Projekty domów w stylu włoskim i śródziemnomorskim

Znalezione projekty: 60

Któż z nas po udanych wakacjach w krajach śródziemnomorskich, nie chciałby zachować na dłużej widoku krajobrazu z ciekawą, charakterystyczną architekturą kojarzącą się ze słońcem, czystym, ciepłym morzem i dobrym jedzeniem. Kolekcja projektów domów w stylu włoskim i śródziemnomorskim nie gwarantuje słońca przez cały rok, ale może sprawić, że poczujecie Państwo klimaty południowe u siebie w domu.

Kolekcja projektów domów w stylu włoskim i śródziemnomorskim, to propozycje nawiązujące stylem do architektury południowej. Architektura śródziemnomorska, nie jest oczywiście jednorodna w obrębie całego basenu morza śródziemnego, ale z całą pewnością można wyodrębnić wśród niej kilka cech, które charakteryzują domy nazywane przez nas włoskimi i śródziemnomorskimi. Taka architektura jest bardzo spokojna i delikatna, charakteryzuje się częstym stosowaniem brył kubistycznych, prostych kątów, jasną, a bardzo często białą elewacją i bardzo dobrze zorganizowaną przestrzenią na zewnątrz domu.

Dachy w domach włoskich i śródziemnomorskich są zazwyczaj płaskie lub mają niski kąt nachylenia. W projektach domów w stylu włoskim i śródziemnomorskim przestrzeń zewnętrzna odgrywa bardzo dużą rolę. Jest to zrozumiałe ze względu na słoneczny klimat, jaki panuje w krajach południowych, gdzie większość czasu spędza się na powietrzu korzystając ze słońca. Dlatego domy w architekturze południowej posiadają duże i wygodnie urządzone tarasy, werandy i balkony. Bardzo dużą rolę pełnią w tych projektach ogrody. Można powiedzieć, że ogród i roślinność wokół domu jest integralną częścią projektu domu w stylu włoskim i śródziemnomorskim. Ogrody na południu są bardzo bogate w roślinność i ciekawie zaprojektowane, z użyciem takich materiałów jak kamień, drewno, czy ceramika. Z resztą ten budulec jest najczęściej stosowany również do budowy domów w architekturze włoskiej i śródziemnomorskiej lub do ozdabiania elewacji, czy nawet ozdabiania alejek ogrodowych.

Projekty domów w stylu włoskim i śródziemnomorskim są dobrze zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół, ale bardzo proste i bez krzykliwych elementów, dlatego najlepiej prezentują się w otoczeniu roślinności. Jeżeli marzy nam się dom w stylu południowym, to warto pomyśleć o dobrze zaprojektowanym, pięknym ogrodzie. Projektując ogród w stylu włoskim i śródziemnomorskim powinniśmy pamiętać o naturalnych materiałach użytych do budowy alejek, donic, altan, pergoli i skrzynek. Donice powinny być ciekawe kolorystycznie, ale także w różnych kształtach na przykład dzbanów, czy amfor. Bardzo dobrze z jasną i skromną elewacją domu komponują się ręcznie zdobione kafle, które można szeroko wykorzystywać do wszelkiej dekoracji. Warto pamiętać o doborze roślinności i o posadzeniu pachnących ziół. I obowiązkowo musimy wkomponować w przydomowy krajobraz meble ogrodowe, doskonale sprawdzą się meble z drewna i wikliny.

Jak już wspomniano wcześniej główny budulec w krajach śródziemnomorskich, to przede wszystkim kamień, drewno i ceramika, Oczywiście współczesna włoska architektura korzysta również ze współczesnych materiałów i rozwiązań, choć zachowuje przy tym specyficznego południowego ducha? Aby zachować tego ducha także w naszej kolekcji projektów domów w stylu włoskim lub śródziemnomorskim zaprosiliśmy do współpracy przy projektowaniu naszych domów włoskich architektów.

Piękne proste formy, harmonia, prostota, oryginalne bryły, dach kopertowy lub dwuspadowy z małym kątem nachylenia, dobrze zorganizowana przestrzeń wewnątrz budynku to cechy rozpoznawcze budynków zaprojektowanych w kolekcji projektów domów w stylu włoskim i śródziemnomorskim.

Zalety domów śródziemnomorskich i włoskich:

To prosta elegancja, wygoda w mieszkaniu. Dobrze zorganizowana strefa zewnętrzna, duże tarasy. Proste formy urokliwe i praktyczne, wewnętrzna przestrzeń zaplanowana z dbałością o komfort użytkowania. Ciekawy niebanalny styl.