Forum

Forum KB Projekt to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami nt. architektury i budownictwa. Zachęcamy do poruszania nurtujących Państwa problemów i tematów - inni użytkownicy mogą być wspaniałym źródłem cennych rad.

Prosimy o nieumieszczanie na Forum ogłoszeń i reklam komercyjnych.

Projekt KOSACICE DM-6587 Projekt KOSACICE DM-6587 - Zmiany do projektu 1. Czy garaż musi być połączony dachem z domem? 2 Czy była by możliwość (patrząc od przodu) ustawienia garażu po prawej stronie (tak jak w wersji lustrzanej) ale, żeby zachować układ pomieszczeń z wersji podstawowej (tak żeby wyjście na ogród było skierowane w lewy przód w taką stronę mam usytuowana działkę) 3 Dom i garaż to dwie osobne bryły (zakładając że nie muszą być połączone dachem) jest możliwość wybudowania najpierw domu a poźniej dobudować garaż w przyszłości? I tak szacunkowo na ile jest przewidziany kosz wybudowania takiego domu i jaka część z tej kwoty to budowa garażu? 4. czy schody w projekcie są już z góry ustalone czy to już jest kwestia do wybrania przy wykończeniu domu? (Schody na planie wyglądają jak by zajmowały dość spora część pomieszczenia) 5 Takie pytanie techniczne czy oferujecie szczegółowy kosztorys do takiego domu czy tylko jak w opisie podstawowe zestawienie materiałów?
Odpowiedz
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Rafał 2018-12-04 09:23:24 1 2018-12-04 09:30:58
Re: Poniżej odpowiedzi na pytania: 1. Oczywiście zadaszenie można zlikwidować. 2. Tak, można taką zmianę wykonać w projekcie czy to w naszym biurze czy na etapie adaptacji projektu do działki. Tak naprawdę znaczenie będzie miała jego lokalizacja na projekcie zagospodarowania działki jeśli ma być osobną bryłą. 3. Tak, można budować osobno. Ważne aby budynki mogły funkcjonować niezależnie. 4. W projekcie założone są schody w konstrukcji drewnianej natomiast oczywiście można je zmienić na etapie budowy na prostsze. 5. Kosztorys budowlany można zamówić do projektu w cenie około 900 zł netto.
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
KBProjekt 2018-12-04 09:30:58 2 2018-12-06 08:32:02
RE:
Pytanie Dobrze a proszę powiedzieć jak liczycie ten Kosztorys projektu stan surowy zamknięty: 289 003 PLN stan deweloperski: 472 914 PLN Rozumiem, że te kwoty są czysto orientacyjne ale jak to liczycie czy te kwoty są podane w brutto, netto? To jest sam koszt materialow czy uwzględnia tez robociznę fachówcow, czy wynajęty sprzęt? Czy w tym jest również uwzględniona pompa ciepła, instancje wod-kan, elektryczne?
Autor: Data dodania:
Rafał 2018-12-05 20:39:16
RE:
re Uśrednioną cenę wykonania budynku w technologii tradycyjnej wyliczyliśmy na podstawie doświadczeń inwestorów, budujących domy według naszych projektów, oraz informacji z rynku. Cena ta jest właściwa przy zakupie materiałów z niższej półki cenowej. Cena ta zawiera: -dla stanu surowego zamkniętego: wykonanie robót ziemnych, fundamentów, ścian, stropów, schodów, konstrukcji i pokrycia dachu, izolacji, typowej (PCV) stolarki okiennej i drzwiowej, dla stanu developerskiego dodatkowo: instalacji elektrycznych i sanitarnych, (bez białego montażu), posadzek oraz tynków. -wykonawstwo budowy systemem tzw. "półgospodarczym" tzn. inwestor nie zleca realizacji firmie budowlanej "pod klucz", tylko zatrudnia brygady robocze do poszczególnych etapów robót (murarzy, cieśli, instalatorów itd.). Zaopatrywanie budowy w materiały budowlane oraz nadzór nad budową również leżą w gestii inwestora. Jest to najtańszy i najbardziej rozpowszechniony sposób organizacji budowy w Polsce. - podatek VAT (z uwzględnieniem odliczeń od podatku części VAT-u za materiały budowlane) Wszystkie przedstawione na stronie koszty budowy mogą ulegać wahaniom w zależności od dokonanego przez Państwa wyboru dostawy materiałów, wykonawcy robót oraz sposobu organizacji budowy.
Autor: Data dodania:
KBProjekt 2018-12-06 08:32:02