Projekty domów z dużym salonem

Znalezione projekty: 219

Salon w domu jest miejscem, w którym spędzamy najwięcej czasu wspólnie razem z rodziną, ważne, aby był on dobrze zorganizowany oraz dobrze doświetlony. Coraz więcej inwestorów poszukując projektu domu jednorodzinnego skupia się na tym, aby dom posiadał duży i wygodny salon.

Nasza kolekcja gotowych projektów domów z dużym salonem to propozycja właśnie dla takich inwestorów. Dobrze urządzony salon zapewnia komfort mieszkania i dobre samopoczucie domowników, nic tak nie męczy jak małe i ciasne pomieszczenia, liczne zaułki i zakamarki, dlatego w ostatnich latach najczęściej projektuje się duże i otwarte salony bardzo często połączone z kuchnią, a najczęściej salon jest otwartą przestrzenią, z której łatwo przemieścimy się do łazienki, spiżarni i do innych pomieszczeń.

Bardzo istotne jest w projekcie domu z dużym salonem, aby znalazło się w nim wyjście na taras. Im większe i bardziej przeszkolone drzwi na taras wybierzemy, tym lepiej będziemy mieć dosłoneczniony pokój dzienny i lepszy komfort wychodzenia z salonu na taras, co szczególnie się przydaje w ciepłe letnie słoneczne dni i daje możliwość spożywania posiłków na powietrzu i łatwego przemieszczania się na taras i do domu.

Duży salon można zaprojektować zarówno w dużym, rozbudowanym domu, jak i w domu małym, gdzie pomimo niewielkich rozmiarów całego założenia można sobie urządzić wygodny i komfortowy salon, do dziennego przebywania. Komfort i wygoda sprzyja mirowi domowemu i lepszemu samopoczuciu domowników.

W dużym i wygodnym salonie pomieści się cała rodzina, jest miejsce na zabawę z dziećmi, można swobodnie w nim przyjmować gości a na wet urządzić większą uroczystość. Zalet dużego salonu nie da się przecenić. Stąd nasza propozycja kolekcji gotowych projektów domów z dużym salonem.

Aby salon był przestronny nie może być mniejszy niż 20m2, aby komfortowo zaaranżować salon należy wyposażyć go w wygodny komplet wypoczynkowy, nastroju może dodać kominek, no i obowiązkowo musi się w nim znaleźć sprzęt RTV. Duża przestrzeń daje możliwość urządzenia jadalni razem z salonem, daje także możliwość swobodnej aranżacji, będzie w nim można rozstawić meble, ale należy uważać żeby nie popaść w przesadę i salonu nie zastawić wysokimi meblami, ponieważ wtedy otrzymamy efekt ciasnego pokoju a nie przestronnego wnętrza.

Bardzo częstą praktyką jest urządzanie domów z dużym salonem za pomocą architekta wnętrz, ale równie dobrze możemy obejrzeć ciekawe pomysły aranżacji i samemu zastanowić się, jakie meble i w którym miejscu najlepiej rozmieścić w salonie, w taki sposób, aby zapewnić sobie możliwość przemieszczania między nimi bez przeszkód. Nadmierna pustka w salonie także nie będzie sprzyjać naszemu komfortowi, dlatego należy dobrze wypośrodkować ustawienie przedmiotów i sprzętów.

Warto pamiętać przy urządzaniu domu z dużym salonem o roli koloru na ścianach i roli oświetlenia oraz dodatków w postaci odpowiednich materiałów, poduszek, zasłon, dywaników. Dobrze dobrane oświetlenie i kolor żarówek dodatkowo wzmogą przytulność salonu i komfort przebywania w nim wieczorem.

Wybierając projekt domu z dużym salonem trzeba także zwrócić uwagę na jego usytuowanie w bryle domu, a w szczególności na jego usytuowanie względem światła i ogrodu i czy trawnika.

Budując dom z dużym salonem zapewnimy sobie dobry wypoczynek i relaks po ciężkim dniu pracy, a wypoczęci z pewnością będziemy gotowi na wyzwania, jakie stawia przed nami kolejny dzień. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z kolekcją gotowych projektów domów z dużym salonem firmy KB Projekt.

Zalety domów z dużym salonem – duży salon stwarza doskonałe warunki do wspólnych spotkań rodzinnych