Forum

Forum KB Projekt to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami nt. architektury i budownictwa. Zachęcamy do poruszania nurtujących Państwa problemów i tematów - inni użytkownicy mogą być wspaniałym źródłem cennych rad.

Prosimy o nieumieszczanie na Forum ogłoszeń i reklam komercyjnych.

Projekt MACIERZANKA 2 L-6524 Projekt MACIERZANKA 2 L-6524 - zmiany w projekcie w pomieszczeniu nr 9 i 10 chcieli byśmy zrobić kotłownię i postawić komin na ścianie pomiędzy kotłownia a salonem i przystosować do opalania paliwem stałym. W salonie chcieli byśmy kominek na ścianie od strony kotłowni, tam gdzie będzie komin. Rozumiem że będzie trzeba zbudować następny bądź przenieść istniejący w projekcie komin bo w taki sposób zaprojektowano ogrzewanie gazowe. Czy będzie taka zmiana możliwa i czy będzie to problemem? Kolejną rzeczą była by zamiana toalety nr 6 na schowek z pomieszczeniem nr 2 bo. Kolejną zmianą było by usunięcie drzwi w jadalni i zastąpienie ich oknem oraz zmiana drzwi przesuwanych w salonie na dwuskrzydłowe (drzwi na taras). Chcieli byśmy także żeby ścianka kolankowa miała 120 cm wysokość.
Odpowiedz
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Jakub 2018-12-07 12:22:12 1 2018-12-07 12:24:38
Re: Większość zmian można wprowadzić na etapie budowy lub adaptacji projektu do działki. Zmiana wysokości ścianki kolankowej w takim budynku wymaga sporego przeprojektowania. Obecnie ścianka kolankowa wynosi 104 cm. Koszt projektu po zmianach wysokości ścianki kolankowej w naszym biurze wyniósłby 3300 zł brutto. Zmianę taką można również wprowadzić na etapie adaptacji projektu do działki. Gdyby Pan się zdecydował na zmianę wysokości ścianki w naszym biurze to oczywiście w tej cenie wprowadzilibyśmy od razu te inne mniej istotne zmiany.
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
KBProjekt 2018-12-07 12:24:38 0