Forum

Forum KB Projekt to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami nt. architektury i budownictwa. Zachęcamy do poruszania nurtujących Państwa problemów i tematów - inni użytkownicy mogą być wspaniałym źródłem cennych rad.

Prosimy o nieumieszczanie na Forum ogłoszeń i reklam komercyjnych.

Projekt MATAGA DM-6776 Projekt MATAGA DM-6776 - Wt2021 Dzień dobry. Czy ten projekt jest zgodny z obowiązującymi warunkami technicznymi i euro kodami? Czy z pomieszczenia nr 5 można zrobić drzwi na zew tak aby zostawić obok garaż?
Odpowiedz
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Bartek 2021-05-09 20:16:18 1 2021-05-10 08:20:13
Re: Dzień dobry, tak budynek jest aktualny z warunkami technicznymi na rok 2021 i zaprojektowany zgodnie z eurokodami. Do projektu dołączamy bezpłatnie zgody na dowolne zmiany (w tym również zgodę na doprojektowanie garażu). Może Pan po zakupie projektu na etapie adaptacji do działki poprosić architekta lokalnego, aby takie zmiany wprowadził. Natomiast dodanie drzwi jest zmianą nieistotną według Prawa Budowlanego, która nie wymaga przeprojektowywania. Może Pan ją wykonać na etapie budowy, poprzez wpis kierownika do dziennika budowy. Pozdrawiamy!
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
KB Projekt 2021-05-10 08:20:13 1 2021-09-07 19:16:23
RE:
Część architektoniczna Słyszałam, że od września można składać do urzędu do pozwolenia na budowę tylko część architektoniczną projektu. Czy zatem można u Państwa kupić tylko tę część? Jakie ewentualnie "czyhają" niebezpieczeństwa takiego rozwiązania (dla mnie) i czy cena będzie wtedy niższa? Nie bardzo też rozumiem co z innymi częściami, kto ma je opracować
Autor: Data dodania:
Pola M 2021-09-07 19:16:23