Projekty domów z płaskim dachem

Znalezione projekty: 25

Biuro architektoniczne KB projekt stara się zadowolić wszystkich swoich klientów proponując bardzo różne projekty zawierające ciekawe i przemyślane rozwiązania. Swój ulubiony projekt znajdą u nas także poszukiwacze projektów, które posiadają niebanalny wygląd i atrakcyjną stylistykę. Z pewnością do takich projektów należą projekty z naszej kolekcji projektów domów z płaskim dachem.

Kolekcja domów z płaskim dachem to w dużej większości projekty nowoczesne i modernistyczne. Nie często spotykamy w swojej okolicy tego rodzaju architekturę a na dodatek nie każdy może sobie pozwolić na budowę takiego super nowoczesnego domu, gdyż narzucone warunki zabudowy bardzo często ograniczają nam możliwość budowy domu z płaskim dachem.

Ale nie da się ukryć, że coraz więcej pojawia się zwolenników budowy domu z płaskim dachem, stąd też pomysł naszego biura architektonicznego na stworzenie dla Państwa kolekcji projektów domów z płaskim dachem. Tym bardziej, że projekty domów z płaskim dachem posiadają bardzo wiele zalet.

Jedną z największych zalet takiego domu jest jego energooszczędność. Przy płaskim pokryciu domu istnieje możliwość zaprojektowania solarów na dachu z możliwością ustawiania ich i regulowania ich położenia względem słońca, ponadto płaski dach redukuje straty ciepła domu i jest mówiąc najprościej oszczędniejszy od dachu skośnego.

Domy z płaskimi dachami dają także dużo większe możliwości, jeżeli chodzi o ustawienie przestrzeni na poddaszu. Budując dom z poddaszem i z płaskim dachem mamy do dyspozycji praktycznie piętrową budowlę, nie spotkamy się tutaj ze skosami, które nastręczają kłopotów w aranżacji wnętrza mieszkalnego.

Kolejną zaletą zakupu projektu domu kolekcji domów z płaskim dachem jest możliwość zrealizowania tarasu na przykład na dachu garażu przylegającego do budynku domu albo bezpośrednio na dachu naszego projektu. Na dachu można też posadzić rośliny albo przykryć go ciekawym materiałem ekologicznym. Można też urządzić sobie kącik do opalania albo zwyczajnie posiedzieć na nim latem. Kolejną zaletą projektu domu z płaskim dachem jest to, że wychodząc na dach w celu jego oględzin, na pewno z niego nie spadniemy i mamy całkowitą gwarancję, że silny wiatr nie pozrywa nam dachówek albo nie zerwie całkowicie dachu. No i jeszcze jeden argument nie do podważenia – płaski dach jest tańszy w wykonaniu niż nasze tradycyjne duże dachy zrobione z dachówek.

Przeciwnicy tego rodzaju rozwiązań sugerują, że do naszego klimatu lepiej nadają się dachy skośne, co ma związek z opadami śniegu podczas zimy. Ale nasi specjaliści uspokajają, że dzisiejsze nowoczesne domy mają na tyle silne konstrukcje, że nie ma potrzeby udawania się w zimie na dach, w celu jego odśnieżania, no chyba, że trafimy na wyjątkowo ciężką zimę.

Pozornie prosta i geometryczna bryła budynku z płaskim dachem może przy wzbogaceniu o ciekawe detale architektoniczne i przy użyciu różnych okładzin elewacyjnych stać się ozdobą każdej okolicy. Nasze projekty z kolekcji projektów domów z płaskim dachem, to propozycje nietuzinkowe oraz projekty wykonane z fantazją. Każdy wybierze tutaj coś dla siebie - mały dom charakteryzujący się nowoczesną geometryczną formą, dużą nowoczesną i elegancką willę, czy nowoczesny dobrze zaprojektowany budynek komercyjny.

Zapraszamy do skorzystania z tej bardzo ciekawej i niebanalnej oferty projektów domów z płaskim dachem, a w razie pytań, czy wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszymi architektami, którzy z przyjemnością udzielą Państwu wszelkich możliwych rad i wskazówek.