Projekty domów wiejskich i rustykalnych

Znalezione projekty: 23

Domy budowane z drewna już dawno przestały być budowane jedynie na terenach górskich i na podhalu. Dzisiaj drewniane domy, domy z bali, czy domy w stylu podhalańskim mają bardzo wielu zwolenników szczególnie wśród osób ceniących sobie kontakt z naturą i lubiących ekologiczne rozwiązania.

Kolekcja projektów domów wiejskich i rustykalnych firmy KB projekt zawiera szereg propozycji dla wszystkich tych, którzy preferują domy w stylu rustykalnym, wiejskim lub domy w nowoczesnym stylu, ale z zastosowaniem budulca naturalnego.

Wiadomo, że takie domy rustykalne najlepiej prezentują się w zetknięciu z wiejskim lub górskim krajobrazem dlatego wielu inwestorów wybiera tego rodzaju projekty na działki rekreacyjne w okolicach lasów, stawów, czy gór lub na działki widokowe.

Bardzo często rodziny aby odpocząć od miejskiego zgiełku wybierają projekty domów rekreacyjnych właśnie z drewnianego budulca, co pozwala im na pełny odpoczynek w klimatycznych i pełnych uroku wnętrzach otoczonych niezwykłym krajobrazem.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwolennicy natury ekologii i kontaktu z naturą wybudowali w technologii drewnianej rodzinny dom mieszkalny. Wybór projektu domu wiejskiego lub rustykalnego z naszej kolekcji projektów domów pozwoli zatrzymać ten specyficzny, naturalny klimat na dłużej. Taki dom, z naturalnego budulca posiada szczególny mikroklimat i powszechnie uważa się, że mieszkanie w takim domu jest znacznie zdrowsze. Drewniany budulec doskonale można połączyć z funkcjonalnym i nowoczesnym wnętrzem. Drewno ma zdolności samoregulacji wilgotności a wykorzystanie bardzo dobrej jakości materiałów powoduje, że takie domy, wbrew obiegowej opinii buduje się na bardzo długie lata.

No i przemawia za nimi też argument ceny – domy budowlane w technologii drewnianej są tańsze od domów budowanych metodą murowaną i zdecydowanie szybciej się je buduje, a co za tym idzie szybciej można się do nich wprowadzić. Okres budowy domu drewnianego wiejskiego lub rustykalnego można skrócić do kilku miesięcy.

Dom zbudowany w technologii drewnianej w ogóle nie musi przypominać wiejskiej chaty, czy chaty góralskiej, są zwolennicy budowania domu o nowoczesnym designie, ale przy użyciu drewnianej technologii, są też budowniczy, którzy upodobali sobie wiejski, czy rustykalny styl, ale już wolą do jego budowy zastosować nowoczesny budulec. Takie projekty również znajdziecie Państwo w naszej ofercie. W tej kolekcji domów można także wybrać projekty domów z użyciem materiałów tradycyjnych ale stylizowane na rustykalne, czy wiejskie chaty. Wszystkie te propozycje umieściliśmy dla państwa w kolekcji projektów domów wiejskich i rustykalnych.

Bardzo popularne ostatnimi czasy są domy rustykalne i ekologiczne zbudowane w całości z naturalnego budulca czyli pokryte także naturalną okładziną. Takie domy w stylu rustykalnym i wiejskim pozwalają stworzyć niezwykły i specyficzny klimat. Naturalne materiały przynoszą oddech i ukojenie od codziennego biegu a kontakt z naturą przynosi spokój.

Dobrze zaprojektowane wnętrze może być ciepłe i przytulne, dodatkowo sielskiej atmosfery doda rozpalony stylowy kominek. Przyjazna atmosfera sprzyjająca harmonii rodzinnej, biegające, bawiące się dzieci - wszystko to stworzy niepowtarzalny klimat rustykalnego domu.

Nasze projekty domów wiejskich i rustykalnych mogą uzyskać bardzo ciekawy i ciepły wygląd zewnętrzny, pozwala na to zastosowanie wielu tekstur i kolorów z drewna oraz kamienia. Elewacje mogą zaskoczyć swoją różnorodnością, a projekty swoją funkcjonalnością i oryginalnością wykonania. Wystarczy tylko zajrzeć do naszej kolekcji domów wiejskich i rustykalnych i samemu się przekonać.