Projekty domów w stylu amerykańskim

Znalezione projekty: 19

Szanowni Państwo, podjęliście życiową decyzję– budujecie dom! - Gratulujemy! Macie już wybraną piękną działkę i poszukujecie swojego ulubionego projektu domu. Oto kolekcja, która z pewnością przypadnie Wam do gustu. Kolekcja zrobiona z rozmachem i w dobrym stylu, czyli kolekcja projektów domów w stylu amerykańskim.

Bo jak się budować, to tylko po amerykańsku i na bogato, bo, z czym kojarzy nam się amerykański styl? Przede wszystkim z rozmachem, wygodą, z przestrzenią i z relaksem oraz z dobrym funkcjonalnym projektem domu w stylu amerykańskim.

Projekty domów w stylu amerykańskim to zazwyczaj domy o dużej powierzchni charakteryzujące się licznymi dobudówkami i wykuszami, jasną elewacją - najlepiej białą i koniecznie ze skomplikowanym wielospadowym dachem. Domy amerykańskie są zazwyczaj parterowe, rzadziej z poddaszem użytkowym, ale zdarzają się także piętrowe wille.

Elewacja projektów domów amerykańskich jest zazwyczaj minimalistyczna, prosta i elegancka, ale za to stylu i smaku dodają jej liczne gzymsy i ozdoby wykonane w szczególności z drewna, ale i z innych materiałów.

Projekt amerykańskiego domu poznamy, po specyficznych kształtach okien, po okiennicach, które często są w innym kolorze niż elewacja, po lukarnach, daszkach, oknach z charakterystycznymi szprosami, opaskach okiennych, niskich parapetach. No i te charakterystyczne drewniane poziome panele na zewnętrznej elewacji domu.

Program domu w stylu amerykańskim jest niezwykle funkcjonalny, szczególnie, że jest rozmieszczony głównie na parterze. Amerykański dom powinien być projektem z dużym i przestronnym, efektownym tarasem oraz bardzo dużym garażem mieszczącym, co najmniej trzy samochody. Amerykańskie domy kojarzą nam się zazwyczaj z dużą przestrzenią i tak rzeczywiście jest.

Projekt domu amerykańskiego ma zapewnić przede wszystkim relaks i odpoczynek, powinien posiadać dużą wygodną kuchnię, z zaprojektowaną po środku niej wyspą, jadalnię oraz połączony z kuchnią duży salon. W salonie obowiązkowo musi się znaleźć ozdobny kominek, a przy głównej sypialni koniecznie musi być zaprojektowana garderoba i osobna łazienka.

No a co, jeżeli nie mamy tak rozległej działki, żeby zmieścić na niej rozbudowany, wielosegmentowy dom parterowy, albo w zupełności wystarczy nam dach dwuspadowy i garaż na jedno albo dwa auta?

Nic prostszego jak zajrzeć do naszej kolekcji domów w stylu amerykańskim. Nasza kolekcja inspirowana amerykańskim stylem daje Państwu możliwość skorzystania z ciekawych inspiracji wygodnymi, przestrzennymi projektami w amerykańskim stylu.

W naszej kolekcji domów w stylu amerykańskim każdy może odnaleźć swój American dream, bez względu na to, jaki duży dom planuje zbudować. Posiadamy propozycje domów prawdziwie amerykańskich o powierzchni powyżej 450m2, ale także mniejszych do 100m2.

To, co cechuje nasze projekty domów w stylu amerykańskim, to dobrze zorganizowana przestrzeń, otwarty duży salon i minimalistyczna elewacja. Cała reszta, to już urządzenie domu wewnątrz. Aby utrzymać amerykański styl pamiętajcie Państwo o dużej ilości sztukaterii na ścianach. Ściany w amerykańskich domach maluje się na ciemniejsze kolory i pokrywa jasną sztukaterią albo pokrywa tkaninami i tapetami. Konieczna też w projektach amerykańskich domów będzie duża ilość materiałów i tekstyliów, poduch, narzut, firan współgrających ze sobą kolorystycznie i stylistycznie.

No i jedna dodatkowa zasada, łamanie zasad, mieszanie stylów jest na porządku dziennym, byle tylko nie przesadzić, bo liczy się efekt końcowy, który powinien być spektakularny i robić wrażenie.

Zalety domów w stylu amerykańskim:

Domy w stylu amerykańskim są przestronne i wygodne, mają dobrze rozplanowaną przestrzeń dzienną, funkcjonalnie rozmieszczone pomieszczenia, wygodną dużą werandę, mają ciekawie ukształtowaną połać dachową. Mają skromną elewację, ale ozdobioną licznymi gzymsami.