projekty domów z piwnicą i poddaszem

Znalezione projekty: 123

Domy z poddaszem są jednymi z częściej wybieranych i budowanych projektów domów, ale oprócz poddasza nasi inwestorzy poszukują także dodatkowych funkcjonalności w projekcie. Dlatego powstała kolejna propozycja kolekcji gotowych projektów domów - kolekcja domów z piwnicą i poddaszem

Projekty w kolekcji gotowych projektów domów z piwnicą i poddaszem mogą występować w różnych konfiguracjach, w różnych stylach architektonicznych, mieć różne rodzaje zadaszenia a także mogą występować w opcji z garażem, bez garażu, mogą posiadać taras, albo go nie posiadać. Wszystko w zależności od potrzeb naszych klientów planujących inwestycję.

Wybór projektu domu w dużej mierze zależy od rodzaju, wielkości i kształtu działki, jaką posiadamy, dlatego nasi inwestorzy proponują różne rodzaje projektów domów z piwnicą i poddaszem. Mogą to być domy małe, średnie, duże, ale także duże i przestronne rezydencje. Od kształtu i położenia działki będzie także zależało, czy wybierzemy projekt domu na wąską działkę, czy na działkę ze spadkiem. Ta ostatnia kategoria działek doskonale się nadaje na budowę domu z piwnicą i poddaszem. A mówiąc dokładniej, to jest nawet wskazane, aby wykorzystać pochyłą właściwość terenu do wybudowania w niej podpiwniczenia.  

Na takiej działce ze spadkiem bardzo często inwestorzy planują budowę garażu w podpiwniczeniu domu, ale nie jest to regułą, miejsce w przyziemiu można wykorzystać na dowolny cel, jaki domownicy będą potrzebowali. Można tam zlokalizować strefę relaksu, ale także pomieszczenia gospodarcze albo po prostu piwnicę, która posłuży do przechowywania przetworów, czy innych przedmiotów, których nie chcemy trzymać w domu. W domach z piwnicą i poddaszem częstą praktyką jest przenoszenie kotłowni do podpiwniczenia i jednocześnie organizowanie tam miejsca do przechowywania opału.

Nasze projekty domów zawierających piwnicę i poddasze są bardzo komfortowymi i dobrze zaprojektowanymi domami. Wieloletnia obecność naszej firmy architektonicznej na rynku powoduje, że nasze projekty są wielokrotnie wypróbowane i cieszą się dużą popularnością.

Domy z kolekcji gotowych projektów domów z piwnicą i poddaszem zawierają bardzo wygodny i czytelny rozkład pomieszczeń. Strefa nocna, czyli sypialnie zlokalizowane są na górnej kondygnacji natomiast na dole znajduje się dobrze dosłoneczniona strefa dzienna, która zapewnia komfort przebywania dla całej rodziny podczas dnia.

W zależności od oczekiwań naszych inwestorów projektowane domy z piwnicą i poddaszem mogą zawierać różną liczbę pomieszczeń, a pomieszczenia mogą spełniać różne funkcje. Najbardziej popularny jest współcześnie rozkład pomieszczeń dziennych z otwartym salonem i otwartą kuchnią oraz z dużym przeszklonym wyjściem na taras. Dodatkowo na dole planujemy zazwyczaj spiżarnię, pralnię lub inne pomieszczenia techniczno-gospodarcze. W niektórych przypadkach inwestorzy wybierają projekty z dodatkowym pokojem na dole. Strefa nocna, to zazwyczaj sypialnie dla dzieci i większa sypialnia dla rodziców. Niektórzy inwestorzy oprócz łazienki na górze planują dodatkową łazienkę przy sypialni oraz garderobę.  

Warto przemyśleć, jaki rozkład pomieszczeń najbardziej nam odpowiada i jakich pomieszczeń w domu potrzebujemy. W każdym przypadku nasi architekci mogą dostosować projekty domów z piwnicą i poddaszem do oczekiwań naszych klientów, wszystko po to, aby mogli oni komfortowo i wygodnie mieszkać w swoim wymarzonym domu jednorodzinnym.    

Zalety domów z piwnicą i poddaszem:

domy z piwnicą i poddaszem to doskonała propozycja dla inwestorów posiadających działki ze spadkiem bądź na terenach pagórkowatych.