Forum

Forum KB Projekt to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami nt. architektury i budownictwa. Zachęcamy do poruszania nurtujących Państwa problemów i tematów - inni użytkownicy mogą być wspaniałym źródłem cennych rad.

Prosimy o nieumieszczanie na Forum ogłoszeń i reklam komercyjnych.

Projekt TUROWICE D DM-6190 D Projekt TUROWICE D DM-6190 D - Zmiany Witam interesuje mnie ten projekt. Tylko czy można go dostosować do działki 15m szerokości i np zrobić ścianę w salonie i pokoju całą zamurowaną ( ślepą. Czy można zrobić dach tylko dwuspadowy tak żeby pokój 4 miał okno w ścianie szczytowej a pokój 5 okno i balkon również od strony szczytowej. A i jeszcze kwestia kotłowni. Wolę ogrzewanie tradycyjne C.O - czy można przerobić tak projekt w cenie 900 zł czy byłaby dopłata. Jestem zainteresowany jak najszybszym kupnem projektu
Odpowiedz
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Bartosz K. 2018-11-29 09:11:03 1 2018-11-29 09:18:39
Re: Aby domek zmieścił się na działkę szerokości 15 m należy posadowić go w odległości 1,5 m od granicy działki z jednej strony, usunąć okno w łazience na poddaszu w ścianie szczytowej (można wstawić dachowe). Jeśli ślepa ściana ma być z drugiej strony na działce to polecam wersje w lustrzanym odbiciu aby nie zamurowywać okien od strony salonu i kuchni. Nie wiem jaka jest orientacja działki, należałoby to przeanalizować. Lukarnę główną można usunąć. Kotłownia na piec na paliwo stałe jest za mała, należałoby : przenieść WC pod schody, przesunąć wejście główne do domu w miejsce WC i powiększyć kotłownię. Zmiany można wprowadzić na etapie adaptacji projektu do działki u projektanta adaptującego lub w naszym biurze projektowym (u nas koszt projektu po zmianach wyniósłby 3300 zł brutto).
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
KBProjekt 2018-11-29 09:18:39 0