Projekty domów energooszczędnych

Znalezione projekty: 138

 

Kolekcja PROJEKTÓW DOMÓW ENERGOOSZCZĘDNYCH to propozycje domów małych i tanich w budowie, a później tanich w eksploatacji. To propozycje także dla osób szukających domów o dużej i bardzo dużej powierzchni użytkowej. Domy wyróżniają się raczej spokojną architekturą, czy to nowoczesną, czy tradycyjną, ale zazwyczaj bez narzucających się ozdobników. Prosta bryła budynku, to tańsza i szybsza budowa, a potem tańsze i bardziej energooszczędne użytkowanie.

Niejeden z nas stając przed decyzją, budować dom, czy nie budować, liczył w myślach pieniądze jakie trzeba będzie wydać na tonę węgla, czy litr gazu i z przerażeniem stwierdzał, że nie stać go na mieszkanie we własnym domu. Nic bardziej mylnego! z pomocą przychodzą projekty domów energooszczędnych. Taki energooszczędny dom zużywa o 30% mniej energii niż dom budowany tradycyjnymi metodami, a cena jego budowy praktycznie nie różni się od budowy domu tradycyjnego.

W dzisiejszych czasach, jak nigdy przedtem, ważna stała się ochrona środowiska, dbamy coraz częściej o segregację śmieci, o to żeby nasze samochody i fabryki produkowały coraz mniej zanieczyszczeń, dbamy o ograniczenie zużycia plastiku, oszczędzamy energię. Firma architektoniczna KB Projekt także wpisuje się w ten trend, proponując dla Państwa kolekcję projektów domów energooszczędnych.

Budowa energooszczędnego domu, to nie tylko dbałość o środowisko, to również, a może przede wszystkim dbałość o własne finanse. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że domy energooszczędne pozwalają w skuteczny sposób zarządzać energią cieplną, a co za tym idzie zwyczajnie oszczędzić na paliwie używanym do ogrzewania domu.

Dotychczas najczęściej używane były piece węglowe, ale w erze dbania o środowisko i walki o czyste powietrze coraz częściej zaczynamy sięgać po piece gazowe albo piece na paliwo ekologiczne. Oczywiście energooszczędny projekt nie zasadza się tylko i wyłącznie na zaprojektowaniu odpowiedniego sposobu ogrzewania, chociaż odpowiednie ogrzewanie też jest jednym z elementów energooszczędnego domu.

Energooszczędne projekty domów, to przede wszystkim domy zaprojektowane w taki sposób, aby powodowały jak najmniejsze straty ciepła. Nasz kolekcja gotowych projektów domów energooszczędnych, to kolekcja domów zaprojektowanych w taki sposób, aby ciepło z nich nie uciekało. To specjalne rozwiązania architektoniczne, połączone z odpowiednim rozmieszczeniem okien, wentylacją oraz użyciem określonych materiałów - zaprojektowane w taki sposób, aby użytkownik w znaczący sposób odczuł, że pieniądze, nie uciekają mu drzwiami i oknami.

Nie da się ukryć, że bardziej oszczędny dom, to ten, który ma mniej wyszukaną architekturę, bez zbędnych udziwnień i zakamarków, nie musi to jednak oznaczać, że taki dom jest nieciekawy architektonicznie. Aby się o tym przekonać zapraszamy Państwa do obejrzenia naszej kolekcji projekty domów energooszczędnych. Kolekcja ta zawiera wiele ciekawych projektów architektonicznych, w których każdy przyszły inwestor znajdzie swój ulubiony styl budowlany domu energooszczędnego oraz ciekawie i funkcjonalnie zaprojektowane wnętrza.

Kolejnym zagadnieniem przy projektowaniu domów energooszczędnych jest użycie odpowiednich materiałów do budowy domu, powinny być to wysokiej jakości produkty i izolacje - z resztą te kwestie należy zostawić naszym architektom, którzy potrafią zaprojektować w pełni energooszczędny dom i biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, tak zaprojektować budynek, aby nie generował strat ciepła przez okna, drzwi, ściany, czy dach.