Forum

Forum KB Projekt to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami nt. architektury i budownictwa. Zachęcamy do poruszania nurtujących Państwa problemów i tematów - inni użytkownicy mogą być wspaniałym źródłem cennych rad.

Prosimy o nieumieszczanie na Forum ogłoszeń i reklam komercyjnych.

Projekt STEWARCJA DM-6642 Projekt STEWARCJA DM-6642 - Zmiany w projekcie Bardzo podoba mi się ten projekt. Tylko chciała bym nanieść kilka zmian. Proszę mi powiedzieć czy dało by radę powiększyć nieco metraż żeby powiększyć kotłownię ? Chciała bym piec na paliwo stałe. Druga sprawa chciała bym z pokoiku na dole wejście do łazienki. Żeby ta łazienkę podzielić I od strony korytarza zrobić mała ubikacje. Czy jest możliwość wstawienia kominka do salonu? Jaka jest wysokość ścianki kolankowej ? Jaki byłby koszt podniesienia jej do 1 m ? Czy trzeba zmieniać w projekcie materiał budowlany ? Chciała bym dom z bloczków porothermu I ogrzewanie styropianem. I powiększyć troszkę te okna z przodu przy drzwiach wejściowych. Bardzo proszę o informację.
Odpowiedz
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
ŁS 2018-10-26 12:59:37 1 2018-10-26 13:14:13
Re: Obecna kotłownia jest zbyt na mała na paliwo stałe. Można ją powiększyć przez wydłużenie budynku o min 1 m i zabranie nieco przestrzeni z wiatrołapu. To jednak mocno wpływa na projekt i cały budynek. Można też zamontować kominek z płaszczem wodnym w salonie, w kotłowni wstawić bufor do wody kominkowej i ogrzewać dom kominkiem. Do c.w.u można zakupić zbiornik np z wbudowaną pompą ciepła do c.w.u. Innym rozwiązaniem jest np pompa ciepła powietrzna do c.o i c.w.u. Można również zastosować kocioł gazowy na propan butan, butlę wtedy wkopuje się w ogrodzie. Trzeba pamiętać że przy tym projekcie przy standardowym paliwie np gazie ziemnym koszt rocznego ogrzewania gazem nie przekroczy 2 tys zł. Domki teraz są tak dobrze ocieplone że rodzaj ogrzewania zaczyna mnieć mniejsze znaczenie niż kiedyś. A ten dom jest świetnie ocieplony.
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
KBProjekt 2018-10-26 13:14:13 0