawet niewielkiego garażu wolnostojącego wymaga dobrego projektu, który zawiera gotowe i sprawdzone rozwiązania, dlatego zapraszamy wszystkich inwestorów do zapoznania się z naszą kolekcją gotowych projektów garaży wolnostojących drewnianych oraz murowanych i do wyboru najlepiej odpowiadającego własnym potrzebom projektu. 

Zalety garażu wolnostojącego – to najczęściej uniwersalne projekty, które z łatwością będzie można dopasować do istniejącego już domu.