Forum

Forum KB Projekt to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami nt. architektury i budownictwa. Zachęcamy do poruszania nurtujących Państwa problemów i tematów - inni użytkownicy mogą być wspaniałym źródłem cennych rad.

Prosimy o nieumieszczanie na Forum ogłoszeń i reklam komercyjnych.

Re: W projekcie zaprojektowane są standardowe fundamenty. Zmianę ogrzewania na paliwo stałe możemy wprowadzić w cenie 400 zł gdyż trzeba minimalnie powiększyć kotłownię. Zakładam ogrzewanie na pelet. Namawiam jednocześnie na zastosowanie nowocześniejszego sposobu ogrzewania tj: pompy ciepła w połączeniu z fotowoltaiką na dachu. Nakład inwestycyjny jest wyższy jednak koszty funkcjonowania budynku są radykalnie niższe (około kilkudziesięciu zł za prąd miesięcznie).
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
KBProjekt 2019-01-04 13:17:48 1 2019-01-05 22:18:11
RE:
Strop Chciałabym jeszcze zapytać o strop tj. czy jest możliwość dostosowania projektu tak, aby strop był drewniany i jaki jest koszt takiego dostosowania projektu?
Autor: Data dodania:
Alicja 2019-01-05 22:18:11
re Projekt ze wszystkimi opisanymi zmianami kosztowałby 3300 zł. Jednocześnie informujemy, że w związku z nowymi przepisami prawa budowlanego, na podstawie naszej bezpłatnej zgody, opisane zmiany może Pani wprowadzić bez przeprojektowywania w trakcie samej budowy. Są to bowiem tzw nieistotne odstępstwa od projektu. Wystarczy uzgodnić to z firmą budowlaną i Kierownikiem Budowy, który dokona odpowiedniej adnotacji w Dzienniku Budowy, pozdrawiamy
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
KBProjekt 2019-01-06 10:58:44 0