projekty domów energooszczędnych z piwnicą

Znalezione projekty: 104

 

Budowanie domów energooszczędnych w dzisiejszych czasach, w zasadzie staje się normą. Już na etapie projektowania kalkulujemy, aby dom, który postawimy był ergonomiczny i oszczędny. Pytanie częściej zadawane dotyczy tego, czy potrzebna nam jest w domu energooszczędnym piwnica?

Projekty domów energooszczędnych z piwnicą, to przede wszystkim dobrze zaprojektowana bryła budynku, ale także dobre materiały użyte do budowy domu. Jeżeli nasza działka nie posiada dużych rozmiarów, a chcielibyśmy zapewnić sobie bogatszy program pomieszczeń, to zdecydowanie warto wybudować dom z naszej kolekcji projektów domów energooszczędnych z piwnicą.

Podpiwniczenie może być całkowite albo tylko częściowe, wszystko zależy od potrzeb inwestorów budujących dom. W podpiwniczeniu projektanci domów energooszczędnych z piwnicą najczęściej umieszczają garaż, jest to bardzo wygodne rozwiązanie, a w szczególności, to rozwiązanie sprawdzi się na działkach ze skarpą. Także właściciel dużej działki może z powodzeniem urządzić sobie garaż w piwnicy a zaoszczędzoną przestrzeń zamienić w ładnie zaprojektowany ogród lub postawić altanę obok domu.

Piwnica może mieć jednak bardzo wiele dodatkowych funkcji, które warto rozważyć podczas planowania budowy domu. W piwnicy możemy sobie urządzić siłownię albo pokój do ćwiczeń, możemy urządzić salon gier i zabaw, można tam postawić bilard albo piłkarzyki. Nic też nie stoi na przeszkodzie, żeby w podpiwniczeniu urządzić swoją prywatną strefę spa i zamontować tam wannę, jacuzzi albo saunę. Piwnica posłuży nam też doskonale w celach tradycyjnych - do przechowywania warzyw, narzędzi ogrodniczych, czy przetworów, ale może stać się na ten przykład także pracownią malarską, miejscem na próby zespołu muzycznego, czy nawet pełnić rolę biura dla naszej firmy.

Piwnica jest dobrym miejscem na umiejscowienie kotłowni, filtrów do wody i wszelkich innych urządzeń, których wolelibyśmy nie montować w domu. Planując budowę swojego energooszczędnego domu z piwnicą każda gospodyni domowa zdecydowanie ucieszy się na dodatkowe pomieszczenia, które będzie mogła przeznaczyć na pralnię, czy suszarnię.

Katalog pomysłów na wykorzystanie podpiwniczenia w projektach domów energooszczędnych z piwnicą jest znacznie większy, możemy wykorzystać piwnicę, jako składzik drewna do kominka, czy worków z ekogroszkiem, oraz wszelkich innych rzeczy, których nie chcielibyśmy trzymać u siebie w domu, żeby zwyczajnie nie nabrudzić.

Oczywiście nie na każdej działce możliwe jest zbudowanie domu z kolekcji projektów domów energooszczędnych z piwnicą, zależy to w dużej mierze od poziomu wód gruntowych na naszej działce. Ale zdecydowanie warto zasięgnąć porad specjalistów, jeżeli podoba nam się pomysł posiadania wielofunkcyjnej piwnicy.

Pozostaje jeszcze walor ergonomiczny domu z kolekcji projektów domów energooszczędnych z piwnicą, takie domy – posiadające podpiwniczenie - są w istocie bardziej energooszczędne, ponieważ piwnica latem chłodzi nasz dom a zimą go dogrzewa. Dlatego dodatkowy koszt budowy podpiwniczenia może w rzeczywistości, w przyszłości zaprocentować oszczędnością energii a dodatkowym plusem będą dla nas dodatkowe pomieszczenia funkcjonalne w naszym domu.

Zapraszamy do skorzystania z naszej propozycji kolekcji projektów domów energooszczędnych z piwnicą i do wyboru odpowiedniego projektu. Macie Państwo do wyboru projekty domów parterowych, domów parterowych z poddaszem, piętrowych, wielopiętrowych o różnych powierzchniach użytkowych. Proponujemy również domy komercyjne z podpiwniczeniem, z przeznaczeniem na budynki mieszkalne, czy inne rodzaje działalności gospodarczej.

Zalety domu energooszczędnego z piwnicą:

Oszczędność energii, większa przestrzeń funkcjonalna w domu, bogatszy program pomieszczeń. możliwość umieszczenia garażu w podpiwniczeniu.