projekty domów z dużymi oknami

Znalezione projekty: 111

Coraz częściej chcemy zdrowo się odżywiać, uprawiać sport i zdrowo żyć, do dobrego samopoczucia, dla nabrania energii potrzebujemy dużo światła. Brak światła wzmaga depresję i przygnębienie, dlatego coraz częściej architekci proponują nam budynki z licznymi przeszkleniami i większymi otworami okiennymi. Kolekcja gotowych projektów domów z dużymi oknami, to nasza propozycja domów dobrze doświetlonych i nasłonecznionych.

Duże okna w domu jednorodzinnym to oczywiście więcej światła, ale większe nasłonecznienie powoduje także dla nas spore oszczędności, duże okna wpuszczając więcej światła powodują, że w domu później robi się ciemno, mniej zużywamy prądu, a tym samym w ciągu całego roku możemy zaoszczędzić na rachunkach.

Nie bez znaczenia jest też wygląd zewnętrzny budynku, domy z dużymi oknami i z licznymi przeszkleniami robią bardzo dobre wrażenie, są eleganckie. Przestrzeń w takim domu wydaje się być większa, niemal otwarta, w szczególności, gdy dom nasz jest otoczony przez ładną zieleń albo ogród lub został wybudowany na pięknej widokowej działce.

Oczywiście przy wyborze projektu domu z dużymi oknami trzeba będzie też pomyśleć o tym, żeby był dostęp do umycia tych okien, no i oczywiście duże okna ponadstandardowe będą zapewne nieco droższe niż okna zwykłe, ale nie jest to oczywiście zbędny wydatek tylko przemyślana inwestycja, która powinna zaprocentować późniejszym komfortem i wygodą.

Duże znaczenie w projektowaniu domów z dużymi oknami ma ich rozmieszczenie, aby budynek był energooszczędny, i aby przeszklenia nie powodowały nadmiernych strat ciepła. Dobrze zaprojektowane duże okna powodują, że słońce dodatkowo dogrzewa nasz dom, co powoduje dodatkowe oszczędności w ogrzewaniu budynku. Większe przeszklenia projektuje się zazwyczaj w pokoju dziennym lub salonie, natomiast strefa sypialna nie potrzebuje tak dużego doświetlenia

Bardzo często projekt domu z dużymi oknami i przeszkleniami kojarzy nam się z nowoczesną architekturą, ale z powodzeniem można także wybrać projekt domu w tradycyjnym stylu, w którym duże okna będą się bardzo dobrze prezentowały. Także niewielki, nawet niezbyt okazały projekt domu nabierze interesującego i nowoczesnego wyglądu poprzez ciekawie zaprojektowane okna.

Projekt domu z dużymi oknami sprawdzi się zarówno jako dom parterowy jak i parterowy z poddaszem, taki dom zapewni rodzinie komfortowe mieszkanie w dobrze doświetlonym wnętrzu i sprawi, że dom stanie się bardziej przytulny i jaśniejszy.

Wśród naszych projektów domów z dużymi oknami można wybrać projekt z garażem jedno lub dwustanowiskowym, z piwnicą lub bez piwnicy. Nasze projekty charakteryzują się bardzo dobrą energooszczędnością i funkcjonalnymi wnętrzami. Nasi projektanci dokładają wszelkich starań, aby domy były wygodne i dobrze zaprojektowane, a w szczególności dbamy o duży wybór i różnorodność projektów, aby każdy inwestor mógł znaleźć najbardziej odpowiedni projekt dla siebie.

Oprócz projektów domów z dużymi oknami proponujemy wiele innych ciekawych kolekcji domów, proponujemy domy zarówno na działki kwadratowe jak i prostokątne oraz projekty na działki wąskie i pochyłe. W przypadku, gdy żadne projekt ni spełnia Państwa oczekiwań możemy wprowadzić poprawki do projektu lub wykonać projekt na zamówienie indywidualne.

Zapraszamy wszystkich inwestorów do zapoznania się z naszą kolekcją gotowych projektów domów z dużymi oknami oraz z innymi kolekcjami projektów domów znajdujących się na stronie internetowej KB Projekt.

Zalety domów z dużymi oknami są to domy o dobrze doświetlonych wnętrzach, w których nabiera się dużo energii podczas wypoczynku