Forum

Forum KB Projekt to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się spostrzeżeniami i uwagami nt. architektury i budownictwa. Zachęcamy do poruszania nurtujących Państwa problemów i tematów - inni użytkownicy mogą być wspaniałym źródłem cennych rad.

Prosimy o nieumieszczanie na Forum ogłoszeń i reklam komercyjnych.

Projekt OSTRYŻ DM-6604 Projekt OSTRYŻ DM-6604 - Pytania do projektu jestem zainteresowany projektem https://www.kbprojekt.pl/1755/ostryz, ale chciałbym dopytać o kilka rzeczy: 1. Na stronie podana jest minimalna szerokość działki na 20,75m, ale wydaje mi się że z racji że na ścianie garażowej nie ma okien minimalna szerokość działki może być 20m. 2. Czy możliwe jest zwężenie garażu o 20-30 cm od strony zewnętrznej, tak by okap na całym domu został zmniejszony o właśnie tą wartość? Martwi mnie że tak szeroki okap będzie zabierał za dużo światła. Czy ew. taką zmianę może wprowadzić architekt na etapie adaptacji? 3. Najprawdopodobniej zdecyduje się na ogrzewanie gazowe. Czy taki projekt trzeba dodatkowo zamawiać?
Odpowiedz
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
Paweł 2018-10-29 15:31:47 1 2018-10-29 15:39:07
Re: Poniżej odpowiedzi na pytania. 1. Tak, rzeczywiście na stronie była pomyłka, już ją poprawiłem. Szerokość działki może wynosić 20 m. 2. Garaż można oczywiście zwęzić aczkolwiek uważam że dach jest na tyle wysoko nad oknami że nie powinno tu być problemu z uzyskaniem odpowiedniego doświetlenia pomieszczeń. Trzeba też pamiętać że jeśli ucięłoby się okap z tej strony to należałoby go obciąż konsekwentnie dookoła budynku. 3. Ogrzewanie gazowe trzeba zaprojektować w projekcie. Zarówno ten projekt jak i zmianę okapu może wykonać dla Pana architekt na etapie adaptacji projektu do działki. Nasze biuro do każdego projektu dołącza zgodę na dowolne zmiany w projekcie.
Skomentuj
Autor: Data dodania: Odp. Ostatnia:
KBProjekt 2018-10-29 15:39:07 0