Projekty domów ekskluzywnych

Znalezione projekty: 26

Nasi projektanci nie ustają w wysiłkach, aby zapewnić wszystkim klientom, jak największy wybór, najlepszych gotowych projektów domów. Pośród wielu kategorii musiała się, więc znaleźć również kolekcja gotowych projektów domów przeznaczonych dla osób, które szukają projektów specjalnych. W kolekcji gotowych projektów domów ekskluzywnych znalazły się propozycje dużych i drogich rezydencji, dla inwestorów, którzy mają dużo większe niż przeciętne wymagania od domu.

Dom ekskluzywny, jak sama nazwa wskazuje, to dom wyjątkowy, niedostępny dla szerszej liczby osób, to dom luksusowy, wystawny i elegancki. Aby zaprojektować taki dom trzeba wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników i bardzo dobrze przemyśleć całą koncepcję, aby projekt mógł zadowolić nawet najbardziej wymagających inwestorów, żeby był wygodny, nowoczesny, a w szczególności żeby odznaczał się ciekawą architekturą zewnętrzną.

Domy ekskluzywne, to domy nowoczesne i to nie tylko w znaczeniu architektonicznym a nowoczesne w rozwiązaniach stosowanych wewnątrz domu, które mają ułatwić życie codzienne. W takich domach najczęściej umieszczamy nowoczesne systemy, które będą sterować ogrzewaniem, roletami, oświetleniem, klimatyzacją, sprzętem RTV, i wieloma innymi.

Systemy stosowane w projektach domów ekskluzywnych, zwane inteligentnym domem na każdym kroku podnoszą komfort naszego mieszkania i wypoczynku. Inteligentne oświetlenie dopasujemy do pory dnia i nocy, aby światło nadmiernie nas nie raziło, lub, aby nie było za słabe. Światło podświetli nam schody lub samo nam się zaświeci, gdy będziemy w nocy szli do kuchni, lub, gdy nasze dziecko będzie chciało w nocy przyjść do naszej sypialni. Podobnie rzecz się ma z systemem budzenia, który budzi nas łagodnie na początku zapalając delikatne światło, a potem budząc nas spokojną cichą muzyką.

Instalowane w domach ekskluzywnych inteligentne systemy mogą się wydawać drogie i zużywające więcej energii, nic mylnego, dom ekskluzywny to dom energooszczędny, a zainstalowane systemy sterujące pozwalają właśnie tą energię oszczędzić, chociażby z tego powodu, że regulacja natężenia światła i wyłączanie zbędnych lamp przez systemy automatyczne powoduje duże oszczędności prądu.

Podobnie rzecz się z ogrzewaniem, czy klimatyzacją. Zarządzanie ogrzewaniem powoduje, że energia na ogrzanie zostaje dostosowana do pomieszczeń, dom zostaje nagrzany przed powrotem właściciela a podczas nieobecności zostaje obniżona temperatura i nie narażamy się na dodatkowe straty ciepła.

Dodatkowe możliwości domu ekskluzywnego i inteligentnego to możliwość regulacji rolet, bram, domofonów, to możliwość automatycznego uruchamiania urządzeń, kina domowego, czy ekspresu do kawy. To możliwość wyłączania zbędnych urządzeń, których nie używamy.

Domy ekskluzywne, powinny być także bezpieczne, nie da się ukryć, że bogatszy dom jest bardziej narażony na próby ewentualnego włamania lub kradzieży, dlatego warto zadbać także o odpowiednie zabezpieczenia, alarmy i monitoring.

To oczywiście nie wszystkie zalety domu ekskluzywnego, nie sposób opisać w krótkim tekście wszystkich jego przymiotów, dlatego najlepiej odwiedzić naszą stronę KB Projekt i wybrać dom luksusowy w najlepiej odpowiadającym nam stylu. Styl domu jest oczywiście kwestią gustu i każdy ma swoje wyobrażenie jak powinna wyglądać jego rezydencja, ale z pewnością nasze domy ekskluzywne mają kilka wspólnych elementów, są zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić komfort i wygodę ich użytkownikom i cieszyć oko swoim wyglądem.

Zalety domów ekskluzywnych to wygoda mieszkania połączona z wyjątkową architekturą domu